Kreatyna, czyli najpopularniejszy suplement diety dla sportowców

0
Kreatyna

Osoby, które cenią sobie aktywność fizyczną, zazwyczaj lubią także sięgać po przygotowane specjalnie dla nich suplementy diety, które wspomagają ich w podejmowaniu wysiłków. Suplementy diety, które zostały zaprojektowane dla sportowców, to przede wszystkim składniki regenerujące, dodające energii, rozbudowujące masę mięśniową i wspomagające odchudzanie. Ale czy jest coś jeszcze? Oczywiście – kreatyna! Jeśli jeszcze jej nie znasz, z pewnością najwyższa pora.

Czym jest kreatyna?

Kreatyna to tak naprawdę kwas beta-metyloguanidynooctowy. Jest stosowana przez sportowców już od lat 90. XX wieku, kiedy po raz pierwszy zaobserwowano jej pozytywne działanie na organizm ludzki. Kreatyna, co bardzo ważne, jest substancją w pełni naturalną, wytwarzaną przez organizm ludzki w niewielkich ilościach. Dodawanie tego składnika za pomocą suplementów diety jest jednak skuteczne w celu poprawy wyników sportowych.

Kreatyna jest zbudowana z aminokwasów, które wspomagają budowę mięśni. W ludzkim organizmie także jest magazynowana w mięśniach i ścięgnach.

Jakie jest działanie kreatyny?

Już pobieżnie wspomnieliśmy o tym, w jaki sposób działa kreatyna na organizm ludzki. Przede wszystkim pomaga w syntezie białek, co oznacza lepszą regenerację tkanek po wysiłku – zwłaszcza mięśni – a także ich rozbudowę. To z kolei oznacza szybszy wzrost wytrzymałości, siły oraz szybkości. W efekcie przyczynia się ona do kompleksowego rozwoju organizmu człowieka, a to już prowadzi do możliwości jej zastosowania w praktycznie każdej dyscyplinie sportowej.

Kreatyna wspomaga również odbudowę cząsteczek ATP, które są odpowiedzialne za magazynowanie energii oraz jej dostarczanie do mięśni. Dzięki szybszej odbudowie cząsteczek ATP, możliwe jest dłuższe utrzymywanie wysokiego poziomu energii – czyli wykonywanie większej liczby powtórzeń danego ćwiczenia albo dłuższy udział w sporcie. Innymi słowy, kreatyna to dodatkowe wsparcie dla energii organizmu.

Czy naprawdę warto stosować kreatynę?

Kreatyna przyjmowana we właściwej formie (tzn. dobrze dostępnej dla organizmu, w szczególności jako cząsteczka schelatowana) jest bardzo skuteczna. Powoduje trzy efekty: poprawia regenerację organizmu, rozbudowuje mięśnie i korzystnie wpływa na magazynowanie oraz przekazywanie energii. Jest godna uwagi praktycznie we wszystkich sportach: zarówno siłowych, jak i wytrzymałościowych.

Czy kreatynę należy przyjmować regularnie?

Kreatyna to związek, który działa powoli. Nikt nie odczuwa jej efektów, jeśli przyjmuje ją tylko przed treningiem, w sposób nieregularny. Kluczem do sukcesu w przypadku jej stosowania jest wysoka regularność i dobre wysycenie organizmu kreatyną. Dlatego nawet w dni bez treningu warto przyjąć jej porcję.

Czy kreatyna może zaszkodzić?

W przypadku rozsądnego przyjmowania kreatyny, które jest zgodne z zaleceniami producenta, kreatyna nie powinna przynosić żadnych skutków negatywnych. Mogą się one jednak pojawić przy przekroczeniu zalecanej dawki. Są to zazwyczaj dolegliwości żołądkowo-jelitowe.

Jak leczyć odleżyny na kości ogonowej? Wszystkie istotne informacje

0
Jak leczyć odleżyny na kości ogonowej

Odleżyny na kości ogonowej to stan zapalny, który występuje w okolicy kości ogonowej (na pośladku). Jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych odmian odleżyn, ponieważ może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych. Głównymi objawami odleżyn na kości ogonowej są ból, obrzęk i zaczerwienienie okolicy dotkniętej odleżynami. Często występuje także uczucie ciężkości i mrowienia. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy nie ustępują po kilku dniach lub jeśli nasilają się.

