Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

0
Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to wstydliwy problem wielu kobiet. Polega on na mimowolnym wycieku moczu podczas wysiłku fizycznego lub kichania i kaszlu – czyli wtedy, gdy wzrasta ciśnienie w jamie brzusznej spowodowane napięciem mięśni. Powodem występowania wysiłkowego nietrzymania moczu mogą być nieprawidłowości w budowie cewki moczowej i pęcherza lub osłabienie/uszkodzenie mięśnia zwieracza cewki.

Zdarzeniami, które mogą prowadzić do wysiłkowego nietrzymania moczu są poród, operacje cewki moczowej lub radioterapia. Czasami przyczyną są wady wrodzone układu moczowego lub wady wrodzone tkanki łącznej.

Jak leczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu?

Przede wszystkim należy wykonać diagnostykę w celu określenia przyczyny wywołującej problem. W leczeniu jako podstawa stosowana jest fizjoterapia, podczas której wzmacniane są mięśnie miednicy. Zalecane ćwiczenia należy wykonywać regularnie aby osiągnąć efekty. Leczeniem zachowawczym pierwszego rzutu jest zazwyczaj farmakologiczne leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu w Katowicach, którego celem jest tak zwane „uspokojenie pęcherza”. Gdy lekarstwa i ćwiczenia nie skutkują, można wykonać zabieg chirurgiczny, podczas którego następuje poprawa budowy anatomicznej narządów układu moczowego.

Laseroterapia szansą na powstrzymanie wysiłkowego nietrzymania moczu

Ginekologia estetyczna w Katowicach również znalazła metodę na wysiłkowe nietrzymanie moczu. Laseroterapia jest innowacyjną metodą pozwalającą w sposób praktycznie bezinwazyjny pozbyć się wstydliwego problemu. Wiązka lasera wprowadzana jest do pochwy, gdzie jej ściany są stymulowane i pobudzane do produkcji kolagenu. W rezultacie, ściany pochwy są uelastycznione, a powięź wewnątrzmiednicza i ujście cewki moczowej są wzmocnione. Dzięki bezinwazyjności zabiegu, nie ma konieczności pobytu w szpitalu, a pacjentka wraca do domu tego samego dnia. Kluczowy jest okres rekonwalescencji po laseroterapii – pacjentki powinny powstrzymać się od współżycia i wzmożonego wysiłku fizycznego przez okres do czterech tygodni, aż do pełnego wygojenia i odnowy stymulowanych tkanek.

Regeneracja delikatnej skóry po wakacyjnych wojażach

0
Regeneracja delikatnej skóry po wakacyjnych wojażach

Latem skóra narażona jest na działanie wielu niekorzystnych czynników, takich jak słona woda, wiatr, gorące i suche powietrze. Każdy z nich może powodować liczne podrażnienia, przesuszenie skóry, parzenia, a także wywoływać reakcje alergiczne. Dlatego też w okresie jesiennym niezwykle ważna jest pielęgnacja, która pozwoli zregenerować skórę po lecie.

Świece i woski Yankee Candle

0
Świece i woski Yankee Candle

Celebryci, blogerzy, niemal wszyscy oszaleli na punkcie świecy i wosków zapachowych firmy Yankee Candle. Dlaczego? Powodów jest wiele! Przede wszystkim z racji olbrzymiej popularności, za którą stoi bogata tradycja poświadczona wieloletnią wiedzą i doświadczeniem.

Historia marki Yankee Candle

Początki działalności tej firmy sięgają 1969 roku, kiedy to Mike Kittredge podarował pierwszą świecę swojej mamie na prezent gwiazdkowy. Jako, że był bardzo biedny i nie stać go było na zakup sklepowego podarunku, postanowił wykonać go samodzielnie Wytopił zatem z kredek pierwszą świecę, zyskując w ten sposób zachwyt matki, jak i sąsiadki, która zamówiła u niego kolejny egzemplarz. Tym razem odpłatnie. I w tak nieoczywistych, ale pełnych emocji okolicznościach zaczęła funkcjonować działalność chłopca, która dziś jest wielkim przedsiębiorstwem, zatrudniającym ponad 5000 pracowników. Produkty Yankee Candle sprzedawane są w 26 krajach europejskich i 45 poza granicami Europy.

