Jest problemem, z którym boryka się wiele kobiet na świecie, jest też jedną z głównych przyczyn naszych kompleksów. Cellulit, czyli pomarańczowa skórka, to częsty problem kosmetyczny. Co warto wiedzieć na jego temat? W jaki sposób można prowadzić z nim skuteczną walkę?

Cellulit to nic innego, jak podskórne bruzdy, powstające tam, gdzie występuje najwięcej tkanki tłuszczowej. Uda, pośladki, brzuch – oto części ciała, które cellulit atakuje najchętniej. Skąd biorą się takie problemy? W przypadku kobiet spory wpływ na proces powstawania pomarańczowej skórki mogą mieć hormony, jednak nie tylko one ponoszą winę za rozwój tego problemu. Siedzący tryb życia, dieta, w której pojawia się zbyt wiele tłuszczów – oto kolejne przyczyny narastania problemów z tak uciążliwym wrogiem, jakim jest cellulit.

W jaki sposób można się uporać z tym problemem?

By pokonać cellulit, nie można się ograniczać tylko i wyłącznie do sięgania po dobre kosmetyki. Choć asortyment tego typu produktów wciąż się poszerza, stosowanie kremów i balsamów, nawet tych najlepszych, nie przyniesie pozytywnych efektów w chwili, gdy takim zabiegom pielęgnacyjnym nie będą towarzyszyły zmiany w diecie oraz systematyczna aktywność fizyczna. Ograniczenie ilości tłuszczu oraz soli w diecie to podstawa dla każdej kobiety, która chce szybko i skutecznie pokonać cellulit. Pozytywne efekty przyniesie też zmniejszenie ilości węglowodanów oraz codzienna porcja ruchu. Warto pamiętać, że nawet niezbyt forsowny, za to systematyczny trening, to podstawowe narzędzie w walce z cellulitem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here