Podstawowe metody leczenia

Odleżyny na kości ogonowej zwykle kojarzone są z pacjentami, którzy poruszają się na wózkach inwalidzkich. Podstawowymi metodami profilaktycznymi przy tego rodzaju w stanach jest używanie specjalnych poduszek ortopedycznych albo dedykowanej do tego problemu bielizny. W tym przypadku niezbędne są też działania pielęgnacyjne, które będą dodatkowo wspierały okolice kości ogonowej. Przykładowo mogą to być masaże lub inne aktywności przywracające krążenie w tamtych miejscach. Istnieje także wiele metod farmakologicznych, które pomagają w poradzeniu sobie z tym problemem. Aby dowiedzieć się więcej warto odwiedzić stronę – www.chlonne24.pl. Odleżyny kości ogonowej można leczyć dodatkowo stosując się do kilku metod:

  • Zmiana pozycji ciała: Utrzymanie prawidłowej pozycji ciała jest ważnym elementem leczenia odleżyn. Jeśli jest to możliwe, zaleca się zmianę pozycji co 2-3 godziny.
  • Zmiana materaca: Zaleca się wymianę materaca na model przeznaczony specjalnie do leczenia odleżyn. Materace te są zwykle wyposażone w specjalne podpory, które pomagają utrzymać prawidłową pozycję ciała i zmniejszyć nacisk na pośladki i kość ogonową.
  • Używanie specjalnych materacy: Istnieją też specjalne materace przeznaczone do leczenia odleżyn. Są one wyposażone w podpory, które zmniejszają nacisk na pośladki i kość ogonową.
  • Używanie specjalnych poduszek: Specjalne poduszki mają na celu zmniejszenie nacisku na pośladki i kość ogonową.
  • Używanie leków: Lekarz może zalecić stosowanie maści antybiotykowej lub leków przeciwbólowych lub przeciwzapalnych w celu złagodzenia bólu.
  • Stosowanie zimnych okładów: Zimne okłady na okolice dotknięte odleżynami mogą pomóc zmniejszyć ból i obrzęk.
  • Warto jest także zaopatrzyć się w specjalistyczne opatrunki – plastry na odleżyny na kości ogonowej.

Czy w odleżyny kości ogonowej można leczyć samodzielnie?

Nie, odleżyna na kości ogonowej jest poważnym problemem medycznym i wymaga leczenia przez specjalistę. Nie powinno się próbować samodzielnego leczenia odleżyn kości ogonowej. Może to pogorszyć stan i zwiększyć ryzyko powikłań. Leczenie odleżyn na kości ogonowej może obejmować aplikację specjalnych leków miejscowo lub doustnie, a także stosowanie okładów zimnych lub ciepłych, odpowiedniego ubioru oraz zmiany pozycji ciała. Ważne jest, aby zapobiegać odleżynom na kości ogonowej, poprzez unikanie długotrwałego przebywania w jednej pozycji, regularnym przemieszczaniu się i zmianie pozycji ciała, noszeniu odpowiedniego ubrania oraz stosowaniu dedykowanej diety.

Czy dieta ma znaczenie?

Przyjmowane przez chorego pokarmy mają bardzo duże znaczenie niezależnie od stanu patologicznego. Odleżyny kości ogonowej nie są wyjątkiem. Lekarze oraz dietetycy często zwracają uwagę na to, że dieta osób chorujących na odleżyny powinna być bogata w białko witaminy: C, E, A; cynk oraz selen. Bardzo istotne jest dostarczanie tak zwanych zdrowych kwasów tłuszczowych, czyli nasyconych. Pacjent, który choruje na odleżyny powinien spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie. Istotne jest tutaj, aby spełniały one zapotrzebowanie kaloryczne. Oczywiście najlepiej, aby było podawane o stałych porach.

Nerwica depresyjna – objawy, diagnoza i leczenie

0
Nerwica depresyjna

Zaburzenia na tle nerwicowym oraz depresyjnym występują w naszym społeczeństwie stosunkowo często. Wśród nich znajduje się nerwica depresyjna, w której przebiegu istotnym komponentem są stany lękowe oraz depresyjne. Poniżej przyglądamy się z bliska temu zaburzeniu. Podpowiadamy jakie są typowe objawy świadczące o możliwości jej wystąpienia, jak wygląda jej diagnoza oraz jakie formy terapii zalecane są dla osób dotkniętych tą przypadłością.