Siła tkwi w prostocie i naturze

Podstawowym założeniem marki jest starannie zaprojektowana, pobudzająca fantazje kompozycja zapachowa, a także przywołująca na myśl piękne momenty w życiu. Dostępny asortyment, obejmujący 150 różnych aromatów w stałej ofercie oraz zapachy pojawiające się sezonowo najlepiej świadczą o różnorodności i bogatym doświadczeniu marki Yankee Candle. Oprócz najbardziej znanej kolekcji Classic, obejmującej świece w stożkowych słojach i kolorowe tartaletki, mamy do dyspozycji także eleganckie świece Decor oraz serie aromatów do samochodów i domu – dyfuzory zapachowe czy spraye do pomieszczeń. Analizując ofertę firmy Yankee Candle nie sposób pominąć także produktów do palenia wosków i świec. Mowa oczywiście o kominkach na woski zapachowe, gasidełkach do knotów, podstawkach na świece, świecznikach na tealighty czy nożycach do przycinania.
Rodzaje

Choć początkowo ceny wosków i świec Yankee Candle mogą przerażać to na dłuższą metę okazują się zrozumiałe. Ich wysoka jakość, trwałość, intensywność spalania i długość palenia w połączeniu z efektownym designem będącym dekoracją samą w sobie musi kosztować. Nic zatem dziwnego, że ich zakup może być dość dużym wydatkiem. Niemniej jednak, na wysokość ceny wpływa wielkość świecy. Podczas gdy duże, umieszczone w słojach, sięgają kilkudziesięciu złotych, tak woskowe tartaletki można nabyć za kilka złotych. Dlatego im większa gramatura i czas palenia, tym większy koszt nabycia stoi po stronie konsumenta.

Czym jest rezonans magnetyczny

0
Czym jest rezonans magnetyczny

Choroby narządów wewnętrznych i nagłe urazy wymagają szybkiej i szczegółowej diagnostyki. W tym celu stosuje się nowoczesne technologie wykorzystujące promieniowanie rentgenowskie lub pole magnetyczne. Pozwalają one zajrzeć wewnątrz ciała bez ingerencji chirurgicznej. Rezonans magnetyczny wykorzystuje pole magnetyczne o różnej sile, jest metodą bezpieczną i nie ma wielu przeciwwskazań do jego stosowania. Jest zakazany jedynie gdy pacjent ma zamontowany rozrusznik serca.

Pole magnetyczne powoduje zaburzenia jego działania i w skrajnych przypadkach może prowadzić nawet do śmierci. Nie jest też zalecany gdy pacjent ma metalowe implanty lub wkładkę antykoncepcyjną z elementami metalowymi. Zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny, a po jego zakończeniu można opuścić przychodnię i powrócić do codziennych obowiązków. Zarówno w przypadku rezonansu, jak i tomografii komputerowej można zastosować kontrast, który zwiększa dokładność obrazu. Przyjmuje się go, w zależności od wykonywanego badania, doustnie, doodbytniczo lub dożylnie. Jest to roztwór bezpieczny dla pacjenta, ale może powodować uczucie ciepła lub nudności.

Niektórzy pacjenci obawiają się badania, ponieważ wiąże się ono z koniecznością przebywania w tunelu i brakiem możliwości poruszania się. Aparatura badawcza wydaje te dość nieprzyjemne odgłosy. Jeżeli badanie rezonansem wywołuje u pacjenta stres, możliwe jest podanie przez lekarza środków uspokajających. Czas badania jest uzależniony od tego, czy wykonuje się badanie całego ciała, czy tylko poszczególnych części. Rezonans magnetyczny stosuje się w diagnostyce powypadkowej, a także chorób nowotworowych, kręgosłupa, ośrodkowego układu nerwowego, układu krwionośnego i narządów znajdujących się w jamie brzusznej.

Przygotowanie do badania nie jest skomplikowane. Należy pozbyć się biżuterii i wszelkich metalowych przedmiotów. Nie ma potrzeby przychodzić na badanie na czczo. W pomieszczeniu, w którym przeprowadzane jest badanie jest dość ciepło, nie należy więc zbyt ciepło się ubierać.

