Delikatny peeling enzymatyczny do stóp

0
Delikatny peeling enzymatyczny do stóp

Zabiegi na stopy wielu kobietom kojarzą się jedynie z wielogodzinnymi wizytami u kosmetyczki i używanymi w gabinecie specjalistycznymi kosmetykami. To zupełnie błędny tok myślenia, ponieważ dziś z powodzeniem wiele prostych i szybkich zabiegów można wykonać nawet w domu, z użyciem łatwo dostępnych kosmetyków. Zalicza się do nich choćby peeling enzymatyczny, który pomaga usunąć nadmierną warstwę zrogowaciałego naskórka i przywraca stopom miękkość i piękny wygląd.

Gdzie szukać i kupić perfumowe nowości?

0
Gdzie szukać i kupić perfumowe nowości?

Urokliwy zapach jest niemal tak niezbędny jak ulubione ubranie. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni coraz bardziej doceniają wagę, jaką dla całości stylizacji ma odpowiednio dobrany zapach wody toaletowej lub perfum. Gdzie szukać i kupować perfumowe nowości, jeśli nie chcemy nadwyrężyć domowego budżetu, a zależy nam na wypróbowaniu nowych kompozycji?

Zakup perfum w internecie

Jednym ze sposobów na oszczędności, a jednocześnie dostęp do szerokiej gamy perfumowych nowości, są zakupy w internecie. Tę możliwość zakupów docenia z roku na rok coraz więcej klientów, ceniących sobie wyjątkowo bogaty asortyment, możliwość dokonywania wyboru przez całą dobę i szybkie przesyłki. Sklep internetowy Perfumy.pl specjalizujący się w wyrafinowanych perfumach, wodach toaletowych i innych kosmetykach renomowanych marek jest dobrym miejscem, gdzie można trafić na nowości z rynku perfumiarskiego w wyjątkowo korzystnych cenach.

Na jakie nowości perfumowe warto zwrócić uwagę?

Wśród dostępnych w sklepie internetowym Perfumy.pl nowości warto zwrócić uwagę na wodę perfumowaną Givenchy L”Interdit z 2018 roku. Damskie perfumy zamknięte w nowoczesnym flakonie o formie prostopadłościanu powstały z myślą o kobietach chcących przekraczać stawiane im dotychczas granice i łamać zakazy. Eleganckie zestawienie w kompozycji marki Givenchy aromatów pomarańczy, jaśminu, tuberozy, wetiwerii i paczuli tworzy całość idealną dla nowoczesnych kobiet coraz głośniej dopominających się o swoje prawa we współczesnym świecie.

Do nowych zapachów ekscytujących kobiety na całym świecie należy również Lancome La Nuit Tresor Musc Diamant, orientalno-kwiatowa kompozycja z 2019 roku. Stworzone z połączonych ze sobą nut zapachowych piżma, wanilii i róży perfumy mają symbolizować prawdziwe, czyste uczucie miłości.

Również panowie znajdą w sklepie internetowym Perfumy.pl ekscytujące nowości. Givenchy Gentleman Cologne to woda toaletowa z 2019 roku, będąca kompozycją drzewno-aromatyczną, z nutami zapachowymi irysa, wetywerii, ambroksanu i piżma. Stworzona przez Nathalie Lorson i Oliviera Crespa woda odznacza się wyjątkową klasą o świeżym aromacie, idealnym na gorące dni.

Mężczyźni ceniący sobie zapachy o charakterze aromatycznym i fougere, powinni z kolei zwrócić uwagę na nową kompozycję spod znaku domu mody Yves Saint Laurent – Yves Saint Laurent Y Eau de Parfum. Męski zapach oznaczony intrygująco literą Y powstał dla młodego pokolenia mężczyzn, którzy nie boją się zadawać nawet niewygodnych pytań i zmieniać świat.

Trening siłowy dla kobiet

0
Trening siłowy dla kobiet

Treningi siłowe dla kobiet cieszą się coraz większą popularnością, jednak w tematyce badań nad tym zjawiskiem niewiele możemy znaleźć przydatnych informacji, gdyż związane jest to przede wszystkim z małą jeszcze popularnością kobiet na siłowni, choć na szczęście wiele w tym temacie zaczyna się zmieniać. Mimo wszystko kobieta podnosząca ciężary wywołuje często szereg uprzedzeń, nie zawsze brana jest poważnie, niezbyt często organizowane są rywalizacje stricte przeznaczone dla kobiet. Dziś zajmiemy się dokładnie tym tematem, próbując w pełni zobrazować zjawisko i kobietę lubiącą podnosić ciężary.