Nerwica depresyjna – wprowadzenie w temat

Nerwica depresyjna to zespół zaburzeń lękowych powiązanych i współwystępujących razem ze stanami depresyjnymi. Są one odnotowywane w naszym społeczeństwie stosunkowo często, jeśli porównamy je do innych typów nerwicy. Ocenia się, że nawet 60% pacjentów cierpiących na zaburzenia lękowe może również doświadczać mniej lub bardziej wyraźnych epizodów depresyjnych. Szczególnie dotyczy to osób cierpiących na lęki uogólnione, które są zaburzeniem chronicznym, utrzymującym się przez długi czas. 

Osoby cierpiące na nerwicę depresyjną doświadczają utrzymującego się ciągle uczucia niepokoju o niewyjaśnionym podłożu. Mogą mu towarzyszyć objawy psychosomatyczne, a także psychotyczne i zaburzenia afektywne. Często są to właśnie stany depresyjne. Warto przy tym podkreślić, że nerwica depresyjna różni się od depresji nerwicowej.

Objawy nerwicy depresyjnej 

Diagnozowanie nerwicy depresyjnej odbywa się w oparciu o wywiad oraz obserwację występujących symptomów. W celu postawienia precyzyjnej diagnozy polecamy kontakt z psychiatra Warszawa. Objawy typowe można podzielić na dwie grupy. W pierwszej znajdują się te dotyczące sfery psychicznej. Są to przede wszystkim uczucie niepokoju, chęć ucieczki z danej sytuacji, fobie, obsesyjne i natarczywe myśli, hipochondria, przesadne skupienie na swoim zdrowiu i wyglądzie (lęk przed chorobą lub przed starzeniem się), rozdrażnienie, zmienność nastroju, uczucie zmęczenia, brak motywacji do podejmowania aktywności, aseksualność lub oziębłość, anhedonia (niezdolność do bycia szczęśliwym), wycofanie z życia towarzyskiego. 

Objawy natury fizycznej to przede wszystkim nadmierne napięcie mięśniowe, drżenie kończyn, bóle stawów i mięśni (zwłaszcza w okolicy kręgosłupa), bóle brzucha, zawroty głowy, uczucie ucisku i bólu w obrębie klatki piersiowej, zaburzenia funkcji seksualnych. 

Predyspozycje do nerwicy depresyjnej oraz formy leczenie 

Nerwica depresyjna rozwija się przede wszystkim u osób posiadających odpowiednie predyspozycje genetyczne do zapadania na stany depresyjne lub lękowe. Ponadto na nerwicę depresyjną mają tendencję do zapadania osoby o określonym typie osobowości – obniżonej samoocenie, nadmiernym krytycyzmie, negatywnym podejściu do życia. Również czynniki środowiskowe, takie jak traumatyczne doświadczenia z dzieciństwa lub śmierć bliskiej osoby, mogą wywołać nerwicę depresyjną. 

Najczęstszą formą postępowania jest psychoterapia poznawczo-behawioralna, która pomaga odkryć źródła lęku i depresji oraz wypracować nowe nawyki, pozwalające wyeliminować dotychczasowe błędne zachowania. Stosuje się także środki farmaceutyczne, o działaniu przeciwlękowym oraz antydepresyjnym.

Czy warto robić przedłużanie rzęs?

0
produkty do rzęs i brwi

Przedłużanie rzęs staje się popularnym trendem i wiele osób ma na ich punkcie obsesję. Chodzi o to, aby nałożyć sztuczne rzęsy na własne naturalne rzęsy.

Przedłużanie rzęs jest już nie tylko dla branży kosmetycznej. Stały się popularnym trendem również w branży medycznej. Mogą być stosowane do poprawy wyglądu pacjentów, którzy utracili rzęsy z powodu raka lub innych chorób.

Najczęstszym sposobem przedłużania rzęs jest użycie pęsety i kleju, ale są też inne opcje, takie jak laminowanie rzęs i kolorowe sztuczne rzęsy.