Lifting twarzy – najlepszy sposób na walkę z czasem

0
Lifting twarzy - najlepszy sposób na walkę z czasem

Nieoceniony sposób na długotrwałe przywrócenie młodzieńczego wyglądu

Lifting twarzy jest skomplikowanym zabiegiem wykonywanym w klinikach medycyny estetycznej. Przed jego wykonaniem pacjent powinien odbyć konsultację, wyjaśniającą dokładny przebieg, zalecenia i przeciwwskazania. Z wiekiem skóra traci sprężystość. W trakcie zabiegu lekarz wykonuje nacięcia skóry w niewidocznych miejscach – w okolicy małżowiny usznej czy obszarów, które będzie można później zakryć włosami. Nacina powięzi, podciąga mięśnie, pozbywa się nadmiaru skóry co ma zapewnić naturalny, młodzieńczy wygląd, redukcję zmarszczek. Ogromnym atutem tego zabiegu jest brak utraty czynności mimicznej twarzy. Lifting twarzy, jako, że należy do skomplikowanych, inwazyjnych zabiegów, wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, wymaga więc jednodniowego pobytu w klinice.

Decydując się na zabieg warto zarezerwować sobie czas na odpoczynek 

Mimo tego, że zabieg trwa 3/4 godziny, a pobyty w klinice to kwestia jednego dnia, pozabiegowa opuchlizna i szwy mogą wywoływać pewien dyskomfort w codziennych czynnościach. Powinniśmy wtedy ograniczyć podnoszenie ciężkich rzeczy oraz wszelką nadmierną aktywność fizyczną aby nie doprowadzić do powstawania krwiaków. Do pełnej rekonwalescencji potrzebne są około 3 tygodnie, podczas których należy unikać wystawiania ran na mocne słońce, należy zadbać o dietę i dużą ilość snu sprzyjającą gojeniu się ran. Warto więc rozważyć wykonanie liftingu twarzy podczas urlopu.

Rewelacyjny rezultat fizyczny, jak i psychiczny

Do korzyści płynących z wykonania liftingu twarzy można zaliczyć, oprócz tych oczywistych, w postaci spektakularnej zmiany wyglądu fizycznego, zmianę psychiczną.

To jak wyglądamy w ogromnym stopniu przekłada się na nasze poczucie wartości. A stąd już proste powiązanie – wzrost poczucia pewności siebie przełoży się na gotowość do podejmowania wyzwań, zarówno zawodowych jak i rodzinnych. Tracąc zmarszczki zyskujemy więcej chęci do życia, jesteśmy odbierani jako osoby optymistyczne, pogodne, otwarte i przebojowe.

Decyzja o zabiegu

Rozważając wykonanie tak inwazyjnego zabiegu powinniśmy przemyśleć wszystkie za i przeciw. Należy wziąć pod uwagę opinie na temat lekarza, profesjonalizm, budowanie poczucia bezpieczeństwa, umiejętność wyjaśnienia wszystkich dręczących nas kwestii. Istotną sprawą jest nasze zaufanie do wybranego lekarza i kliniki, w której decydujemy się wykonać lifting. Musimy być gotowi na wszystkie około zabiegowe dolegliwości, mając jednak przed oczami długotrwały efekt wnoszący wiele korzyści w nasze życie.

Po więcej informacji zapraszamy na elite.waw.pl

5 sygnałów zwiastujących wylew mózgu

0
5 sygnałów zwiastujących wylew mózgu

Udar mózgu to bardzo duże zagrożenie dla zdrowia i życia, każdej osoby która go doświadczy. Im większa wiedza na temat profilaktyki, objawów oraz możliwości udzielenia pomocy, tym większa szansa na przeżycie w sytuacji wylewu krwi do mózgu i doświadczenia udaru krwotocznego lub udaru niedokrwiennego.

Komputerowe znieczulenie zęba

0
Komputerowe znieczulenie zęba

Wizyta u stomatologa to dla wielu prawdziwy koszmar. Najczęściej kojarzy się z bólem, a wielu odwiedza dentystę gdy ból zęba przewyższa ten strach. Cóż, nie ma rady, do stomatologa chodzić trzeba, to jedyny sposób, by dbać o zęby. Na całe szczęście, gabinety dentystyczne prześcigają się w zmniejszaniu dolegliwości bólowych pacjentów. Tradycyjne znieczulenia miejscowe są skuteczne, lecz wielu pacjentów boi się igły.

