W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób boryka się z problemami dotyczącymi zdrowia włosów. Czasami są one tylko zniszczone nadmierną stylizacją, albo zaniedbane z powodu nieregularnego stosowania środków takich jak maseczki czy odżywki. Wystarczy wtedy zaopatrzyć się w kosmetyki z drogerii albo salonu fryzjerskiego, a następnie używać ich systematycznie. Po kilku tygodniach problem powinien być rozwiązany. Co innego jeżeli jest on głębszy i dotyczy zdrowia włosów. Może dochodzić wtedy do łysienia, które jest ogromnym problemem nie tylko dla mężczyzn, ale i kobiet. Gdzie szukać pomocy w tego typu sytuacji? Odpowiednim miejscem będzie klinika transplantacji włosów.

Przeszczep włosów

W klinikach transplantacji włosów pracuje trycholog, czyli lekarz zajmujący się zdrowiem włosów, stawiający diagnozę powodów łysienia, oraz dobierający odpowiedni sposób leczenia. Jedną z metod jest transplantacja włosa, doradzana na tylko i wyłącznie tym pacjentom, dla których będzie ona rzeczywiście skuteczna. Pierwsza wizyta u trychologa poświęcona zostanie na zebranie wywiadu medycznego, który pozwoli postawić lekarzowi trafną diagnozę. Pacjent musi nastawić się na pytania dotyczące stylu życia, sposobu odżywiania się, czynników stresowych w jego pracy oraz prywatnym czasie oraz naturalnie historii łysienia. Warto zabrać ze sobą na wizytę u trychologa wyniki badań takich jak morfologia badania hormonalne. Jeżeli lekarz oceni że przeszczep włosów jest odpowiednią metodą pomocy danemu pacjentowi, przekaże wszystkie niezbędne informacje dotyczące dalszego postępowania.

Transplantacja włosa

Aby móc poddać się przeszczepowi włosów, należy ocenić czy nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, które mogłyby być niebezpieczne dla pacjenta podczas zabiegu. Ważna będzie konsultacja kardiologiczna i zaświadczenie od lekarza, że pacjent może przystąpić do przeszczepu. Jeżeli kardiolog oceni, że to bezpieczne w przypadku konkretnego człowieka, wystarczy już tylko ustalić termin zabiegu w klinice trychologicznej.

Przeszczep fue artas

Czym jest przeszczep fue artas? To nowoczesna metoda transplantacji włosów z wykorzystaniem robotów medycznych. Osoby, które są zdecydowane na poddanie się zabiegowi transplantacji, powinna szukać klinik, w których właśnie włosy przeszczepia się tą metodą. Niestety jest ich niewiele w naszym kraju. Mimo wszystko warto szukać, bo to właśnie ta metoda pozwala na przeprowadzenie mniej inwazyjnego zabiegu, po którym szybciej dochodzi się do siebie, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałych rezultatów po zabiegu. Już kilka tygodni po transplantacji pacjent będzie mógł ocenić je na własne oczy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.drturowski.pl/pl/zabiegi/przeszczep-fue-artas.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here