Siła i wzrost mięśni u kobiet i mężczyzn

Najlepszym z możliwych rozwiązań jest dokonanie porównania dla kobiet, jak również i dla mężczyzn, bowiem to pozwoli nam najlepiej zobrazować wiele kwestii. Wiadomo bowiem, iż nie można porównywać ciężaru podnoszonego przez mężczyznę ważącego 130kg, do ciężaru kobiety ważącej 60 kg, dlatego też dokonując analizy, należy indywidualnie podejść do każdej z grup.

Mężczyźni z natury są bardziej muskularni, jak również i silniejsi. Masę mięśniową, jak również i siłę zyskują w dużo szybszym tempie. Czy to oznacza jednak, że mężczyzna, który otrzyma 10% więcej siły ma te wyniki faktycznie lepsze od kobiety i ona nie jest w stanie tych 10% osiągnąć? Czy może uda się jej uzyskać wzmocnienia w jeszcze szybszym czasie? Co pokazują badania?

Badania na niedoświadczonych osobach

Mężczyźni uzyskali średnio 29, 41% przyrostu siły więcej, a kobiety 37, 42% więcej. Średnia różnica wynosi więc 8,01% dla kobiet, choć przeciętnie wzrost wynosi około 27% szybciej w przypadku siły wzrostowej, niż u mężczyzn. W przypadku młodych osób do 35 roku życia, przyrost wynosił u mężczyzn średnio o 30,87% więcej, u kobiet o 45,71% więcej. Średnia różnica to 14,84%, z czego przeciętna siła wzrastała średnio o 48% szybciej u młodych kobiet. W przypadku osób starszych, u mężczyzn odnotowano średni wzrost siły o 27,80%, u kobiet o 28,30%, a więc średnia różnica wynosiła 0,50%.

Patrząc na podział na górną i dolną partię ciała,  w przypadku góry mężczyzni uzyskali średnio 34,92% więcej, kobiety 47,51% więcej. Średnia różnica to 12,59%, a średnia siła górnej części ciała wzrosła o 36% szybciej u kobiet. Jeśli chodzi o niższy przyrost siły ciała, średnio u mężczyzn wynosiło to 28,47% więcej, u kobiet 30,64% więcej. A co w przypadku badań dłuższych? Dane dotyczące badań trwających ponad 20 tygodni pokazały pokazały, że mężczyźni uzyskali średnio 28,91%, kobiety 29,91%, a więc różnica niewielka. Kolejny aspekt to pośrednie pomiary wzrostu mięśni. U mężczyzn średnia masa ciała zwiększyła się o 2,03%, u kobiet masa beztłuszczowa zwiększyła się o 1,92%. Różnica nie jest duża, jednak kobiety mimo szybszego wzrostu siły, osiągają mniejszy przyrost masy mięśniowej. Jeśli zaś chodzi o bezpośrednie pomiary wzrostu mięśni, u mężczyzn wzrost był o 13,21%, u kobiet o 12,24%. Jeśli chodzi o wiek, różnice nie są znaczące. Zarówno kobiety, jak również i mężczyźni bez względu na wiek przybierają na masie mięśniowej podobnie.

Badania na doświadczonych osobach

Zupełnie inaczej możemy postrzegać kwestię badań osób niedoświadczonych, a doświadczonych. W przypadku drugiej grupy tych badań jest zdecydowanie mniej, ale na pewno warto sprawdzić, jak wyglądają wyniki. Względne wskaźniki przyrostu siły wskazują, iż lepsze wyniki ukazują się u wyszkolonych kobiet, a nie u mężczyzn. Skąd to może wynikać? Mężczyźni zazwyczaj stawiają na mocne treningi z bardzo dużymi ciężarami, z kolei kobiety na lżejsze treningi, które pozwalają zdecydowanie szybciej nabrać siłę. Patrząc na wnioski wydawać by się mogło, że mężczyźni mają więcej testosteronu, a więc powinni osiągać lepsze wyniki. O co więc w tym wszystkim chodzi?

Jak pokazują jedne z badań, poziom testosteronu może wpływać na ilość mięśni, od których zaczynamy, ale nie mają one znaczącego wpływu na względne tempo wzrostu tych mięśni. Zmiany testosteronu we krwi owszem wpływają na podstawowy poziom mięśni, ale nie odgrywają dużego znaczenia i wpływu na zyski względne. Odnosząc to do praktyki, mężczyźni  zaczynając treningi z kobietami mają większe ilości mięśni i większą siłę, bo mają wyższy testosteron. I choć bezwzględne przyrosty zarówno mięśni, jak i siły są większe, to przyrosty względne są takie same dla obu płci.

