Jak działa odżywka do paznokci?

Domowa pielęgnacja jest równie ważna, jeżeli chcemy poprawić stan naszych naszych paznokci. Podstawą jest regularność. Preparaty do wzmocnienia paznokci, są skuteczne, jeżeli są odpowiednio dobrane.

Odżywki do paznokci

Odżywka do paznokci jest szczególnie polecana osobom, które mają problem z paznokciami. Mówimy tutaj o łamliwości, kruchości, rozdwajaniu. Wzmocnienia potrzebują paznokcie, które są zniszczone. Efekt w przypadku stosowania odżywek jest, ale nie natychmiastowy, zazwyczaj musimy uzbroić się w cierpliwość, a po kilku tygodniach nasze paznokcie będą w lepszym stanie.

Odżywka do paznokci, musi być dobrana do problemu jaki się pojawił. Jeśli szukamy odpowiedniej dla siebie odżywki, należy zwrócić uwagę na jej skład.

Odżywka odbudowująca, w składzie ma takie składniki jak keratyna i wapń.
Odżywka przyśpieszająca wzrost paznokci, musi mieć żelazo, ceramidy i krzemionkę.
Odżywka do paznokci łamliwych/ rozdwajających się, w składzie ma witaminy i olejki.
Gdy chcemy za pomocą odżywki sprawić, że paznokcie będą twardsze szukajmy kosmetyku z proteinami jedwabiu i pyłem diamentowym.

Odżywki do paznokci, czy warto je stosować?

Rodzaje odżywek do paznokci

Preparatów wzmacniających paznokcie jest cała masa. Czym się od siebie różnią? Przede wszystkim konsystencją. Możemy podzielić je na:

  • odżywki, w formie lakieru – aplikuje się je jak lakier, za pomocą pędzelka. Po wyschnięciu paznokcie wyglądają na zdrowe, ładnie się błyszczą. Dodatkowo dzięki odżywce, są lekko utwardzone.
    Odżywki do paznokci zazwyczaj aplikuje się na czyste, opiłowane i suche paznokcie. Są dwie metody nakładania, albo nakłada się jedną lub kilka warstw od razu, albo cyklicznie, czyli nakładamy po jednej warstwie odżywki przez trzy kolejne dni. Po trzech dniach, odżywkę zmywamy i powtarzamy cykl.
  • sera, olejki – zazwyczaj mają lekką konsystencje. Ten rodzaj kosmetyków wmasowujemy w paznokcie oraz w skórki, które otaczają paznokieć. Ich skład jest bardziej odżywczy, płytka paznokciowa jest natłuszczona odpowiednio i bardziej elastyczna.

Przeczytaj też: http://www.piotrnatanek.pl/lakiery-hybrydowe-i-zelowe-czym-sie-roznia-od-siebie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here