Istnieje wiele różnych sposobów nakładania sztucznych rzęs. Jedną z najczęstszych metod jest użycie pęsety i kleju do rzęs. Istnieją jednak inne metody, które są mniej popularne, ale mogą być bardziej skuteczne. W tym artykule szczegółowo omówimy te metody.

Przedłużanie rzęs to zabieg kosmetyczny, który istnieje już od jakiegoś czasu, ale ostatnio stały się bardziej popularne, ponieważ mogą stworzyć iluzję grubszych i dłuższych rzęs. Mogą być również używane jako alternatywa dla tuszu do rzęs, ponieważ zapewniają natychmiastowy naturalny wygląd bez grudek i rozmazywania.

Przedłużanie rzęs to popularny sposób na podkreślenie naturalnego piękna rzęs. Można je stosować na wiele sposobów, aby uzyskać odmienny wygląd.

Klej do rzęs to klej, który utrzymuje sztuczne rzęsy na naturalnej rzęsie. Ważne jest, aby używać wysokiej jakości kleju, aby nie uszkadzał ani nie podrażniał naturalnej rzęsy.

Sztuczne rzęsy są zazwyczaj wykonane z materiałów syntetycznych, takich jak norka i jedwab. Dzięki tym materiałom sztuczne rzęsy są trwalsze i nadają im błyszczącego wykończenia.

Przedłużanie rzęs to popularny trend, który staje się coraz bardziej powszechny. Można je wykonać w domu lub w profesjonalnych salonach.

To najczęstszy rodzaj przedłużania rzęs, w którym rzęsy przykleja się do naturalnej linii rzęs warstwą kleju. Klej jest następnie utrwalany lampą grzewczą przez dziesięć minut, aby zestalił się i stwardniał. Następnie rzęsy ostygną przez około dziesięć minut, zanim zostaną usunięte z ich naturalnej pozycji.

Sztuczne rzęsy można również przykleić za pomocą kleju do rzęs, który nakłada się na naturalną linię rzęs, a następnie utrwala lampą grzewczą na dziesięć minut, ale sztuczne rzęsy często trwają dłużej niż przedłużanie, ponieważ mają na nich więcej kleju. Sztuczne rzęsy występują również w różnych kolorach i wzorach, co czyni je szczególnie popularnymi wśród tych, którzy chcą czegoś innego niż tylko czarne lub brązowe sztuczne rzęsy.

Przedłużanie rzęs to popularny trend wśród kobiet i mężczyzn. Te przedłużenia mogą być wykonane z silikonu, norek lub włókien syntetycznych.

Przyklejanie rzęs istnieje od ponad 50 lat i od tego czasu bardzo się zmieniło. W przeszłości wykonywano je z naturalnych materiałów, takich jak norka i jedwabna nić. Obecnie częściej spotyka się je w postaci sztucznych rzęs lub laminowania rzęs.

Przedłużanie rzęs to popularny trend w branży kosmetycznej. Są doskonałym sposobem, aby Twoje oczy wyglądały na większe i bardziej efektowne.

Istnieje wiele różnych sposobów na przedłużanie rzęs, takich jak pęseta, klejenie lub używanie sztucznych rzęs. Najczęstszym sposobem jest używanie sztucznych rzęs. Sztuczne rzęsy występują w wielu odcieniach i długościach dla różnych stylizacji.

Badanie i leczenie ortopedyczne

0
Lekarz ortopeda

Zwlekanie z konsultacją lekarską, jeżeli przeszliśmy jakiś uraz, może skutkować długotrwałymi problemami zdrowotnymi. Szczególnie poważną sytuacją może być jakaś kontuzja i wtedy oczywiście powinien zbadać nas jakiś doświadczony lekarz ortopeda. Obecnie jednak bardzo trudno jest się dostać do dobrego specjalisty, jeżeli na przykład udajemy się na szpitalny oddział ratunkowy. Kolejki na SOR-ach jak wiadomo, są bardzo długie, co będzie wiązać się także ze stresem i może być groźnie dla chorego. Tymczasem w punktach takich jak Centrum Medyczne Gamma mamy gwarancję dostępu natychmiast do bardzo doświadczonych specjalistów. Możemy liczyć na fachową opiekę lekarską, bo personel medyczny, który tutaj jest zatrudniony, to najbardziej wykwalifikowani specjaliści, którzy dysponują także nowoczesnym sprzętem.