Skąd wynika tak wysoka siła u kobiet?

Kobiety zazwyczaj mniej się męczą niż mężczyźni, co sprawia, że są one w stanie wykonać zdecydowanie więcej powtórzeń niż mężczyźni. Z czego to wynika? Kobiety mają większy udział włókien mięśniowych typu I, a one są dużo bardziej odporne na zmęczenie. Co więcej, to właśnie kobiety mają mniejszą masę mięśniową, a to sprawia, że nie zamykają się naczynia krwionośne podczas podnoszenia ciężarów tak szybko, jak mężczyznom. Dostarczają one lepiej tlen i usuwają produkty przemiany materii z mięśni bardziej wydajnie.

Kobiety zdecydowanie szybciej się regenerują. Jedną z rzeczy, które mogą mieć na to wpływ jest na pewno wpływ estrogenu, który stanowi ochronę dla mięśni, jednocześnie ograniczając uszkodzenia, a przyspieszając naprawę mięśni.

Kobiety zazwyczaj podnoszą mniejsze ciężary większą ilością powtórzeń, a mężczyźni większe ciężary mniejszą ilością powtórzeń. Trening niskiego obciążenia może działać łagodniej na mięśnie, ale równie efektywnie, dlatego też kobiety przybierają na sile tak samo, jak mężczyźni, ale męczą się mniej. Ale tutaj nie ma pewnych badań, a co więcej, wiele obserwacji pokazuje, że kobieta robiąc trening wysokiego obciążenia, także szybko się regeneruje, a jej mięśnie rosną szybciej, niż przy małych obciążeniach. Wszystko więc zupełnie inaczej wygląda u mężczyzn, a inaczej u kobiet.

Kobieta na treningu a cykl miesiączkowy

Kobiety zmagają się z miesiączką każdego miesiąca. Oprócz samego dyskomfortu, czy bólu, wpływ poszczególnych hormonów w określonej fazie ma bardzo istotne znaczenie dla samych treningów. W fazie lutealnej, a więc w ostatniej połowie cyklu kobieta potrzebuje dużo więcej czasu, by mogła zregenerować się po treningu. W pierwszej zaś połowie cyklu, w fazie folikularnej przyrost siły i wzrostu mięśni jest największy. Z pewnością słusznym okaże się być tutaj stwierdzenie, że postawienie na większą ilość treningów w pierwszej połowie cyklu i na mniejszą ilość treningów w drugiej połowie cyklu ma jak najbardziej sens, by móc zauważyć znaczące efekty przyrostu masy mięśniowej.

Różnice między mężczyznami, a kobietami są duże na wielu płaszczyznach, ale też i choć wiele kobiety i mężczyzn różni, to w rezultacie są do siebie podobni. Inaczej znoszą treningi, w innym czasie się regenerują, ale na przestrzeni czasu przyrost masy mięśniowej jest podobny. Czy warto podnosić ciężary? Jak najbardziej tak. Nie jest to mało kobiece, ale pokazuje, że kobieta ma siłę i jest w stanie osiągnąć wszystko, co tylko sobie założy.  Grunt to odpowiednio do tego podejść, skorzystać z rad trenera, by robić ćwiczenia poprawnie, a następnie krok po kroku dążyć do wyznaczonego celu.

Oczyszczanie wodorowe – sprzęt

0
Oczyszczanie wodorowe sprzęt

Oczyszczanie wodorowe jest nowością w gabinetach kosmetycznych, jest to wieloetapowe oczyszczanie wszystkich warstw skóry. Oczyszczanie wodorowe polega na oczyszczaniu twarzy przy pomocy aktywnych cząsteczek wodoru z zaskórników, martwego i złuszczającego się naskórka a efektem zabiegi jest zahamowanie procesów starzenia się skóry, oraz zdrowszy wygląd, a efekty po zabiegu są widocznie od razu. Dzięki bezigłowej technologii zabieg jest bezbolesny a do tego super skuteczny. W trakcie jednego zabiegu mamy od czterech d sześciu mniejszych zabiegów wykonywanych w trakcie jednej sesji.

Oczyszczanie wodorowe na czym polega?

