Sprawdzamy, gdzie najlepiej kupować zabawki dla dzieci

0
zabawki dla dzieci
fot. Pixabay.com

Dzieciństwo upływa pod znakiem beztroski i zabawy. Dostępne na rynku zabawki, których jest dziś mnóstwo, sprawiają, że staje się ono jeszcze bardziej kolorowe, radosne i szczęśliwe. Zabawki bawią, ale również uczą i edukują. Warto więc stawiać na takie, które przyniosą naszemu maluchowi jak najwięcej korzyści. Gdzie kupować zabawki, aby być pewnym ich jakości i użyteczności? Podpowiadamy poniżej!

Przeczytaj też: http://www.droga.com.pl/zabawki-dla-dzieci-gdzie-najlepiej-kupowac/

Jaką rolę pełnią zabawki w życiu dziecka?

Zabawki bawią, uczą i edukują. Zapewniają dzieciom wszechstronny rozwój i wspomagają w nauce codziennego funkcjonowania. Ponadto stymulują również rozwój zmysłów takich jak zmysł słuchu, wzroku, dotyku, węchu czy smaku. Sprawiają tym samym, że prawidłowo rozwija się u dziecka tak zwana integracja sensoryczna, polegająca na sprawnym wykorzystywaniu wszystkich dostępnych maluchowi zmysłów do poznawania otoczenia. Maskotki, klocki, puzzle czy instrumenty uczą również kolorów, różnych wzorów i faktur, a także różnego rodzaju funkcji. W ten sposób u malucha rozwija się również motoryka mała i duża. A do tego fantastycznie pracuje mózg: dziecko bardzo szybko zaczyna rozumieć i zbierać informacje o danym przedmiocie oraz gromadzić w ten sposób własne doświadczenia. Dlatego też warto spośród ogromnej ilości różnego rodzaju zabawek, wybierać takie, które rozwijają zdolności poznawcze dziecka, wspierają w rozwoju, pomagają pracować nad integracją sensoryczną, a także bawią. Bo przecież taka jest ich najważniejsza rola.

Gdzie szukać wartościowych i dobrej jakości zabawek?

Dziś na rynku pełno jest różnego rodzaju zabawek, a ich producenci prześcigają się w swoich coraz śmielszych pomysłach. Rodzic może też kupować je w różnych miejscach. Ważne jednak jest to, aby pamiętał o tym, że każda zabawka powinna być bezpieczna i dostosowana do wieku i możliwości malucha.

Gdzie kupować zabawki? Możemy robić to na przykład w sklepach stacjonarnych. Sieciówki, których półki dosłownie uginają się od ilości zabawek, są mocno oblegane. Tutaj zabawkę możemy wziąć do ręki, dokładnie ją pooglądać, zastanowić się nad wyborem. Zawsze również możemy zapytać o radę personel sklepu. Trzeba się jednak liczyć z tym, że ceny zabawek w takich sklepach nie należą do najniższych.

Alternatywą pozostaje więc internet. W sklepach internetowych również mamy szeroki wybór zabawek. Oferta jest wielka, mankamentem jest jednak to, że takiej zabawki nie weźmiemy do ręki i nie obejrzymy dokładnie przed zakupem. Tutaj jednak z pewnością natrafimy na atrakcyjne ceny i równie atrakcyjne rabaty.

Zobacz też: http://www.piotrnatanek.pl/jak-robic-zakupy-przez-internet/

Jak wygląda praca na magazynie? 

0
magazynier

Przeglądając oferty o pracę w internecie z pewnością natknęli się na zawód magazyniera. Ofert szczególnie przybywa w okresie zimowym, a szczególnie i mówiąc w grudniu przed świętami. Na czym dokładnie polega praca w magazynie? Jak wygląda i jakie są jej wymagania? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/praca-na-magazynie-jak-wyglada-zawod-magazynier-i-jakie-sa-zarobki/

Praca magazyniera – jak wygląda? 

Niektórym praca magazyniera może wydawać się prosta. Myślą oni, że polega ona jedynie na tym, że przekłada się paczki lub towary z jednej półki na drugą. Niestety takie myślenie jest błędne. Praca magazyniera jest bardziej skomplikowana, niż może się wydawać. Wykonując obowiązki na magazynie możemy spodziewać się różnych zadań. Pracownicy magazynu muszą dbać o przestrzeń w bardzo szerokim zakresie.