Kiedy powinien nas zbadać lekarz ortopeda?

Okazuje się też, że nie zawsze jesteśmy zorientowani w tym, że potrzebna jest nam pomoc ze strony specjalisty, który zajmuje się leczeniem narządu ruchu. A jak wiadomo, w grę mogą tu wchodzić najróżniejsze urazy oraz przewlekłe dolegliwości, czy też zapalenie ścięgna Achillesa albo skrzywienie kręgosłupa. Coraz częściej też pacjenci narzekają na zwyrodnienia w obrębie dłoni lub stóp. Ostatnio da się zauważyć bardzo dużą aktywność osób dorosłych lub nawet w wieku emerytalnym, które starają się zadbać o własną kondycję. Niestety niekiedy nieumiejętnie uprawiana dyscyplina sportowa prowadzi do kontuzji albo też zwyrodnień. Wówczas niezbędny będzie właśnie lekarz ortopeda, aby mógł stwierdzić, czy zmiany, które wystąpiły w narządzie ruchu, są poważne, czy też nie. Tacy specjaliści określają także zakres diagnostyki niezbędnej do przeprowadzenia. A Centrum Medyczne Gamma to dostęp do takich doświadczonych lekarzy każdego dnia, bo przychodnia i szpital działają codziennie. Można tu też oczywiście liczyć na profesjonalnych rehabilitantów i fizjoterapeutów.

Czy zapalenie ścięgna Achillesa może być groźne?

Absolutnie też oczywiście nigdy nie powinniśmy ignorować chorób, przy czym najczęstszym objawem będzie tu ból w obrębie narządu ruchu. U sportowców na przykład bardzo często występuje zapalenie ścięgna Achillesa, które może być jednak skutecznie wyleczone. Występować będzie tu najczęściej ból w dolnej części pięty i łydki. Choroba ta może oczywiście bardzo utrudniać codzienne funkcjonowanie. Dlatego niezbędne jest często wykonanie badania USG oraz rezonansu magnetycznego. Wykonuje się także ćwiczenia kontrolne, dzięki czemu można skutecznie ocenić zakres zmian chorobowych.

Gdzie uczyć się makijażu? Popularne vlogi, programy o makijażu online…

0
Gdzie uczyć się makijażu

Wbrew pozorom, aby stworzyć piękny makijaż, nie wystarczą kosmetyki kolorowe. Konieczna jest jeszcze wiedza, co i jak nakładać, jakie techniki pozwolą uzyskać jaki efekt. Nie każda kobieta musi przejść kurs wizażu, by umieć się pomalować. Dzisiaj dostępnych jest wiele sposobów, by nauczyć się makijażu.

Programy telewizyjne o makijażu

Oglądanie telewizji nie musi być tylko i wyłącznie rozrywką – może być też nauką. Czego można się nauczyć z programów TV? Na przykład tego, jak i czym się malować. Sztuka makijażu to program online, który obejrzysz w Player.pl o dowolnej porze dnia, wystarczy urządzenie z dostępem do internetu. Nie musisz więc posiadać telewizora ani podpisywać umowy o telewizję, by w wolnym czasie poznawać tajniki wizażu. Sztuka makijażu to program, który prowadzi wizażystka Anna Orłowska-Filasiewicz. Prezentuje w nim nowinki kosmetyczne i nie tylko. Z tego programu o makijażu online można dowiedzieć się również wszystkiego na temat prawidłowej pielęgnacji twarzy. Oczywiście wizażystka dzieli się z widzkami również tajnikami sztuki makijażu.