Oczyszczanie wodorowe jest zabiegiem ,który należy wykonać w gabinecie kosmetycznym przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Zabieg powinien również być wykonany przez wykwalifikowany personel medyczny. Sam zabieg polega na wprowadzaniu w głąb skóry cząsteczek aktywnego wodoru, których głównym zadaniem jest oczyścić skórę z toksyn i zanieczyszczeń.

Wprowadzenie wodoru pod skórę odbywa się przy pomocy strużki wody pod większym ciśnieniem. Ze względu, że cząsteczki wodoru są mikroskopijne docierają do najgłębszych warstw skóry. Gdy dotrą do odpowiedniego miejsca zaczynają swoją pracę i niwelują zarówno wolne rodniki, jak i zapobiegają powstawaniu efektu starzenia się skóry. Wszystko to dzięki impulsom elektrycznym, których zadaniem jest utworzenie kanałów w skórze, dzięki czemu wodór wnika w głąb skóry i przyczynia się do lepszych efektów przeprowadzonego zabiegu.

Cały zabieg to cztery etapy, pierwszy polega na oczyszczeniu skóry, drugi na wprowadzeniu wodoru w głąb skóry, trzeci polega na podaniu kwasu hialuronowego, a czwarty polega na masażu skóry twarzy. Oczyszczanie wodorowe jest alternatywą do mezoterapii, ponieważ nie wykorzystuje żadnych igieł, więc spokojnie mogą się mu poddać nawet osoby panicznie bojące się igieł. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, może być stosowany zarówno przez kobiety jak i mężczyzn, bez względu na wiek.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Zabiegowi powinien poddać się każdy kto ma problemy ze skórą, takie jak:

– matowa i sucha skóra,

– przetłuszczająca się cera,

– trądzik,

– znamiona i przebarwienia skórne,

– zmarszczki,

– zatkane pory,

– duża ilość wolnych rodników w skórze,

– skóra naczynkowa,

– obrzęki i przebarwienia wokół oczu,

– odżywienie skóry,

– odmłodzenie skóry,

– wygładzenie i napięcie skóry,

– skóra atopowa,

– pomoc w złagodzeniu stanów zapalnych skóry.

Jakie są przeciwskazania?

Do głównych przeciwwskazań należą:

– ciążą,

– karmienie piersią,

– choroby skóry,

– choroby bakteryjne i wirusowe,

– nowotwory,

– cukrzyca,

– przerwanie ciągłości skóry,

– wszczepiony rozrusznik serca,

– używanie aparatu słuchowego,

– zaburzenia neurologiczne,

– nadwrażliwość na prąd elektryczny,

Sprzęt używany do zabiegu

W celu przeprowadzenia zabiegu należy umówić się na wizytę do gabinetu kosmetycznego lub medycyny estetycznej. W gabinetach kosmetycznych najpopularniejszymi sprzętami używanymi do oczyszczania wodorowego są:

– AquaSure H2 – urządzenie wykorzystywane do kompleksowej rewitalizacji skóry twarzy, oraz zahamowaniu procesów się jej starzenia,

– POLDERMA HYDROGEN- jest to urządzenie wielofunkcyjne, którego zastosowanie łączy się z sześcioma etapami mającymi na celu dogłębne oczyszczenie skóry oraz jej odmłodzenie,

– urządzenie H2Sens, jest to nowinka na rynku technologicznym z wykorzystaniem wodoru, służy do oczyszczenia skóry oraz do zastosowania kompleksowej terapii wodorowej.

HydroREGEN, jest to urządzenie łączące w sobie dobroczynne działanie wodorowego oczyszczania skóry z hydradermabrazją,

Hydrogen Jet, urządzenie do oczyszczania wodorowego oraz do hydrodrmabrazji skóry, oczyszcza i odżywia skórę twarzy.

Więcej tutaj: http://polskakosmetologia.pl/

Ukojenie dla skóry – olejek drzewa herbacianego

0
Ukojenie dla skóry - olejek drzewa herbacianego

Co obejmuje zdrowy styl życia? Nasza świadomość na temat jest coraz większa. Wiemy już, że nie oznacza jedynie właściwego odżywiania. To za mało. Ciało człowieka reaguje przecież na wszystkie czynniki zewnętrzne, z którymi się styka.