Co na to poradzić?

Można próbować poprosić dentystę o zastosowanie żelu znieczulającego miejscowo. Zniweluje to ból w momencie ukłucia, jednak nie ma możliwości pozbycia się uczucia rozpychania tkanek. Na szczęście, technologia idzie na przód i jest metoda, która pozwala znieczulić ząb i przeprowadzić zabieg zupełnie bez bólu!

Rozwiązanie: placówki oferujące znieczulenie komputerowe

Pierwsze skojarzenie na myśl o znieczuleniu komputerowym to wizualne lub dźwiękowe sygnały i techniki relaksacyjno-medytacyjne. Błąd! Komputerowe znieczulenie zęba, to także podawanie środków znieczulających, tyle, że pod kierunkiem komputera, a nie dentysty.

Jak to działa?

Zamiast igły, do zabiegu używana jest specjalna głowica. Dentysta programuje komputer w odpowiedni sposób tak, aby środek znieczulający podawany w założonym tempie. Końcówka, czyli głowica znieczulająca) przykładana jest do dziąsła w obrębie leczonego zęba. Znieczulenie podawane jest powoli w taki sposób, aby dotarło do wszystkich tkanek w sposób fizjologiczny. Takie podanie preparatu znieczulającego powoduje, że pacjent nie odczuwa bólu i nieprzyjemnego rozpychania.

Wielką zaletą znieczulenia komputerowego jest również to, że odrętwieniu ulegają tkanki tylko w obrębie zęba, a nie jak w przypadku znieczulenia miejscowego, czasami nawet pół twarzy. Dzięki temu, nawet w kilka minut od zejścia z fotela w gabinecie stomatologicznym, można umawiać się na ważne spotkania, bez obaw, że twarz będzie odrętwiała, a mimika zaburzona.

Nie wszystkie gabinety stomatologiczne oferują ten typ znieczulenia. Warto jest się wcześniej zorientować, że jest ono możliwe.

Wpływ platformy wibracyjnej na sylwetkę

0
Wpływ platformy wibracyjnej na sylwetkę

Platformy wibracyjne, które stosuje się w branży fitness, znane są właściwie nie od dziś, ale przez ostatnich kilka lat zostały zapomniane. A szkoda, bo to urządzenia, na które naprawdę warto zwrócić uwagę. Dobra platforma wibracyjna może przynieść zaskakujące efekty dla twojej sylwetki. Sprawdź, dlaczego warto dać im szansę!

Co musisz wiedzieć o platformie wibracyjnej?

Platforma to urządzenie, które pozwala spalić tkankę tłuszczową i zarazem poprawić ogólną sprawność organizmu. Sprzęt wytwarza konkretny rodzaj wibracji, tzw. lipolistyczny, który świetnie oddziałuje na tkankę tłuszczową. Efektem takiego działania jest pobudzanie podskórnej tkanki tłuszczowej i jej szybsza likwidacja. Dodatkowo platforma wibracyjna oddziałuje również na złogi tłuszczu osadzające się na narządach wewnętrznych; wibracje sprawiają, że usuwanie ich jest znacznie szybsze.

Wibracje świetnie oddziałują nie tylko na tłuszcz, ale również na mięśnie. Przy regularnym korzystaniu z platformy wibracyjnej można zauważyć między innymi zwiększenie sprawności mięśni, poprawę elastyczności ścięgien oraz ogólne wzmocnienie elastyczności skóry – wszystko dlatego, że wibracje sprzyjają pobudzeniu wydzielania kolagenu oraz elastyny.

Dlaczego warto korzystać z platformy wibracyjnej?

Jest dobra dla osób początkujących. Ćwiczenia nie wymagają od ciebie wielkiego wysiłku i pozwolą organizmowi przyzwyczaić się do aktywności fizycznej. Z drugiej strony będziesz działać od razu – już pierwsze ćwiczenia zaczną wpływać na zmniejszenie tkanki tłuszczowej, przez co nie będziesz tracić niepotrzebnie czasu.