Magazynier rzeczywiście przekłada coś z jednej półki na drugą, jednak również przyjmuje i wydaje dostawy, wpisuje ewidencję i kontroluje stan magazynowy. Do jego zadań należy też dbanie o czystość i porządek w magazynie, aby łatwo było znaleźć potrzebne towary. Magazynier trzyma też piecze nad dokumentacją dotyczącą przedmiotów znajdujących się w magazynie. Sporo magazynierów posiada też uprawnienia na wózki widłowe.

Ich prowadzenie i obsługa to często pożądana umiejętność pracy. Oczywiście sama pracy na takim stanowisku może różnić się w zależności od charakteru przedsiębiorstwa i branży, w której pracujemy. Niemniej jednak zarówno niewielkie firmy, jak i międzynarodowe korporacje posiadają swoje magazyny. 

Jakie są wymagania do pracy na magazynie? 

To takiej pracy nie musimy posiadać specjalnych wymagań. Żeby pracować w charakterze magazyniera wystarczy ukończyć szkołę zawodową, choć Pracują tam również osoby dobrze wykształcone. Osoba ubiegająca się o stanowisko magazyniera powinna posiadać pewne cechy, które pozwalają na sprawne wykonywanie obowiązków w pracy. Głównie chodzi o zdrowie i kondycję fizyczną. Trzeba czasem przekładać ciężkie paczki, co nie będzie możliwe dla osób nie w pełni zdrowych. Każdy kto boryka się z problemami zdrowotnymi nie powinien starać się o stanowisko w magazynie. 

Często zaletą są wcześniej już wspomniane uprawnienia na wózek widłowy. Jeżeli ktoś posiada dane uprawnienie, może liczyć na większą wypłatę i szybciej znajdzie zatrudnienie na magazynie, niż pracownik bez uprawnień. Dobrze jest więc przed podjęciem pracy rozważyć zapisanie się na odpowiedni kurs. 

Jak wyglądają zarobki magazyniera? 

Zarobki osób pracujących na magazynie nie są imponujące. Oscylują wokół minimalnego wynagrodzenia. Kiedy pracownik posiada uprawnienia na wózek widłowy, może liczyć na większe pieniądze. Oczywiście wraz ze stażem pracy na magazynie możemy liczyć na podwyżki i premię podczas okresów o zwiększonym ruchu. Zupełnie inaczej wygląda to za granicą. Z reguły u naszych zachodnich i północnych sąsiadów płace magazynierów są od początku znacznie bardziej zadowalające, niż w naszym kraju. 

Zobacz też: http://www.piotrnatanek.pl/zapomniane-zawody-czy-twoj-do-nich-nalezy/

Jak zmieniał się ideał kobiecego piękna?

0
Ideał kobiecego piękna zmienia się wraz z modą i stylem
fot. Pixabay.com

Kanon piękna kobiecej sylwetki zmieniał się przez wieki. Był i ciągle jest zależny od stylu życia i mody, która aktualnie obowiązuje. Jak więc kształtował się ideał kobiecej sylwetki przez wieki? Jak się zmieniał i co na niego wpływało? Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: https://zaciszerozmaitosci.pl/ideal-kobiecego-piekna-na-przestrzeni-wiekow/

Ideały kobiecości z przeszłości

30 tysięcy lat temu ideałem piękna była kobieta o bujnych kształtach, mocno wyeksponowanych piersiach, brzuchu oraz udach. Miała symbolizować istniejący wówczas kult płodności. W starożytnym Egipcie natomiast wiele zmieniło się w tej kwestii. Smukłe kobiety, o wąskiej talii i ramionach, które podkreślały swoją urodę mocnym makijażem stanowiły wówczas symbol tamtej epoki. Pochodząca z wyższych sfer Egipcjanka unikała również słońca i cieszyła się bladą cerą, którą pielęgnowała ówczesnymi kosmetykami, pochodzącymi z naturalnych olejków i tłuszczów roślinnych.

Grecy z kolei stawiali na piedestale kobiety o bujnych kształtach i ciemnej karnacji, ale ich ideał kobiecości oscylował wokół harmonii w budowie ciała – długie nogi, szerokie biodra i równie szerokie ramiona były więc podstawą w ich kanonie piękna. Starożytni Rzymianie natomiast również pokochali szczupłe kobiety, które lubiły pokazać się w mocnym makijażu oraz farbowały włosy jasnymi kolorami.