Dużą grupą produktów, które mają wpływ na nasz organizm są kosmetyki. Mają one bezpośredni kontakt ze skórą, wnikają w jej warstwy. By sobie nie zaszkodzić, coraz chętniej szukamy takich produktów, których skład jest pozbawionych parabenów, SLS, SLES, toluenu, ftalanów, sztucznych aromatów. Działanie kosmetyków ekologicznych jest równie skuteczne, jak ich chemicznych koleżanek, a do tego są dużo bardziej bezpieczne dla naszego zdrowia. W poszukiwaniu naturalnych składników z pewnością natkniemy się na wiele ciekawych, organicznych półproduktów.

Pochodzenie i działanie

Jednym z nich jest olejek drzewa herbacianego. Melaleuka skrętolistna jest niskim drzewem z gatunku mirtowatych. Występuje głownie w Australii. Olejek pozyskiwany jest z najmłodszych liści i gałązek w wyniku procesu destylacji. Uzyskany komponent bogaty jest w składniki o szerokim spektrum działania. Może być wykorzystywany jako środek antyseptyczny, antybakteryjny, przeciwzapalny. W medycynie naturalnej ceniony jest szczególnie za wysoką skuteczność w walce z grzybami, odpowiedzialnymi min. za choroby skóry. Zastosowany punktowo pomoże nam zwalczyć objawy wirusa opryszczki.

Zastosowanie w kosmetyce

Tak silne działanie olejku drzewa herbacianego nie mogło umknąć uwadze kosmetologom. Jest on szeroko stosowany w wielu kosmetykach pielęgnacyjnych o działaniu oczyszczającym. Jego bakteriobójcze właściwości wykorzystywane są w kremach, tonikach i żelach przeciwtrądzikowych. Olejek zwalcza bezpośrednią przyczynę powstawania zaskórników. Zmniejsza ilość wydzielanego sebum i zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu się twarzy. Substancje zawarte w olejku działają bardzo szybko. Wystarczy niewielka kropla zastosowana bezpośrednio na wągra, a na drugi dzień przestanie być on widoczny lub znacznie się zmniejszy. Ekstrakt skutecznie regeneruje i odbudowuje skórę, co ma duże znaczenie przy nasilonym trądziku.

Olejek drzewa herbacianego to również doskonały środek do walki z chorobami skóry głowy o podłożu bakteryjnym czy grzybiczym. Dodany do szamponu zmniejsza łupież i łojotok. Pomaga na dłużej zachować czystość i świeżość włosów.

Eteryczny wyciąg z melaleuki skrętolistnej wchodzi w skład płynów do higieny intymnej. Olejek, pozbawiony drażniących substancji, w dalszym ciągu zachowuje swoje grzybobójcze właściwości. Działa wyjątkowo efektywnie, wspomagając naturalną barierę miejsc intymnych i zapobiega dokuczliwym infekcjom.

Olejek drzewa herbacianego to skuteczny komponent wielu środków pielęgnacyjnych i regeneracyjnych. Pomaga w walce z dolegliwościami skórnymi dużo skuteczniej niż syntetyczne środki. Warto mieć go w swojej kosmetyczce i w naturalny sposób zadbać o zdrową i piękna skórę.

Najmodniejsze fryzury męskie w 2019 – sprawdź zestawienie fryzur

0
Najmodniejsze fryzury męskie w 2019 – sprawdź zestawienie fryzur

Niejedna osoba zadaje sobie z pewnością pytanie, jakie fryzury są najmodniejsze w 2019 roku? Modowe realia pokazują, że w tym sezonie najciekawsze fryzury można stworzyć z różnej długości włosów. W internecie jest wiele poradników, które ukierunkują nas na wybranie dla siebie najciekawszej fryzury dostosowanej do długości naszych włosów, jak http://www.perfectmodel.pl/jak-wybrac-dobry-salon-fryzjerski-poradnik-konsumenta/. Salony fryzjerskie na pewno udzielą wyczerpujących odpowiedzi, a także doradzą i ułożą wybraną fryzurę. Warto wiedzieć, że modną fryzurę można stworzyć nawet samodzielnie we własnym domu, znając aktualnie panujący trend i wykorzystując kosmetyki do napuszenia włosów i utrwalenia powstałej fryzury.

