Prawidłowa pielęgnacja ciała i włosów jest czymś, co pozostaje obcym terminem dla wielu osób. Choć nie brak informacji w sieci, to jednak często są one sprzeczne albo zachęcają do wykorzystywania jedynie kosztownych kosmetyków. Tymczasem w pielęgnacji codziennej, jak i specjalnej z powodzeniem można wykorzystywać olejek arganowy – i to na wiele sposobów.

Niektóre osoby nie zdają sobie z tego sprawy, ale olej i olejek arganowy to dokładnie ta sama substancja. Nazwy te są stosowane zamiennie, i nie ma tutaj większego znaczenia czy produkt jest stosowany zewnętrznie w formie kosmetyku czy wewnętrznie w postaci dodatku do potrawy albo suplementu. Chociaż olejek wykorzystywany jest również w kuchni, chcielibyśmy skupić się w tekście jedynie na jego szerokim zastosowaniu w kosmetyce.

Dodatek do kosmetyków

Jak wiele innych naturalnych substancji, również olejki arganowe można dodawać do kosmetyków robionych samodzielnie w domu. Ich dodatek sprawia, że nasze domowe kosmetyki zyskują nowe pozytywne właściwości. Warto zastanowić się też czy interesuje nas olej jako samodzielny kosmetyk, czy chcemy preparatu, który będzie łączył kilka substancji i ich zalet. Połączenie jedynie nośnika substancji oraz oleju można zastosować np. w przypadku przygotowania błyszczyku do ust w dogodnej formie pomadki czy kremu do nakładania pędzelkiem. Co więcej, olej arganowy można zastosować w połączeniu z wodą w formie specjalnego sprayu na włosy.

W samodzielnej formie

Podstawowe zastosowanie olejku arganowego możemy podzielić na dwa zakresy: miejscowe oraz ogólne. Olej można stosować np. do smarowania ust i będzie wówczas działał jak nawilżająca odżywka. Popularne jest również używanie go w procesie olejowania włosów; proces ten ma przywrócić włosom sprężystość, blask i piękny wygląd. To oczywiście nie wszystko; olej stosowany miejscowo pomoże w pozbyciu się zmian po trądziku, w tym również nieestetycznych blizn. Jest pomocny w redukowaniu zmarszczek, zwłaszcza tych niezbyt głębokich. Warto go stosować w charakterze regularnie nakładanego kosmetyku nawilżającego, bo wówczas można mówić zarówno o działaniu przeciwzmarszczkowym, jak również odmładzającym.

Przed użyciem warto sprawdzić na niewielkim fragmencie skóry, czy olejek arganowy nie powoduje u nas alergii. Jest to bowiem podstawowe przeciwwskazanie w jego stosowaniu, zwłaszcza w przypadku formy czystej, nie zaś dodatku do innych substancji w ramach domowych kosmetyków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here