Średniowiecze przyniosło kolejną odmianę. Szczupłe kobiety w ciemnych włosach, zasłonięte nogi i uwydatnione dekolty stanowiły o kobiecym pięknie w tej epoce. Renesans natomiast powrócił znów do uwielbienia pełnych kobiecych kształtów. Barok z kolei charakteryzował się uwielbieniem dla pań o tak zwanych „rubensowskich kształtach”, które miały znaczną nadwagę, szerokie biodra oraz duży biust.

Ideał kobiecości w XX wieku

Początek XX wieku i emancypacja kobiet przyniosły kolejne zmiany. Fryzura na chłopczycę, brak bioder i uwydatnionej talii charakteryzowały najpiękniejsze kobiety tamtej epoki. W latach 50-tych XX wieku ideałem piękna stała się Marylin Monroe. Duży biust, smukła talia, duża pupa oraz szerokie biodra stały się wyznacznikami kobiecego piękna. W latach 60-tych wraca znów moda na szczupłą chłopięcą sylwetkę, a kobiety wyglądające jak nastolatki, z długimi nogami, o szczupłej sylwetce i niewielkim  biuście, były wzorem do naśladowania dla wielu innych pań.

Dziś dużo się zmienia. Ideał piękna stanowią zarówno kobiety szczupłe i smukłe, a także takie, które nie narzekają na brak kilogramów. Coraz więcej mówi się o tym, że piękna jest każda kobieta.

Zobacz też: http://www.piotrnatanek.pl/chcesz-odzywiac-sie-zdrowo-tego-nie-kupuj/

Posiew moczu – kiedy jest wskazany i jak pobrać próbkę? 

0
posiew moczu

Posiew moczu jest badaniem bakteriologicznym próbki moczu, który wykonywany jest w celu potwierdzenia bakteryjnego zakażenia dróg moczowych oraz w celu monitorowania skuteczności antybiotykoterapii. Żeby wynik był jak najbardziej prawidłowy, konieczne jest odpowiednie pobranie próbki moczu do badania. W jaki sposób odpowiednio pobrać próbkę? Jakie są wskazania do wykonania posiewu moczu? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/posiew-moczu-wskazania-jak-pobrac-probke-interpretacja-wyniku/ 

Wykonanie posiewu moczu – wskazania 

Badanie bakteriologiczne posiewu moczu powinno być wykonane w przypadku podejrzenia zakażenia bakteryjnego układu moczowego. W tym przypadku pojawiają się objawy, które mogą sygnalizować taką infekcję bakteryjną. 

Do takich objawów zalicza się: 

 • pieczenie podczas oddawania moczu
 • krwawy mocz
 • ból w górnej części pleców
 • ból podbrzusza
 • gorączka
 • mocz, który ma silny zapach
 • mętny mocz
 • parcie na mocz
 • zwiększona częstotliwość oddawania moczu bez oddawania jego dużych objętości 

Co więcej badanie bakteriologiczne można wykonać w celu skontrolowania skuteczności leczenia zakażenia bakteryjnego przez antybiotykoterapię. 

Pobranie próbki moczu – zalecenia 

Próbka moczu na posiew należy pobrać do specjalnego, jałowego pojemniczka. Zalecany czas pobrania próbki to jak najszybciej po przebudzeniu. Najlepiej jest pobrać mocz po nocnym 8 godzinnym odpoczynku lub jeżeli jest to możliwe, po co najmniej 4 godzinach od poprzedniego oddawania moczu. 

Jest niezwykle ważne, aby zapobiec wystąpieniu funkcjonalnego białkomoczu, które występuje najczęściej w wyniku przebywanie w pozycji stojącej przez długi czas, wysiłku fizycznego, a także stresu. 

W jaki sposób prawidłowo pobrać próbkę moczu do badania? 

Przed rozpoczęciem poboru moczu należy umyć ręce ciepłą wodą z mydłem, a także dokładnie umyć okolice cewki moczowej ciepłą wodą i mydłem lub płynem do higieny intymnej. W przypadku kobiet jest to bardzo ważny krok, ponieważ higiena jest kluczowa do odpowiedniego wyniku. 

Same gdzie powinno być wykonane z przodu w kierunku do odbytu, nigdy w przeciwnym kierunku. Mężczyźni powinni dokładnie umyć żołądź po odciągnięciu napletka. Zachowanie ścisłych zasad higieny oznacza, że poprzez pozbycie się bakterii z powierzchni organizmów wyniki moczu będąc bardziej wiarygodne. Kiedy bakterie ze skóry dostaną się do próbki, mogą one sfałszować wyniki badań. 

