Włosy nadmiernie przesuszone

Włosy przesuszone – to problem, z którym boryka się każdego dnia wiele Polek i Polaków. Nadmiernie suche włosy wyglądają nieestetycznie, tracą objętość i blask, a ponadto – negatywnie wpływają na całą twoją prezencję. Co ważne, ich struktura może szybko ulec degradacji, jeśli odpowiednio o nie nie zadbasz. Poniżej udzielamy kilku porad w zakresie wyboru kosmetyków do włosów nadmiernie suchych.

Szampony do włosów suchych – jak wybierać, by trafić?

Włosy nadmiernie suche są przyczyną wielu problemów. Oprócz negatywnego wpływu na wygląd wywołują również uczucie dyskomfortu. Mogą sprzyjać powstawaniu stanów zapalnych w obrębie skóry głowy, a także łupieżu. W przypadku włosów nadmiernie suchych, kluczowe jest ich dogłębne, strukturalne nawilżenie. Dzięki temu włosy się zregenerują, odzyskają blask i witalność.

Wybierając szampon do włosów przetłuszczających się, zwróć w pierwszej kolejności uwagę na jego skład. Dobrym wyborem będą produkty zawierające witaminę C oraz E, olejek kokosy, glicerol, olej sezamowy lub proteiny jedwabiu. Warto natomiast zrezygnować z szamponów zawierających takie składniki jak parabeny, silikony, siarczany, SLS-y – są to substancje o potencjalnie szkodliwym wpływie, których warto unikać.

Odżywianie włosów suchych – co i jak aplikować?

Stosowanie odżywki to najlepszy sposób, by zregenerować stan włosów. Najlepiej, łączyć szampony i odżywki z tych samych linii, stosując je komplementarnie. Szeroką ofertę produktów dedykowanych do włosów suchych znajdziesz pod linkiem: https://sklep.jld.pl/.

Odżywki działają na powierzchnię włosa, wzbogacając go o dobroczynne składniki i substancje. Czym powinna odznaczać się odżywka dobrej jakości? Przede wszystkim – powinna być stosunkowo lekka, nie obciążać włosów oraz łatwo i szybko się wchłaniać. Do najważniejszych składników w przypadku odżywek należą (wspominane wcześniej): witamina C, proteiny jedwabiu, a także keratyna i ekstrakt z melona żółtego.

By zoptymalizować działanie odżywki, należy stosować ją regularnie, nakładać na całej długości włosów oraz powierzchni głowy, a także delikatnie wmasowywać opuszkami palców, przez okres 2-3 minut.

Maski do włosów – kosmetyki do zadań specjalnych

Maski działają w nieco inny sposób niż odżywki. Przede wszystkim – działają nie tylko na powierzchnię włosa, ale wnikają również w głąb jego struktury. Dzięki temu ich dobroczynny wpływ na kondycję twoich włosów jest jeszcze większy.

Aplikacja maski odbywa się w nieco inny sposób. Przede wszystkim – należy nakładać ją na włosy umyte i delikatnie osuszone – np. przetarte ręcznikiem. Chodzi przede wszystkim o to, by z włosów nie skapywała woda, z którą mogłaby spłynąć również maska. W czasie aplikacji warto korzystać z delikatnego grzebyka, który pomoże rozprowadzić maskę na całej długości włosów. Po aplikacji warto pozostawić maskę na okres od 15 do nawet 30 minut oraz owinąć głowę ręcznikiem. Lekko podwyższona temperatura ma pozytywny wpływ na przebieg procesu wchłaniania.

W składzie maski powinny znajdować się składniki wymienione powyżej. Oprócz nich warto również zwrócić uwagę na obecność oliwy z oliwek oraz ekstraktu żywicznego Benjoin, olejek arganowy, masło murumuru, masło kakaowe i masło shea.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here