Beauty blogi

Malować się można nauczyć się również z lektury blogów internetowych. Zarówno na polskich, jak i na zagranicznych stronach. Na blogach można znaleźć wpisy o podstawach makijażu, ale i tutoriale, jak krok po kroku wykonać dane malowanie. Strony te zawierają mnóstwo informacji na temat kosmetyków do makijażu. Bardzo często ich autorki publikują obszerne recenzje na ich temat. W przypadku kosmetyków kolorowych dodatkowo wzbogacane są o zdjęcia. Blogi urodowe to również recenzje pędzli i innych akcesoriów, które sprawdzają się podczas malowania twarzy, oczu, ust. Wiele z nich prezentuje również treści dotyczące pielęgnacji ciała i włosów. Blogerki urodowe wiedzą, jak i czym wpłynąć na to, by wyglądać nieskazitelnie. Jednak to makijaże są ich najmocniejszą stroną.

A jakie blogerki są najpopularniejsze w Polsce? Na pewno warto zajrzeć na bloga Aliny Rose, AGWER blog i Ania Maluje. Znajduje się na nich wiele wpisów, które pomogą odnaleźć się w świecie makijażu.

Vlogi o podstawach makijażu

Gdzie jeszcze uczyć się makijażu? Na YouTube! Jeśli czytanie bloga to za mało, to zdecydowanie warto postawić na filmiki. Ich autorki pokazują zarówno kosmetyki, jak i krok po kroku przed kamerą wykonują makijaż. Popularne YouTuberki prezentują na video zarówno recenzje kosmetyków do makijażu, jak i techniki ich nakładania. Uczą, jak się malować. Dzięki formie audiowizualnej często znacznie łatwiej jest zobaczyć, jak działać krok po kroku. Kto publikuje na polskim YouTube?

Do najpopularniejszych YouTuberek urodowych zalicza się Maxineczkę, Red Lipstick Monster i Katosu. Każda z nich wygląda inaczej, ma inny styl nagrywania i wykonywania make-upu. To sprawia, że od każdej można nauczyć się czegoś innego. Warto subskrybować ich kanały, by niczego nie przegapić. Na każdym z nich filmy zostały uporządkowane w playlistach, by z łatwością znaleźć vlog o konkretnej tematyce.

Jak wybrać mydło do twarzy dla mężczyzn?

0
Jak wybrać mydło do twarzy dla mężczyzn
Jak wybrać mydło do twarzy dla mężczyzn?

Pielęgnacja zarostu wymaga nowoczesnych rozwiązań. Jednym z kosmetyków, które każdy mężczyzna powinien mieć pod ręką, jest mydło do twarzy. Podpowiadamy, jak wybrać model idealnie dopasowany do osobistych potrzeb oraz na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Poznaj szczegółowe informacje i sięgnij po najlepsze produkty.

Kto powinien sięgnąć po mydło do golenia?

Mydło do golenia sprawdzi się wśród panów, którzy szukają alternatywy dla pianki czy żelu. W ten sposób zadbasz o codzienną pielęgnację i ochronisz skórę przed podrażnieniami. Ponadto odpowiednio dobrany preparat doskonale poradzi sobie z usuwaniem czerwonych śladów, które powstają po goleniu. Jakby tego było mało, mydła doskonale odżywiają i zmiękczają zarost, nadając mu elastyczności. Do skutecznych i sprawdzonych propozycji należą kosmetyki z naturalnym składem, które idealnie sprawdzą się przy pielęgnacji wrażliwej skóry. 

Dla uzyskania jak najlepszych efektów warto kupować mydła w polecanych punktach. Wysoką renomą wśród wymagających klientów cieszy się sklep internetowy Jean Louis David. Znajdziesz tu wiele wysokiej jakości kosmetyków w bardzo dobrych cenach, które pochodzą od uznanych producentów. Wystarczy odwiedzić stronę https://sklep.jld.pl/76-mydla-do-twarzy i zapoznać się z szeroką ofertą. 

Komfort na co dzień

Za wyborem mydła do golenia przemawia wiele atutów. Przede wszystkim jest to wydajne rozwiązanie, a aplikacja stanowi szybką i łatwą czynność. Ponadto najlepsze kosmetyki pozostawiają na skórze delikatny zapach, który towarzyszył Ci będzie przez wiele godzin. Warto podkreślić, że dziś uznani producenci proponują wyłącznie mydła o przebadanym składzie, dzięki czemu korzystanie z nich jest w pełni bezpieczne. 