Po rozpoczęciu oddawania moczu, należy zebrać próbkę moczu ze środkowego strumienia, co oznacza, że nie należy zbierać pierwszej lub ostatniej części moczu. Pobrana próbka do ogólnego badania powinna mieć od 20 do 100 ml. Wykluczone jest pobranie moczu z toalety 

Zobacz też: http://www.piotrnatanek.pl/skad-biora-sie-choroby-genetyczne-i-jakie-sa-ich-rodzaje/

Fizjoterapia czy medycyna sportowa – w jakich sytuacjach pomogą?

0
fizjoterapeuta warszawa

Konieczność spędzania ośmiu godzin dziennie za biurkiem i wynikające z niej choroby cywilizacyjne skłaniają coraz więcej osób do uprawiania sportu. Brak odpowiedniego przygotowania jest częstą przyczyną kontuzji, choć zdarzają się one również profesjonalnym sportowcom. Doznający urazu wymaga specjalistycznej opieki – z pomocą przychodzą wówczas medycyna sportowa i fizjoterapia. Kiedy wskazane są te dwie usługi?

Kiedy warto skorzystać z medycyny sportowej?

W momencie, kiedy pojawi się kontuzja, liczy się każda chwila, by sportowiec mógł jak najszybciej wrócić do zdrowia i uprawianej dyscypliny. Lekarz medycyny sportowej rozwieje wątpliwości co do możliwości działania, oceni stan układów ruchu, oddechowego i sercowo-naczyniowego.

Medycyna sportowa przychodzi na pomoc także w sytuacji, kiedy zawodnik sportowy chce uzyskać specjalne orzeczenie o tym, czy może uprawiać sport i czy nie ma fizycznych przeciwwskazań w tej kwestii.

Również amatorzy coraz bardziej odpowiedzialnie podchodzą do kwestii profilaktyki zdrowotnej i chętniej niż niegdyś korzystają z diagnostyki medycyny sportowej. Chcą sprawdzić, jaka jest wydolność ich organizmu i czy uprawiana przez nich dyscyplina sportu nie niesie za sobą negatywnych skutków dla ich zdrowia.

W Centrum Medycznym Gamma w Warszawie można skorzystać z kompleksowego badania i pomiarów u lekarza medycyny sportowej.

Kiedy niezbędna jest fizjoterapia?

Większość osób zgłasza się po pomoc fizjoterapeutyczną w przypadku niepełnosprawności lub poważnych urazów. Tymczasem nawet niewielki ból może być sygnałem, że nasz kręgosłup lub kończyny doznały przeciążenia. Najlepszym specjalistą rozwiązującym problemy z układem ruchu jest fizjoterapeuta. Warszawa jest miastem, w którym łatwo o kontakt do najlepszych ekspertów z tej branży. Fachową pomoc uzyskać można w Centrum Medycznym Gamma na Mokotowie i Żoliborzu.

Sportowcy korzystają z pomocy fizjoterapeuty, aby zrelaksować ciało po wysiłku, a także, by pomóc organizmowi osiągać jak najlepsze wyniki. Z kolei osobom po przebytych kontuzjach fizjoterapeuci umożliwiają szybszy powrót do pełnej formy sprzed urazu.

W obu przypadkach korzystny dla zdrowia będzie:

 • hydroterapia,
 • fizykoterapia,
 • terapia manualna.

Ważne jest, by kompleksowo podejść do opieki nad pacjentem i połączyć leczenie pod okiem specjalistów, diagnostykę, rehabilitację i fizjoterapię. Całościowe wsparcie pozwala pacjentowi w jak najkrótszym czasie wrócić do dawnej sprawności.

Bądź eko w XXI wieku

0
ekologiczny lifestyle
fot. Pexels.com

Ekologiczny styl życia coraz częściej gości w życiu Polaków. Gotowanie w myśl idei „zero waste”, korzystanie z naturalnych kosmetyków czy wybór eko technologii są dla nas coraz bardziej oczywiste. Jak żyć w zgodzie ze środowiskiem?