Najmodniejsze propozycje fryzur na sezon 2019

Ogólnie możemy powiedzieć, że istnieje w sezonie kilka propozycji fryzur, które z pewnością przypadną do gustu osobom w każdym wieku, a są to:

  • fryzura z włosów zaczesanych do tyłu. Polecana osobom o włosach średniej długości. Jest to fryzura dodająca osobie ją noszącej elegancji oraz poważnego wyrazu twarzy,
  • fryzura z krótkich włosów, uczesanych na podobieństwo grzecznego chłopca,
  • włosy będące w nieładzie. Jest to ciekawa stylizacja włosów, gdyż mężczyzna sprawia wrażenie szalonego i niepokornego,
  • fala na głowie. Fryzura bardzo ciekawa i ekstrawagancka,
  • fryzura typu irokez. Jest to nietypowo wyglądająca fryzura, ale wciąż pozostająca w modzie. Charakteryzuje się barwnymi stylizacjami i różnymi odmianami i ułożeniami. Pasuje do każdej długości włosów,
  • stylizacja z wygolonymi bokami. Cały czas pozostająca w modzie fryzura, świetnie pasuje do osób młodych,
  • przedziałek na boku. Fryzura ta kojarzy się bez wątpienia z minioną epoką, ale wciąż pozostająca w modzie. Sprawia, że osoba ją nosząca nabędzie młodzieńczego wyglądu, elegancji i szyku.

Jaki salon wybrać dla uzyskania wybranej stylizacji?

Tylko najlepsze salony w stolicy dysponują bieżącą wiedzą odnośnie do nowości i panujących aktualnie trendów w modzie. Dlatego tak ważny jest dobry fryzjer męski w Warszawie, na którym można polegać. Nowoczesne stylizacje włosów wymagają wyjątkowego podejścia i precyzji dla uzyskania oczekiwanego efektu. Poza tym najlepszy salon dysponuje nie tylko znajomością trendów, ale również wykwalifikowaną kadrą fryzjerów. Poszukując salonu, któremu będziemy mogli zaufać, dobrą drogą staje się bazowanie na opiniach o warszawskich salonach i spośród nich wybrać ten odpowiedni, który cieszy się samymi sukcesami w stylizacji włosów od fryzur klasycznych aż do nowoczesnych.

Czy samodzielnie wykonam modną fryzurę?

Niektóre z nich tak, ale większość będzie wymagać ręki wprawnego i doświadczonego stylisty. Poza tym większość fryzur wymaga zastosowania profesjonalnych kosmetyków, utrwalaczy i farb, tak więc bez pomocy osoby doświadczonej będzie to zadanie dosyć trudne, a często wręcz niemożliwe nawet mimo szczerych chęci. Najlepszym wyborem jest udanie się do dobrego salonu fryzjerskiego.

moment.pl

Jak uzyskać idealne brwi?

0
Jak uzyskać idealne brwi

Jednym z najważniejszych elementów wyglądu kobiety są brwi, których kształt i wyrazistość decyduje o charakterze całej twarzy. Zbyt cienkie kreseczki, lub też przeciwnie, nazbyt podkreślone, ciemne włoski potrafią zrobić o wiele więcej szkody niż pożytku. I choć uzyskanie brwi z Instagrama nie jest może najłatwiejszą rzeczą pod słońcem wystarczy kilka prostych zasad i stanie się to dziecinnie proste.

JAKIE PRODUKTY DO BRWI WYBRAĆ?

Najważniejszym elementem makijażu oczu są odpowiednio podkreślone i zaznaczone brwi, dzięki którym bez obaw można zrezygnować z cieni do powiek czy mascary. Kluczem do sukcesu jest wybrać kosmetyki do brwi pasujące do danego typu urody i efektu, jaki chce się uzyskać.  Na rynku znajduje się mnóstwo różnorodnych produktów, przeznaczonych do konkretnych celów. Wiele z nich znajdziemy w sklepach internetowych, jak np. Kissinger, którego ofertę zobaczycie w tym miejscu: https://kissinger.pl/k/brwi. Za pomocą kredki do brwi bez trudu wypełnić można puste miejsca między włoskami, dla delikatniejszego efektu lepiej użyć sypkich cieni lub pudru, z kolei żel, przypominający w użyciu tusz do rzęs, świetnie sprawdzi się zarówno do intensywnych lecz niesfornych włosków, jak i do bardzo delikatnych brwi jednocześnie nadając im pożądany kształt, jak i kolor.

KSZTAŁT TWARZY A KSZTAŁT BRWI

Umiejętność odpowiedniego makijażu brwi jest niezwykle ważna dlatego, że poprawnie wykonany pozwala mocno modelować wygląd twarzy, czasem całkowicie zmieniając jej wyraz. Jak jednak wybrać kształt idealny, który sprawi że uzyskamy brwi z instagrama idealnie pasujące do naszej urody? Dopasowując go do kształtu twarzy! Przy buzi owalnej kąt brwi powinien być wysoki i pod ostrym kątem, twarz trójkątną optycznie złagodzi zaokrąglony kształt włosków, miękki kąt pasuje do buzi owalnej, w przypadku twarzy podłużnej najlepiej sprawdzą się brwi o płaskim kształcie, brwi grubsze i o kształcie lekkiego wężyka złagodzą zaś wyraziste rysy pań o buzi kwadratowej.