W sklepie Jean Louis David możesz kupić zarówno pojedyncze kosmetyki, jak i wybrać jeden z gotowych zestawów. Jedną z ciekawych propozycji może być komplet z mydłem i kremem lub zestaw do brody z balsamem, który doskonale łagodzi dyskomfort i wyróżnia się przeciwutleniającym działaniem. W asortymencie każdy znajdzie coś dla siebie. Przekonało się o tym wielu wymagających klientów. 

Stwórz idealny zestaw

Jeśli wybrałeś już idealne mydło, nie zapomnij o dodatkowych kosmetykach, które jeszcze bardziej ułatwią pielęgnację. Możesz wybrać również szampony do brody, toniki łagodzące czy pianki do zarostu. Nie zabraknie też olejków, dzięki którym golenie nie będzie już wyzwaniem, a czystą przyjemnością. Zachęcamy więc do zapoznania się z pełnym asortymentem.

Gwarancja udanych zakupów

Pamiętaj, że podczas zakupów możesz skontaktować się z profesjonalną obsługą sklepu Jean Louis David i uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania. Tutejsi eksperci na pewno pomogą Ci znaleźć idealnie dopasowane produkty. Przekonało się o tym wielu klientów, którzy regularnie robią tu zakupy bez wychodzenia z domu. Jeżeli cenisz wygodę i zawsze sięgasz po najlepsze kosmetyki, obok tej propozycji nie możesz przejść obojętnie.

Zabiegi medycyny estetycznej w Łodzi

0
Zabiegi medycyny estetycznej w Łodzi

„Gabinet medycyny estetycznej Łódź” . Wyszukaj. „Medycyna estetyczna w Łodzi” . Wyszukaj. Jakie są powody zainteresowania tym tematem w internecie? Bo jestem za stara, bo jestem za brzydka, bo mam za dużo zmarszczek – ile razy to słyszymy od naszych bliskich? Czy tak już musi być? Absolutnie nie. Od tego właśnie są gabinety medycyny estetycznej i najlepsi fachowcy, którzy są dla nas i wyjaśnią, co można zrobić, żeby poprawić swój wygląd.

Zaawansowane kosmetyki do pielęgnacji włosów – przywróć swoim pasmom dawny blask i trwałość

0
Zaawansowane kosmetyki do pielęgnacji włosów – przywróć swoim pasmom dawny blask i trwałość

Przy okazji włosów suchych i zniszczonych, a także ze skłonnością do wypadania proste formy pielęgnacji mogą nie przynosić rezultatu. Nie warto się jednak poddawać – wciąż możesz postarać się o piękną olśniewająca fryzurę. Zapewnij sobie doskonałą kurację dzięki kosmetykom do pielęgnacji włosów ze sklepu internetowego CECE. 

Lotiony i wcierki to skuteczna metoda na wypadające włosy 

Czasami sama troska o pasemka może nie wystarczyć, aby uzyskać oczekiwany efekt. Problem może tkwić głębiej – a dosłownie w cebulkach włosa. W celu zapewnienia im odpowiedniego odżywienia i stymulacji warto sięgnąć po ampułki i wcierki do włosów. Ich działanie polega na regeneracji i pobudzaniu do rośnięcia te osłabionych włosów, a także uaktywnianie cebulek do porostu nowych pasemek.

Jest to preparat w formie płynnej umieszczony w bardzo poręcznym małym opakowaniu ze specjalnym aplikatorem. W celu uzyskania najlepszych efektów należy wcierać go delikatnie  w skórę głowy.

Wosk do włosów pozwala na dynamiczne stylizacje przy jednoczesnej pielęgnacji

Po zakończonej kuracji dzięki kosmetykom do pielęgnacji włosów cieszyć się będziesz pięknymi pasmami. Zapragniesz zapewne stworzyć zachwycająca fryzurę zarówno w przypadku włosów krótkich, jak i długich. Niestety kosmetyki do stylizacji włosów nie cieszą się renomą i często utożsamiane są z produktami, które doprowadzają do zniszczenia włosów i uszkodzenia ich struktury. My jednak oferujemy Ci produkty, dzięki którym  stworzysz niezapomniane kreacje na głowie i nie będziesz musiała martwić się o kondycję swoich włosów.