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/byc-eko/

Eko jedzenie

Jeśli chcemy żyć w zgodzie ze środowiskiem, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, co jemy na co dzień. W ramach naszej diety powinniśmy uwzględnić owoce, warzywa, jajka czy mięso pochodzące wyłącznie z ekologicznych gospodarstw. Najlepiej wspierać małe lokalne biznesy, zwłaszcza w dobie panującej pandemii. 

Jeśli chcemy być eco-friendly powinniśmy także odpowiednio segregować odpadki. W każdym domu musi znaleźć się miejsce na aż pięć koszy na śmieci – osobne na odpady mokre, zmieszane, plastik, szkło i papier.

Eko podróżowanie

Rower to świetne rozwiązanie, które daje obopólną korzyść – środowisko jest mniej zanieczyszczane niebezpiecznymi substancjami, a użytkownicy dwukołowca dbają o dobrą kondycję fizyczną.Dobrym wyborem będzie również hulajnoga lub łyżworolki. Niezawodnym  sposobem na ekologiczne przemieszczanie się jest także spacer, dlatego jeśli mamy taką możliwość, używajmy częściej naszego osobistego napędu na dwie nogi.

Eko elektronika

Obecnie panujący trend na bycie eko inspiruje firmy do aktywnego angażowania się w ochronę środowiska poprzez produkcję przyjaznych mu komponentów. Najnowszy sprzęt AGD (m.in. lodówki, pralki czy zmywarki) spełnia wyznaczone ekologiczne normy i jest przyjazny środowisku. Nawet smartfony są obecnie produkowane z bezpiecznych eko części.

Musimy pamiętać, że utylizacja starego sprzętu elektronicznego również powinna się odbywać w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Aby groźne substancje nie wydostały się do ekosystemu, powinniśmy odpowiednio potraktować zbędne elektrośmieci – gdy kupujemy nowy telewizor, stary bez problemu możemy zostawić w sklepie, a gdy zaopatrujemy się w nową lodówkę, wyznaczone do tego służby mogą ją od nas bezpłatnie odebrać i przetransportować do bezpiecznego dedykowanego miejsca.

Zobacz także: http://www.piotrnatanek.pl/najlepsze-smartfony-w-2020-roku/

 

Który sklep z perukami wybrać?

0
peruka

Osoby zmagające się z intensywnym wypadaniem włosów stają przed nie lada wyzwaniem. Wybór peruki, która skutecznie może zamaskować ubytki i przywrócić wiarę w swoje oblicze to ważna inwestycja. Dlaczego? Zastępcza fryzura może stać się bowiem integralną częścią wizerunku danej osoby. A o tym, że wizerunek jest istotny, nie trzeba nikogo przekonywać. Jak Cię widzą, tak Cię piszą – mówi stare porzekadło, które nie traci na aktualności w XXI wieku. Współczesność kładzie duży nacisk na wygląd. Bombardowani lawiną bodźców, pozostawiamy w pamięci tylko te obrazy, które wyróżniły się na tle pozostałych. Spotykając nowo poznaną osobę – czy to w kontaktach zawodowych czy prywatnych – często zdajemy się na pierwsze wrażenie, nie zadając sobie trudu lepszego poznania interlokutora. Wszystko to sprawia, że wizerunek jest bardzo ważną częścią naszej osobowości i elementem, w który warto inwestować. Nic dziwnego, że osoby zmagające się z wypadającymi pasmami „stają na głowie”, by ukryć ubytki i zasłonić plamy oraz przerzedzenia. Ich cel może spełnić dobrze dobrana peruka. Gdzie zatem należy jej szukać?

Rekomendowany sklep z perukami

Dobry sklep z perukami charakteryzuje się dwoma atrybutami. Pierwszym z nich jest bogaty wybór produktów, drugim zaufana i doświadczona kadra. Oba te warunki spełnia sieć sklepów Rokoko, których salony sprzedaży znajdują się w największych miastach w Polsce. Co ważne dla osób mieszkających z dala od głównych ośrodków miejskich, Rokoko prowadzi również internetowy sklep z perukami. Dzięki temu rozwiązaniu możesz zamówić swoją perukę, dopinkę, turban lub system uzupełnień z dostawą, bez wychodzenia z domu. Zakupy online mają także ten atut, że w razie złego dopasowania peruki, możesz zwrócić przedmiot lub wymienić go na inny model. Kupując perukę przez internet możesz liczyć na zdalną pomoc doradców Rokoko, którzy wprowadzą Cię w tajniki doboru peruk i przybliżą zasady pielęgnacji zastępczej fryzury. W przypadku doboru peruki pomoc konsultanta może okazać się nieocenionym wsparciem. Poszczególne modele mają bowiem różne właściwości użytkowe, dlatego estetyka nie powinna być jedynym kryterium doboru peruki.