Platforma wibracyjna znakomicie działa nie tylko na wygląd ciała, ale też na ogólną poprawę samopoczucia oraz na wzmocnienie układu immunologicznego. W jaki sposób? Gdy platforma zaczyna wytwarzać wibracje, oddziałuje nie tylko na krążenie krwi, ale również limfy. Limfa to ważny składnik ciała ludzkiego, który chroni przed infekcjami i stanami zapalnymi. Co więcej, limfa (nazywana również chłonką) wpływa na oczyszczanie organizmu z toksyn. W momencie, gdy krążenie jest słabe, tj. np. gdy nie uprawiamy aktywności fizycznej lub mamy organizm przeciążony toksynami (co może zdarzyć się chociażby wtedy, gdy stosujemy nieodpowiednią dietę), to przepływ limfy jest znacznie utrudniony. Platforma wibracyjna może wspomóc przywrócenie prawidłowego krążenia limfy, co zarazem będzie też miało wpływ na wydalenie toksyn z organizmu. Z nieprawidłowym przepływem limfy wiąże się jeszcze jedna, dla wielu kobiet ważna rzecz – powstawanie cellulitu. Platforma wibracyjna może zapobiec temu, ale też może zmniejszyć już powstały cellulit.

Warto wiedzieć, że stosowanie wibracji może również zredukować stres! A to dlatego, że ćwiczenia obniżają poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu, którego namiar bardzo negatywnie wpływa na pracę całego organizmu. Dodatkowo odpowiedni program pomoże ci rozluźnić napięte ciało i zrelaksować się. Wibracja sprzyja dotlenieniu wszystkich komórek ciała, co też ma wpływ na lepsze ogólne samopoczucie i zdrowie psychiczne oraz fizyczne.

Różne platformy – różne efekty

Platformy wibracyjne nie są takie same. Niektóre są nastawione ściśle na odchudzanie (np. takie modele jak platforma professional body fit), inne z kolei skupiają się raczej na funkcji relaksującej, choć oczywiście również mają wpływ na wygląd ciała (platforma vibro power). Wiele zależy od tego, z jakiego programu zamierzamy korzystać podczas ćwiczeń z platformą wibracyjną. Mocne, intensywne wibracje będą bardziej stymulować organizm, z pewnością więc sprawdzą się podczas aktywności fizycznej oraz u osób, które mają już dobrą kondycję. Osoby początkujące oraz te, które chciałyby stosować platformę w celu zredukowania stresu, mogą korzystać z łagodniejszych, spokojniejszych wibracji. Większość modeli, np. takie jak wspomniana platforma vibro power, umożliwiają wybór trzech prędkości oraz manualne ustawianie czasu. Dzięki temu każdy może dostosować wibracje do swoich możliwości.

Autor: Pozycjoneria.pl Mariusz Zakrzewski. Artykuł powstał dzięki uprzejmości właściciela sklepu medycznego Kredos.

Miejsce w którym można się zakochać

0
Miejsce w którym można się zakochać

Nie od dziś wiadomo, że panie chętnie odwiedzają sklepy z biżuterią, a diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety, jak zwykła mawiać Marylin Monroe. Nie oznacza to oczywiście, że każda z nas ma identyczny gust i będzie się zachwycać takimi samymi ozdobami. Niektóre kobiety preferują srebro, inne białe złoto, a jeszcze inne złoto jasne, w delikatnym piaskowo-żółtym odcieniu. Na szczęście dzisiejsze sklepy z biżuterią oferują szeroki wybór kolczyków, bransoletek, wisiorków, pierścionków i naszyjników. Dzięki temu każda kobieta jest w stanie znaleźć dodatki, które podbiją jej serce i będą idealnym dopełnieniem noszonych przez nią stylizacji.

Do zakochania jeden krok

Również w przypadku poszukiwania prezentu, warto odwiedzić sklep z biżuterią. Elegancka kobieta z pewnością ucieszy się z klasycznej biżuterii, której ponadczasowy charakter nigdy nie wyjdzie z mody. Romantyczkę uwiedzie delikatna biżuteria, podkreślająca dziewczęcość. Z kolei panie preferujące nowoczesny, lekko ekstrawagancki styl, na pewno ucieszą się z biżuterii, która przyciąga wzrok ciekawą formą geometryczną i niebanalnymi wzorami. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaka biżuteria spodoba się osobie, którą chcemy obdarować, możemy najpierw przejść się z nią po sklepach i zobaczyć, co jej się podoba. Alternatywą jest poproszenie o pomoc kogoś, kto dobrze zna osobę, której chcemy kupić biżuterię, np. jej mama, siostra lub przyjaciółka.