Doskonałym przykładem takiego produktu są woski do włosów, które świetnie współgrają z włosami kręconymi, naturalnie grubymi, suchymi oraz tymi szczególnie zniszczonymi potrzebującymi pielęgnacji i dodatkowego utrwalenia. Są to preparaty, które poza walorami estetycznymi zapewnią odpowiednie nawilżenie i dostarczą wielu wartości pielęgnacyjnych. W ich składzie znajdziemy między innymi solidne dawki oleju arganowego, keratyny, D-Panthenolu oraz witamin. Dzięki temu masz pewność, że Twoje włosy będą doskonale chronione nawet podczas tworzenia ekstrawaganckich fryzur.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych kosmetyków pielęgnacyjnych i stylizacyjnych do włosów – dzięki naszym kosmetykom stworzysz niezapomniane fryzury, a Twoje włosy zachwycać będą aksamitnością i młodzieńczym blaskiem. Najlepszej jakości produkty wykorzystujące moc naturalnych składników – CECE.

Co należy wiedzieć o pachymetrii?

0
pachymetria

Pachymetria to jedna z metod badawczych, niezbędnych w celu przeprowadzenia właściwej diagnostyki oka. Jest ona konieczna, aby przeprowadzić pomiar grubości rogówki, który wskazuje również, czy otrzymane wyniki pomiarów ciśnienia wewnątrzgałkowego są prawidłowe. Co jeszcze warto wiedzieć o tym badaniu?

Grubość rogówki a ciśnienie wewnątrz oka

Ciśnienie wewnątrz gałki ocznej to ważny parametr, pomagający ocenić, w jakim stanie znajduje się wzrok pacjenta i jakie leczenie będzie dla niego najbardziej odpowiednie. Niestety często zdarza się, że bezpośredni pomiar ciśnienia jest zafałszowany, co może wynikać z różnic w grubości rogówki. Okazuje się bowiem, że pacjenci posiadający bardzo cienką rogówkę mają często zaniżone ciśnienie śródgałkowe, podczas gdy pacjenci posiadający grubszą rogówkę – mają wyższe ciśnienie śródgałkowe.

Aby uniknąć błędów w ocenie, należy więc przeprowadzić badanie grubości rogówki oka, które wskaże, czy uzyskane wyniki ciśnienia mieszczą się w granicach normy. Pachymetria to właśnie badanie, które pozwala na ocenę rogówki.

Nowoczesna bezinwazyjna pachymetria

Pachymetria może być wykonywana na dwa sposoby: w sposób dotykowy lub bezdotykowy. Pachymetria wykonywana w Warszawie w Instytucie Oka odbywa się całkowicie bezinwazyjnie, bez dotykania oka pacjenta, dzięki czemu nie wymaga podawania znieczulenia. Jest przeprowadzana rutynowo w ramach konsultacji lekarskich z lekarzem okulistą, dzięki czemu nie jest dodatkowo płatna. Jest szybka, bezbolesna i nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań.

Kiedy obowiązkowe jest wykonanie pachymetrii?

Poza rutynową konsultacją, pozwalającą na ocenę stanu zdrowia pacjenta, pachymetria jest wykonywana również przed wieloma zabiegami chirurgicznymi w obrębie oka. Jest niezbędnym badaniem po stwierdzeniu jaskry, ale także u pacjentów z podejrzeniem jaskry. Pozwala na wykluczenie lub potwierdzenie nadciśnienia ocznego, dlatego musi być elementem kontrolnym u pacjentów, u których występuje jego podejrzenie.

Jednocześnie ze względu na to, że pachymetria to diagnoza rogówki, pomaga w wykrywaniu jej schorzeń i diagnostyce stożka rogówki. Jest również konieczna do tego, by lekarz mógł ocenić, czy soczewki kontaktowe prawidłowo przylegają do rogówki.

Czy są jakieś przeciwwskazania do pachymetrii?

Pachymetria jest badaniem nieinwazyjnym i w większości przypadków nie ma do niej żadnych przeciwwskazań. Może być bezpiecznie przeprowadzana u kobiet w ciąży czy dzieci. Jedynym ograniczeniem w jej wykonaniu może być stosowanie metody dotykowej, która nie powinna być przeprowadzana u pacjentów z aktywnymi stanami zapalnymi czy owrzodzeniami rogówki.

ZOBACZ TEŻ