Jaką perukę wybrać?

Odwiedzając sklep z perukami mamy zwykle do wyboru dwie opcje: peruki syntetyczne i peruki naturalne. Co warto o nich wiedzieć? Pierwsze z nich są zbudowane z włosów wyrabianych z syntetycznych materiałów. Są z reguły mniej trwałe, niż peruki naturalne i dają mniejsze pole manewru jeśli chodzi o sposoby uczesania i modelowania. Ich atutem jest za to niższa cena. Peruki naturalne z kolei cechuje wygląd zbliżony do oryginalnej fryzury. Dzięki delikatnej bazie (np. zrobionej z mikroskóry), peruka idealnie przylega do głowy, daje nieskrępowany komfort użytkowania i naturalnie odbija światło. Zaletą peruki naturalnej jest także trwałość oraz możliwość modelowania pasm w dowolny sposób. Podczas wybierania peruki należy brać pod uwagę nie tylko jej cenę, budulec i wygląd, ale także cechy fizjonomiczne oraz cechy charaktery właściciela oraz sposób użytkowania i wymagania pielęgnacyjne produktu. Sklep z perukami Rokoko oferuje szeroki wybór produktów znanych marek perukarskich, wśród których brylują: Raquel Welch, Perucci, Follea, Pure Europe, NJ Creation, HairMania, Hair Society oraz Hair Power.

Bakalie w diecie dziecka

0
Bakalie w diecie dziecka

Wiadomo, że bakalie to produkty spożywcze pełne witamin, minerałów i innych, cennych składników odżywczych. Powinno się po nie jednak sięgać z umiarem. A co zrobić w przypadku najmłodszych? Czy wprowadzanie bakalii do diety niemowlaka to na pewno rozsądny pomysł?

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej na temat bakalii w diecie najmłodszych członków rodziny, zachęcamy do przeczytania dzisiejszego artykułu.

Rozszerzanie diety – kiedy podać dziecku bakalie?

Obecnie uznaje się, że produkty takie, jak suszone owoce i orzechy, powinny trafiać do zbalansowanej diety dziecka. Owoce pojawiają się w niej nieco wcześniej, wprowadzane stopniowo, w formie odpowiednio dopasowanej do możliwości malucha. U niemowląt są one zazwyczaj zmielone śliwki i morele, które ograniczają do minimum ryzyko zadławienia.

Bakalie włącza się do diety stopniowo, nieustannie obserwując malucha. Dotyczy to zwłaszcza produktów stanowiących silne alergeny, jak choćby orzechy arachidowe.

Jakie bakalie najlepiej podawać dziecku?

Na rynku można spotkać szeroki wybór suszonych owoców i orzechów. W diecie maluchów powinny pojawiać się te o szczególnie wartościowym składzie.

Suszone owoce to rozwiązanie fenomenalne. Zapewniają solidną dawkę minerałów i witamin w naturalnej postaci również poza sezonem wiosenno-letnim, gdy naprawdę trudno dostać wysokiej jakości świeże produkty. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że w niektórych przypadkach suszone odpowiedniki mają większą zawartość mikroelementów niż owoce świeże. Dotyczy to choćby moreli.

Cenne są także orzechy. Zawierają niezbędne kwasy nienasycone, białko, witaminy i minerały. Znajduje się w nich też błonnik, korzystnie wpływający na pracę układu pokarmowego. Spożywane w odpowiednich ilościach orzechy (zwłaszcza migdały, orzechy włoskie i nerkowce) dostarczają wielu cennych składników odżywczych, potrzebnych do prawidłowego rozwoju dziecka.

Jak wybierać bakalie dla maluchów?

Jeśli szuka się odpowiednich bakalii dla dzieci, trzeba zwracać uwagę na kilka kluczowych kwestii. Przede wszystkim powinno się sięgać po produkty od sprawdzonych dostawców, pochodzące z ekologicznych upraw, spełniających najwyższe normy sanitarne. Takie bakalie oferuje choćby SklepAgnex.pl.

Należy zwrócić uwagę na wygląd i świeżość owoców lub orzechów, a także zapoznać się ze składem dostępnym na opakowaniu. Warto unikać żywności z konserwantami i dodatkami (np. solą lub cukrem). W przypadku owoców najlepiej stawiać na te suszone naturalnie, niesiarkowane.

