Mało kobiet jest zadowolonych ze swojego naturalnego koloru włosów. Niektóre z pań farbują, aby ukryć siwe kosmyki, które postarzają, inne zaś chciałyby mieć inny kolor włosów, w którym lepiej się czują. Zabieg koloryzacji jest bezpieczny zarówno dla zdrowia, jak i dla włosów, jednak pod warunkiem, że został on przeprowadzony prawidłowo.

Przede wszystkim na samym początku należy zdecydować o tym, czy chcemy farbować włosy na stałe i czy farba ma trwale się trzymać. Według tego należy wybrać preparat o odpowiedniej mocy. Podczas wyboru farby nie można kierować się tylko i wyłącznie jej mocą, należy również mieć na uwadze, by była ona maksymalnie ciemniejsza bądź jaśniejsza o dwa tony.

W przypadku, kiedy zależy nam na zamaskowaniu siwych włosów warto przed zakupem przeczytać na opakowaniu, czy dany preparat pokrywa siwe włosy. Jeśli od razu jest zaznaczone, że tego nie robi warto rozejrzeć się za innym, który będzie skuteczny.

Ważne jest też to, aby w przypadku pierwszej koloryzacji wykonać prób uczuleniową. Wykonuje się ją nakładając niewielką ilość preparatu na skórę nadgarstka lub w zgięciu dłoni.

Przydatną wskazówką może być też to, aby tuż przed nałożeniem farby zaaplikować na skórę krem dzięki czemu nie zostanie ona zabarwiona.

W przypadku trzymania farby na włosach również konieczne jest postępowanie zgodnie z zaleceniami producenta, nie powinno się zmywać jej ani przed czasem, ani tym bardziej po.

W przypadku farbowania włosów, które mają odrosty należy zawsze rozpoczynać od nich farbowanie.

Jeśli ktoś ma podrażnioną lub uszkodzoną skórę głowy wówczas warto zrezygnować z farbowania lub odczekać do zagojenia się ran.

Aby uzyskać zadowalający efekt podczas farbowania włosów wcale nie trzeba zostawiać majątku w profesjonalnym gabinecie, jednak ważne jest, aby wiedzieć jak postępować podczas farbowania. Nierozsądne postępowanie bądź używanie złych kosmetyków może wywołać bowiem więcej szkody niż pożytku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here