Delikatny peeling enzymatyczny do stóp

Zabiegi na stopy wielu kobietom kojarzą się jedynie z wielogodzinnymi wizytami u kosmetyczki i używanymi w gabinecie specjalistycznymi kosmetykami. To zupełnie błędny tok myślenia, ponieważ dziś z powodzeniem wiele prostych i szybkich zabiegów można wykonać nawet w domu, z użyciem łatwo dostępnych kosmetyków. Zalicza się do nich choćby peeling enzymatyczny, który pomaga usunąć nadmierną warstwę zrogowaciałego naskórka i przywraca stopom miękkość i piękny wygląd.

Skutecznie działanie peelingu enzymatycznego

Stopy codziennie narażone są na działanie wielu niekorzystnych dla nich czynników. Duży nacisk, przegrzanie, wychłodzenie, otarcia i niewygodne obuwie to tylko kilka elementów, które wpływają na wygląd i kondycję stóp. Aby skutecznie o nie zadbać, a tym samym poprawić komfort chodzenia, warto do codziennych zabiegów włączyć delikatny zabieg z użyciem peelingu enzymatycznego (np. https://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/dwustopniowa-kuracja-regenerujaca/). Taka kuracja pomaga usunąć warstwę martwego naskórka, a także zmiękcza skórę oraz poprawia jej elastyczność. Regularne wykonywanie takiego peelingu korzystnie wpływa nawet na bardzo wrażliwą i skłonną do podrażnień skórę. Należy jednak pamiętać, że mimo iż ten zabieg jest znacznie mniej inwazyjny niż typowo ziarnisty peeling, to nie należy go wykonywać na skórze, na której widoczne są rany czy jakiekolwiek pęknięcia. Może to bowiem wywołać dodatkowe u zupełnie niepotrzebne podrażnienie i uczucie dyskomfortu.

Peeling enzymatyczny wśród innych kosmetyków codziennego użytku

W toaletce każdej kobiety powinno znaleźć się chociaż kilka kosmetyków do pielęgnacji stóp, które można wykorzystać w czasie codziennych zabiegów w domowym SPA. Warto, aby znalazły się w niej krem nawilżający, maska do stóp, dezodorant, a także peeling enzymatyczny. Pierwsze dwa kosmetyki służą do intensywnego nawilżenia skóry stóp i pomagają zachować optymalną ilość wody w komórkach skóry. Trzeci produkt pozwala w szybki sposób odświeżyć nie tylko same stopy, ale także obuwie, w którym często chodzimy. Ostatni z nich, czyli peeling enzymatyczny dedykowany jest kobietom, które zmagają się z bardzo suchą, szorstką i twardą skórą na stopach, ale jednocześnie nie chcą wykonywać tak intensywnych zabiegów, jak tradycyjny peeling czy usuwanie naskórka za pomocą tarki lub pumeksu. Dzięki temu, peeling enzymatyczny doskonale sprawdza się w przypadku kobiet, które mają skórę podatną na zaczerwienienia i podrażnienia lub dopiero zaczynają swoją przygodę z domowymi zabiegami pielęgnacyjnymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here