Batony proteinowe - jakie mają właściwości?

Batony proteinowe zostały wypromowane jako produkty ułatwiające zrzucenie zbędnych kilogramów i zwiększające masę mięśniową. Są świetnym produktem dla sportowców oraz osób, które regularnie trenują. Pełnią funkcję szybkiej przekąski o wysokiej wartości energetycznej oraz dużej zawartości białka i węglowodanów. Jakie jest dokładne działanie batonów proteinowych? Czy są one zdrowe dla naszego organizmu?

Jakie działanie mają batony proteinowe?

Batony proteinowe są zaliczane do grupy żywności funkcjonalnej. Wykazują skuteczne działanie w walce z nadprogramowymi kilogramami i zwiększaniu masy mięśniowej. Są świetnym źródłem białka i pozostawiają uczucie sytości na dłuższy okres czasu. Batony proteinowe są najczęściej spożywane przez sportowców, którzy chcą zredukować swoją wagę i potrzebują dużej ilości białka.

Spożycie batona proteinowego to szybki sposób na dostarczenie sobie składników odżywczych. Jednak warto wiedzieć, że jedzenie tego typu przekąsek przez dłuższy okres czasu lub w nadmiernej ilości może skutkować przyrostem masy ciała lub wystąpieniem różnego rodzaju chorób. Tyczy się to głównie batonów z gorszym składem, który bazuje głównie cukrze, ich kaloryczność jest wtedy bardzo wysoka.

Kiedy warto sięgnąć po batony proteinowe?

Batony białkowe powinny stanowić przekąskę, po którą sięgamy pomiędzy głównymi posiłkami. Nie mogą zastępować zbilansowanego posiłku. Oprócz białka, w składzie batonów proteinowych znajdziemy również tłuszcze nasycone oraz węglowodany proste. Dlatego właśnie jest to dobra forma żywności, tylko w sytuacji, gdy chcemy w szybki sposób dostarczyć energię swojemu organizmowi.

Dzięki dużej zawartości białka, batony proteinowe są idealne dla osób, które regularnie uczęszczają na siłownię. Ich celem jest pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej i zwiększenie ilości masy mięśniowej. Mimo, że wykazują korzystne działanie na nasz organizm, nie można ich spożywać w zbyt dużych ilościach, ponieważ zawierają sporo tłuszczów i cukrów prostych, a to może sprawić, że nasza waga wzrośnie.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/batony-proteinowe-czy-warto-je-jesc/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here