Nie tylko prosto od jubilera

Biżuteria kupowana u jubilera, z pewnością ma swój urok i przede wszystkim jest swego rodzaju inwestycją. A także idealnym dopełnieniem każdej wieczornej stylizacji. Oczywiście srebrną i złotą biżuterię można nosić także na co dzień. Warto jednak zauważyć, że oprócz szlachetnej biżuterii, na rynku znajdziemy niejeden sklep z biżuterią handmade. Filcowe korale, ręcznie robione bransoletki z różnymi przywieszkami, plecione bransoletki ze sznurków i koralików. To wszystko nieco mniej zobowiązujące ozdoby, które świetnie pasują nastolatkom, a także paniom mającym artystyczną duszę, chcącym wyróżniać się niebanalną, niepowtarzalną biżuterią. Takie ręcznie robione ozdoby, pozwalają na znalezienie prawdziwych perełek, które będą doskonałym dodatkiem mniej lub bardziej formalnych stylizacji. Kolorowa, duża biżuteria idealnie uzupełni proste stylizacje, oparte na połączeniu dwóch „bezpiecznych” kolorów, np. bieli z szarością lub granatu z czernią. Sklepy z biżuterią mogą być również bardziej tematyczne. W większych miastach możemy na przykład znaleźć sklepy, oferujące biżuterię w stylu indyjskim lub japońskim.

Dlaczego warto wybrać się do dobrego stomatologa?

0
Dlaczego warto wybrać się do dobrego stomatologa?

Wybór dobrego stomatologa oraz odpowiedniego gabinetu jest bardzo istotny, jeżeli chce się uzyskać odpowiednie rezultaty w leczeniu uzębienia. Przeszukując internet trafimy na adres jednego z takich profesjonalnych gabinetów stomatologicznych www.dentystagdynia.pl

Czym wyróżnia się ten gabinet na tle innych, których jest bardzo duża ilość. Gabinet stomatologiczny NeoDentis z Gdyni oferuje bardzo szeroki wachlarz zabiegów oraz profesjonalną opiekę dentystyczną. Oprócz tego placówka posiada wysokiej klasy sprzęt dentystyczny, profesjonalny, doświadczony zespół lekarzy i asystentów, posługujący się nowoczesnymi technikami leczenia.

W ofercie NeoDentis znajdują się podstawowe i najczęściej przeprowadzane zabiegi dentystyczne w zakresie stomatologii zachowawczej, dziecięcej, protetyki stomatologicznej, leczenia kanałowego oraz chirurgii stomatologicznej. Placówka oprócz tego wykonuje wszczepienia implantów zębowych oraz rentgenowską diagnostykę uzębienia. Najważniejszymi zamierzeniami placówki jest troska o to, aby proces leczenia dawał jak najlepsze rezultaty, przebiegał bardzo profesjonalnie oraz był jak najmniej przykry dla pacjenta.

Firma NeoDentis dba o to, aby zabiegi przeprowadzone w tej placówce były nie tylko fachowe, ale przede wszystkim bezpieczne dla pacjentów.

Dbając zarówno o zdrowie pacjentów, jak i personelu medycznego, zostały w tej placówce opracowane i wdrożone procedury postępowania w zakresie utrzymywania właściwego reżimu sanitarnego. Wszystkie narzędzia są zapakowane w jednorazowe pakiety, a personel używa przez cały czas maseczki i rękawiczki ochronne.

W trosce o klienta wszystkie gabinety stomatologiczne znajdujące się na terenie placówki są wyposażone w klimatyzację, a czas oczekiwania skraca uspokajająca muzyka oraz znajdujące się w recepcji czasopisma. Abu zapoznać się z pełną ofertą gabinetu stomatologicznego NeoDentis, należy wejść na bardzo dobrze prowadzoną i przyjazną stronę internetową www.dentystagdynia.pl
Można znaleźć na niej informacje dotyczące oferty gabinetu, jak również godzin pracy.

ZOBACZ TEŻ