Jak dbać o paznokcie

Dłonie codziennie narażone są na mnóstwo czynników, które mogą negatywnie odbijać się na ich wyglądzie, detergenty, różnorodne substancje czy fizyczna praca. Mimo to są również jedną z najbardziej widocznych części naszego ciała i w pewien sposób naszą wizytówką. Dlatego też tak ważna jest właściwa pielęgnacja skóry dłoni i paznokci. Jak więc o nie zadbać?

Po pierwsze – odżywki do paznokci

Jednym z podstawowych czynności w drodze do pięknych i zdrowych paznokci jest odpowiednia odżywka do paznokci. W zależności od potrzeb należy wybrać jedną z kilku wariantów. Przy kruchych paznokciach ze skłonnością do łamania się najlepsze będą odżywki wzmacniające, przeznaczone do codziennego stosowania, również jako baza pod lakier. Regenerującą odżywkę do paznokci użyjemy głównie do pielęgnacji i wzmocnienia płytki, ponadto ma działanie mocno nawilżające. Stosowanie odżywek jest bardzo wskazane również jeśli często, lub nawet codziennie, stosuje się lakier do paznokci. Warto dać paznokciom odpocząć i wspomóc ich regenerację.

Chwyć za pilnik

Przed aplikacją wszelkich preparatów należy jednak zacząć od pielęgnacji innego typu. Różnorodne akcesoria do paznokci to wyposażenie kosmetyczki, które po prostu trzeba mieć. Jednym z nich jest pilnik do paznokci, dzięki któremu uzyskasz idealny kształt płytki. Dostępne jest kilka rodzajów pilniczków, każdy dostosowany do innych potrzeb. Pilniczki papierowe o różnej teksturze są najpopularniejsze i najtańsze, szklane nie tylko są trwalsze, ale też zapobiegają nierównościom na brzegu paznokcia, pilnik kamienny nie tylko umożliwia piłowanie w obu kierunkach, ale też usuwanie skórek, metalowy pilnik do paznokci jest zaś przeznaczony głównie do tipsów.

Usuwanie niechcianych skórek

Nawet najlepsza odżywka do paznokci nie pomoże kiedy wygląd dłoni szpecą nieestetyczne skórki. Jednak poprawne usuwanie ich to również nie lada wyzwanie i wiele osób robi to źle. Przede wszystkim usuwanie powinno poprzedzać dokładne piłowanie paznokci. Następnie na skórki należy nałożyć specjalny preparat zmiękczający, a następnie zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do paznokci, w tym wypadku drewniany patyczek i cążki. Za pomocą patyczka bardzo delikatnie odsuwa się skórki po to by ułatwić ich wycięcie cążkami. Należy przy tym pamiętać, że usuwanie skórek należy wykonywać jak najrzadziej, gdyż wzmaga to ich wzrost.

Skóra dłoni to podstawa

Najbardziej fantazyjny manicure nie zrobi wrażenia jeśli nie będzie miał odpowiedniej oprawy w postaci zdrowej i zadbanej skóry dłoni. Dlatego też przed podjęciem wszelkich działań w drodze do pięknych paznokci to nią trzeba się zająć w pierwszej kolejności. Tam gdzie lakiery, odżywki i akcesoria do paznokci koniecznie powinien znaleźć się także dobrej jakości nawilżający krem do rąk oraz peeling. Ponadto warto wziąć sobie do serca kilka podstawowych zasad: wszelkie czynności z chemicznymi detergentami wykonywać należy w ochronnych rękawiczkach, stosowanie odżywki do paznokci i nawilżanie skóry (szczególnie jeśli często używamy lakieru do paznokci) to absolutna konieczność oraz nie zapominajmy o tym jak ważna jest właściwa dieta.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here