W jakiej formie podawać bakalie dzieciom?

Bakalie to produkt niezmiernie praktyczny i uniwersalny. Przydają się do przyrządzania w zasadzie każdego posiłku. Można je dodawać do porannej owsianki lub stosować jako składnik surówki do obiadu. Przydają się do przygotowywania pysznych ciast i ciasteczek. Wiele osób stosuje je również po prostu jako smaczną i zdrową przekąskę, po którą można sięgnąć zawsze wtedy, gdy pojawia się mały lub duży głód.

Bakalie stanowią ważny i cenny składnik diety najmłodszych członków rodziny, wyróżniający się wartościowym składem oraz wielością smaków, wśród których każdy mały łasuch znajdzie coś dla siebie.

Najczęstszy nowotwór u dzieci – ostra białaczka limfatyczna 

0
szczepionka

Białaczka limfatyczna jest nowotworem krwi, który rozwija się w efekcie niekontrolowanego namnażania się nieprawidłowych, niedojrzałych limfocytów. Występuje ona przede wszystkim u dzieci, a szczyt zachorowań przypada na 4 – 5 rok życia dziecka. Choroba ta może być na podłożu genetycznym, a także środowiskowym. Leczenie ostrej białaczki limfoblastycznej polega na stosowaniu chemioterapii oraz przeszczepieniu komórek macierzystych w szpiku. Czym dokładnie jest ostra białaczka limfoblastyczna? Jakie są jej przyczyny? Jak się objawia? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/ostra-bialaczka-limfatyczna-najczestszy-nowotwor-u-dzieci/ 

Ostra białaczka limfoblastyczna – czym ona właściwie jest? 

Ostra białaczka limfatyczna, zwana jest również ostrą białaczkę limfoblastyczna, ponieważ wywodzi się z komórek prekursorowych – limfoblastów. Jest to najczęściej diagnozowany nowotwór u dzieci, a u dorosłych rozwija się rzadko. Jego przebiegu dochodzi do nadmiernej produkcji niedojrzałych limfocytów, które określane są mianem limfoblastów. Nie są one w stanie pełnić funkcji dojrzałych limfocytów. Podczas wzmożonego namnażanie się, wypierają one inne komórki krwi, uniemożliwiając przy tym ich produkcję w szpiku. Właśnie dlatego ostrej białaczce limfoblastycznej towarzyszy anemia i małopłytkowość. 

Przyczyny ostrej białaczki limfoblastycznej 

Ostra białaczka limfoblastyczna może rozwinąć się poprzez rozmaite zmiany w materiale genetycznym info cytatów, prowadzących do nasilonej proliferacji. Takie zmiany znacznie częściej występują u dzieci chorujących na zespół Downa, zespół Blooma, a także nerwiakowłókniakowatość. Ostra białaczka limfoblastyczna nie jest jednak chorobą dziedziczną, a mutacje powstają spontanicznie. Zidentyfikowane środowiskowe czynniki ryzyka, które sprzyjają powstaniu białaczki tego rodzaju to infekcje wirusowe, promieniowanie jonizujące, związki fosforoorganiczne, a także rozpuszczalniki. 

Objawy ostrej białaczki limfoblastycznej 

Ostra białaczka limfoblastyczna rozwija się bardzo szybko, a objawy pojawiają się nawet kilka tygodni przed postawieniem diagnozy. Mogą one sugerować ostrą białaczkę limfoblastyczna, która wynika ze zmniejszonej ilości liczby krwinek czerwonych, powstania nacisków nimfa wieżowców, a także zwiększenia gęstości krwi w efekcie kumulowania się komórek blastycznych. 

Do objawów, które pojawiają się podczas takiej choroby możemy wyróżnić:

 • osłabienie
 • bladość skóry
 • gorączka
 • spadek apetytu
 • owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, nosa, uszu
 • bóle kości i stawów
 • duszności
 • kołatanie serca
 • krwawienia z nosa i dziąseł, wybroczyny na skórze
 • zaburzenia widzenia
 • powiększenie wątroby i śledziony
 • powiększenie węzłów chłonnych.