JAK DOPASOWAĆ KOLOR DO TYPU URODY?

Kolor brwi źle dobrany do typu urody w jednej chwili potrafi całkiem zepsuć efekt. Jak więc wybrać kosmetyki do brwi, które subtelnie aczkolwiek wyraźnie podkreślą naturalne piękno? Najważniejsza zasada mówi o tym, że kolor brwi powinien być o ton lub dwa ciemniejszy od naturalnej barwy włosków. Co to oznacza w praktyce? Blondynki powinny sięgnąć po produkty w odcieniach jasnych brązów, szarości i ciemniejszych beżów, szatynki najlepiej będą wyglądały w brwiach w kolorze ciemnego brązu, z kolei brunetki o ciemnej karnacji bez obaw mogą sięgnąć po najciemniejsze odcienie brązu, aż po głęboką czerń.

BŁĘDY, KTÓRYCH LEPIEJ UNIKAĆ

Niestety droga do idealnych brwi bywa czasem wyboista, o czym przekonało się wiele z pań. Wiele niedoskonałości, a także błędów, ukryć można za pomocą właściwych kosmetyków do brwi, o jakich zasadach warto jednak pamiętać i czego się wystrzegać? Najczęstszym i chyba najbardziej przykrym w konsekwencjach błędem jest wyrywanie zbyt dużej ilości włosków. Super cienkie kreseczki już dawno odeszły do lamusa i naprawdę lepiej zostawić kilka włosków za dużo niż pozbyć się zbyt wielu. Z drugiej zaś strony zaniedbane, krzaczaste brwi, lub też zbyt mocno podkreślone kolorystycznie łuki dodają kilka lat i powodują wrażenie zmęczenia.

REDOX HARDCORE – tabletki odchudzające

0
REDOX HARDCORE - tabletki ochudzające

Tabletki odchudzające to bardzo popularne suplementy diety, po które Polacy sięgają garściami. Fakt, że chcemy zrzucić zbędne kilogramy, dobrze o nas świadczy, jednak nie każdy wie, jak wybierać odżywki i suplementy. Jeśli również Ty masz z tym problem, wychodzimy naprzeciw Twoim oczekiwaniom i przedstawiamy wyjątkowy spalacz tłuszczu, który pomoże Ci w uzyskaniu wymarzonej sylwetki. Poznaj Redox Hardcore od SFD.

Zadbaj o siebie – akcesoria pomagające w życiu

0
Zadbaj o siebie - akcesoria pomagające w życiu

Gadżety często traktowane są, jako wymysł, zabawki, coś, co kupujemy i trwonimy pieniądze. Jednak rozwój świata technologicznego pokazuje nam na każdym kroku, że gadżety pomagają w życiu. Niektóre są piękne, jak zegarek Casio G-shock Ramgeman, inne po prostu pomagają i nie chwalą się designem. Wpływają jednak wszystkie na naszą codzienność i jej jakość. Warto zatem, zadbać o siebie i poznać kilka gadżetów, które pomogą lepiej wykorzystywać czas.

Skóra trądzikowa – kosmetyki, pielęgnacja

0
Skóra trądzikowa - kosmetyki, pielęgnacja

Problemy z trądzikiem kojarzymy głównie z okresem dojrzewania, z szalejącymi hormonami i czasem buntu. Prawda jest jednak taka, że problemy z cerą mogą przytrafić się w każdym wieku. Niezależnie od tego w jakim okresie nas spotyka, przynosi obniżoną samoocenę i poczucie bezradności. Najważniejsze jest, aby rozpoznać rodzaj problemu, a następnie wdrożyć odpowiednie leczenie, które upora się z naszym przeciwnikiem.

Wyróżniamy trzy rodzaje trądziku:

  1. Trądzik pospolity – występuje w okresie dojrzewania,powodują go gwałtowne wahania hormonów.
  2. Trądzik niemowlęcy – występuje w pierwszych miesiącach życia noworodków,a jego przyczyny nie są do końca znane.
  3.  Trądzik różowaty – występuje powyżej 25 roku życia – za jego powstawanie odpowiadają różne czynniki od stresu po zmiany hormonalne.

