Gdzie uczyć się makijażu

Wbrew pozorom, aby stworzyć piękny makijaż, nie wystarczą kosmetyki kolorowe. Konieczna jest jeszcze wiedza, co i jak nakładać, jakie techniki pozwolą uzyskać jaki efekt. Nie każda kobieta musi przejść kurs wizażu, by umieć się pomalować. Dzisiaj dostępnych jest wiele sposobów, by nauczyć się makijażu.

Programy telewizyjne o makijażu

Oglądanie telewizji nie musi być tylko i wyłącznie rozrywką – może być też nauką. Czego można się nauczyć z programów TV? Na przykład tego, jak i czym się malować. Sztuka makijażu to program online, który obejrzysz w Player.pl o dowolnej porze dnia, wystarczy urządzenie z dostępem do internetu. Nie musisz więc posiadać telewizora ani podpisywać umowy o telewizję, by w wolnym czasie poznawać tajniki wizażu. Sztuka makijażu to program, który prowadzi wizażystka Anna Orłowska-Filasiewicz. Prezentuje w nim nowinki kosmetyczne i nie tylko. Z tego programu o makijażu online można dowiedzieć się również wszystkiego na temat prawidłowej pielęgnacji twarzy. Oczywiście wizażystka dzieli się z widzkami również tajnikami sztuki makijażu.

Beauty blogi

Malować się można nauczyć się również z lektury blogów internetowych. Zarówno na polskich, jak i na zagranicznych stronach. Na blogach można znaleźć wpisy o podstawach makijażu, ale i tutoriale, jak krok po kroku wykonać dane malowanie. Strony te zawierają mnóstwo informacji na temat kosmetyków do makijażu. Bardzo często ich autorki publikują obszerne recenzje na ich temat. W przypadku kosmetyków kolorowych dodatkowo wzbogacane są o zdjęcia. Blogi urodowe to również recenzje pędzli i innych akcesoriów, które sprawdzają się podczas malowania twarzy, oczu, ust. Wiele z nich prezentuje również treści dotyczące pielęgnacji ciała i włosów. Blogerki urodowe wiedzą, jak i czym wpłynąć na to, by wyglądać nieskazitelnie. Jednak to makijaże są ich najmocniejszą stroną.

A jakie blogerki są najpopularniejsze w Polsce? Na pewno warto zajrzeć na bloga Aliny Rose, AGWER blog i Ania Maluje. Znajduje się na nich wiele wpisów, które pomogą odnaleźć się w świecie makijażu.

Vlogi o podstawach makijażu

Gdzie jeszcze uczyć się makijażu? Na YouTube! Jeśli czytanie bloga to za mało, to zdecydowanie warto postawić na filmiki. Ich autorki pokazują zarówno kosmetyki, jak i krok po kroku przed kamerą wykonują makijaż. Popularne YouTuberki prezentują na video zarówno recenzje kosmetyków do makijażu, jak i techniki ich nakładania. Uczą, jak się malować. Dzięki formie audiowizualnej często znacznie łatwiej jest zobaczyć, jak działać krok po kroku. Kto publikuje na polskim YouTube?

Do najpopularniejszych YouTuberek urodowych zalicza się Maxineczkę, Red Lipstick Monster i Katosu. Każda z nich wygląda inaczej, ma inny styl nagrywania i wykonywania make-upu. To sprawia, że od każdej można nauczyć się czegoś innego. Warto subskrybować ich kanały, by niczego nie przegapić. Na każdym z nich filmy zostały uporządkowane w playlistach, by z łatwością znaleźć vlog o konkretnej tematyce.

[Głosów:3    Średnia:4.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here