Zobacz też: http://www.piotrnatanek.pl/przewlekla-bialaczka-szpikowa-przyczyny-objawy-leczenie/

Sliminator, czyli rozwiązanie na nadprogramowe kilogramy

0
Sliminator

Marzysz o pięknej i szczupłej sylwetce? Masz za sobą tysiące diet, ale żadna z nich nie przyniosła spodziewanych efektów lub zakończyła się efektem jojo? Jeśli tak, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość! Piękna figura nie musi być dłużej tylko marzeniem! Rozwiązaniem Twojego problemu może okazać się sliminator!

Sliminator, czyli Twój przyjaciel w walce o nowe ciało

Kto choć raz nie myślał o tym jak cudownie byłoby móc pochwalić się pięknym ciałem na plaży? Cóż, nadwaga jest jednym z najczęściej wymienianych kompleksów, na szczęście jest sposób, dzięki któremu można pozbyć się dodatkowych kilogramów w mgnieniu oka.

Co to jest sliminator?

Sliminator jest to suplement diety, którego składniki są niezwykle pomocne w trakcie odchudzania. Jego działanie zostało bardzo dokładnie sprawdzone oraz przebadane przez sztab naukowców. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów, które docelowo mają wspomóc proces odchudzania, niestety znaczna część z nich po prostu nie działa. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że składniki aktywne zawarte w tego typu produktach są w stanie jedynie w niezauważalny sposób wpłynąć na pracę układu pokarmowego. W skrócie oznacza to, że tego typu tabletki nie działają na już nabytą tkankę tłuszczową, a jedynie pomagają w utrzymywaniu stałej wagi.

Nadwaga

Aby w pełni móc zrozumieć działanie sliminatora, należy zacząć od tego czym tak właściwie jest nadwaga. Nadwaga jest to przewlekła choroba o bardzo nieprzyjemnych skutkach, której leczenie jest nie tylko niezwykle czasochłonne, ale często również bardzo kosztowne. Nie od dziś wiadomo, że otyłość rozprzestrzenia się z prędkością światła. Dotyka ona nie tylko starsze osoby z tendencją do tycia, wbrew pozorom coraz więcej młodych osób choruje na otyłość lub jest w stanie nadwagi. Zdecydowanie można nazwać to epidemią lub nawet pandemią, ponieważ dotyka tak wielu osób, że trudno jest podać dokładne dane, ale szacuje się, że problem ten dotyka około 1.4 mld osób. Choć słowo „pandemia” w obecnych czasach nikomu nie kojarzy się z otyłością, to warto pamiętać o tym, że ta choroba jest równie wykańczająca co różnego rodzaju choroby atakujące układ odpornościowy.

Co robić by uniknąć nadwagi?

Nie da się jednoznacznie określić uniwersalnej drogi leczenia nadwagi, jednak nie od dziś wiadomo, że odpowiednio dobrana dieta oraz aktywność fizyczna może okazać się niezwykle pomocna. Jeśli mowa o aktywności fizycznej, warto jest zaznaczyć, że wbrew powszechnej opinii nie muszą to być wcale wykańczające treningi. Na początek wystarczą regularne spacery lub ćwiczenia siłowe w domu. Niestety odchudzanie nie jest łatwym procesem i czasem zmiana nawyków żywieniowych i trochę ruchu może nie przynosić efektów. Wtedy do gry wchodzi sliminator, który pomoże Ci rozprawić się z nadprogramowymi kilogramami.

Wyjątkowość sliminatora

Przede wszystkim należy jasno zaznaczyć, że sliminator daje realne efekty w spalaniu tłuszczu, które są widoczne gołym okiem już po kilku tygodniach od rozpoczęcia jego stosowania. To pierwsza oraz najważniejsze cecha, która wyróżnia go na tle konkurencyjnych produktów.

Co wchodzi w skład sliminatora?

Wbrew pozorom skład sliminatora jest niezwykle prosty. Wśród składników aktywnych zawartych w suplemencie można dostrzec pieprz kajeński, ekstrakt z jagód Acai, ekstrakt z zielonej herbaty oraz błonnik z akacji. Wszystkie te produkty mają niemal zbawienny wpływ na metabolizm oraz układ pokarmowy. Ponadto pieprz kajeński to niezwykle popularna przyprawa, która charakteryzuje się właściwościami przeciwzapalnymi, przeciwbólowymi, a nawet antyrakowymi! Dodatkowym czynnikiem przemawia na jego korzyść jest fakt, że jest on uznawany za naturalny spalacz tłuszczu!

ZOBACZ TEŻ