Ze względu na to, że przyczyna powstawania każdego z nich jest inna, należy wdrażać odpowiednie kosmetyki i pielęgnacje indywidualnie do danego rodzaju trądziku. Każda cera jest inna i inaczej reaguje na różne formy przeciwdziałania problemom skórnym. Ważne jest, aby obserwować swój organizm i przyglądać się na co najlepiej reaguje.

Trądzik pospolity – czyli bunt cery

Przyczyny powstawania tego rodzaju problemów są nam znane, wiemy że odpowiadają za nie wahające się hormony płciowe. Pobudzają one do działania gruczoły łojowe, które zatykają ujścia mieszków włosowych. Tam dochodzi do namnażania się bakterii bezpośrednio odpowiedzialnych za problemy z cerą. Ważna jest w tym okresie odpowiednia pielęgnacja i higiena zmienionej chorobowo skóry. Można próbować działać na własną rękę, trzeba jednak pamiętać, że stan naszej cery powinien ocenić profesjonalista – w tym przypadku dermatolog.

Walkę z trądzikiem można wspomóc od wewnątrz, stosując odpowiednią dietę oraz witaminy. Potrzebnymi składnikami w tym okresie są; witaminy błonnik oraz cynk. Do diety należy włączyć warzywa bogate w witaminę b6 (szpinak, brokuły). Wyeliminowane natomiast powinny zostać; tłuste potrawy, słodycze oraz wysoko przetworzone produkty. Należy pamiętać, że używki (alkohol, papierosy) powinny zostać usunięte z codziennego życia. Na rynku istnieje wiele suplementów diety, zawierające odpowiednie składniki. Warto szukać tabletek mających w swoim składzie; czerwoną koniczynę, cynk, witaminę E, wyciąg z pokrzywy, wyciąg z aloesu, a także witaminę C.

Odpowiednia pielęgnacja cery trądzikowej to podstawa. Nie można jej ani przesuszyć, ani zatkać ciężkimi kremami nawilżającymi. Należy znaleźć złoty środek. Nie należy używać produktów na bazie alkoholu. Przesuszona skóra wytwarza dwa razy więcej sebum. Problematyczną cerę można oczyszczać olejkami, dzięki którym bariera ochronna skóry nie zostaje naruszona. U wielu osób sprawdza się oczyszczanie za pomocą szarego mydła lub stosowanie produktów o jak najprostszym składzie. Nawilżenie skóry najlepiej uzyskać poprzez stosowanie kremów o lekkiej, żelowej konsystencji. Zmian nie należy wyciskać,w ten sposób roznosimy bakterię na kolejne partie skóry. Nie tylko alkohol wysusza,ale i gorąca woda. Unikanie słońca i solarium też jest koniecznością w walce z krostkami.

Trądzik niemowlęcy

Problemy z cerą u maluszków trzeba potraktować bardzo delikatnie, ze względu na to że ich skóra jest bardzo delikatna i wrażliwa. W problemie powinny pomóc delikatne preparaty myjące. Proszek do prania ubrań także powinien być dostosowany do wrażliwej cery niemowlaka. W walce z trądzikiem można wspomóc się maścią dla niemowląt zawierającą tlenek cynku. Kosmetyki na bazie parafiny powinny zostać odstawione. Przyczyną powstawania trądziku niemowlęcego może być przegrzewanie maluszka. Należy zwrócić uwagę czy nie jest tak w Twoim przypadku. Jeżeli wypryski pozostają na skórze przez dłuższy czas, należy udać się do pediatry.

Trądzik różowaty

Okres dojrzewania dawno masz za sobą, a mimo to wciąż walczysz o czystą cerę? Nie mam dla Ciebie dobrych wieści. Nie ma jednej przyczyny powstawania trądziku u  osób powyżej 25 roku życia. Zmiany charakteryzują się głębszymi, grubymi guzkami, które występują najczęściej na linii żuchwy. W tym przypadku najlepiej od razu udać się do specjalisty. Leczenie najczęściej polega na stosowaniu leków na receptę. Skuteczne mogą okazać się maści na bazie benzoilu, czy kwasów np.salicylowych. Leczenie często polega na przyjmowaniu doustnie antybiotyku, który działa przeciwzapalnie. Pomocne mogą być również różnorodne zabiegi np.z użyciem lasera.

Źródło: Kosmetyki do skóry trądzikowej – https://www.zaufane-apteki.pl/

ZOBACZ TEŻ