ekologiczny lifestyle
fot. Pexels.com

Ekologiczny styl życia coraz częściej gości w życiu Polaków. Gotowanie w myśl idei „zero waste”, korzystanie z naturalnych kosmetyków czy wybór eko technologii są dla nas coraz bardziej oczywiste. Jak żyć w zgodzie ze środowiskiem?

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/byc-eko/

Eko jedzenie

Jeśli chcemy żyć w zgodzie ze środowiskiem, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, co jemy na co dzień. W ramach naszej diety powinniśmy uwzględnić owoce, warzywa, jajka czy mięso pochodzące wyłącznie z ekologicznych gospodarstw. Najlepiej wspierać małe lokalne biznesy, zwłaszcza w dobie panującej pandemii. 

Jeśli chcemy być eco-friendly powinniśmy także odpowiednio segregować odpadki. W każdym domu musi znaleźć się miejsce na aż pięć koszy na śmieci – osobne na odpady mokre, zmieszane, plastik, szkło i papier.

Eko podróżowanie

Rower to świetne rozwiązanie, które daje obopólną korzyść – środowisko jest mniej zanieczyszczane niebezpiecznymi substancjami, a użytkownicy dwukołowca dbają o dobrą kondycję fizyczną.Dobrym wyborem będzie również hulajnoga lub łyżworolki. Niezawodnym  sposobem na ekologiczne przemieszczanie się jest także spacer, dlatego jeśli mamy taką możliwość, używajmy częściej naszego osobistego napędu na dwie nogi.

Eko elektronika

Obecnie panujący trend na bycie eko inspiruje firmy do aktywnego angażowania się w ochronę środowiska poprzez produkcję przyjaznych mu komponentów. Najnowszy sprzęt AGD (m.in. lodówki, pralki czy zmywarki) spełnia wyznaczone ekologiczne normy i jest przyjazny środowisku. Nawet smartfony są obecnie produkowane z bezpiecznych eko części.

Musimy pamiętać, że utylizacja starego sprzętu elektronicznego również powinna się odbywać w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Aby groźne substancje nie wydostały się do ekosystemu, powinniśmy odpowiednio potraktować zbędne elektrośmieci – gdy kupujemy nowy telewizor, stary bez problemu możemy zostawić w sklepie, a gdy zaopatrujemy się w nową lodówkę, wyznaczone do tego służby mogą ją od nas bezpłatnie odebrać i przetransportować do bezpiecznego dedykowanego miejsca.

Zobacz także: http://www.piotrnatanek.pl/najlepsze-smartfony-w-2020-roku/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here