Właściwości ultradźwięków są od wielu lat wykorzystywane w kosmetyce. Przede wszystkim wnikają w głębsze warstwy skóry, co pozwalana np. na lepszą penetrację preparatów kosmetycznych. Nie trzeba dodawać, że m głębiej składnik aktywne kosmetyku będą miały szansę wniknąć, tym lepsze efekty przyniesie stosowanie danych preparatów.

Wskazania do zabiegu ultradźwiękami są dość rozległe. Przede wszystkim jest on zalecany osobom, które mają wymagającą silnej pielęgnacji skórę. Może to być skóra przesuszona, starzejąca się, ziemista i niedotleniona lub potrzebująca mocnego odżywienia.

Zabieg ultradźwiękami wykonuje się także wtedy, gdy zależy nam na ekspresowej terapii upiększającej – np. przed weselem lub innym ważnym wydarzeniem. Wtedy mamy pewność, że użyte preparaty kosmetyczne i zawarte w nich składniki bioczynne zadziałają jeszcze lepiej niż bez ultradźwięków. Często na ten zabieg decydują się klientki wymagające, którym zależy na możliwie najbardziej widocznym odmłodzeniu cery.

Ultradźwięki działają również na komórki skóry i zachodzące w niej procesy. Przede wszystkim pobudzają syntezę kolagenu, czyli podstawowego składnika odpowiadającego za młody i świeży wygląd skóry. Podobnie jest z elastyną, która wpływa na jędrność skóry, a co za tym idzie również na utrzymanie odpowiedniego konturu twarzy na wiele lat.

Nie tylko na twarz

Ultradźwięki można stosować nie tylko w przypadku zabiegów na twarz. Równe często wykorzystuje się je w walce z cellulitem. Dla wielu kosmetologów właśnie ultradźwięki są najbardziej lubianym zabiegiem antycellulitowym – ze względu na szybkie rezultaty.

Przeciwskazania do zabiegu ultradźwiękami nie są zaostrzone. Zaliczamy do nich głównie tylko to, co również będzie przeciwwskazaniem do innych zabiegów. Mowa o nowotworach, ostrych zapalaniach żył, zaburzeniach krzepnięcia krwi czy posiadaniu rozruszników. Przeciwwskazaniem jest także ciąża i czynna gruźlica.

Na zabieg kosmetyczny z ultradźwiękami zapraszamy do salonu J’adore. Więcej informacji na ten temat zamieszczonych jest tutaj http://jadoreinstytut.com/ultradzwieki/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here