Długie, zadbane, zdrowe oraz gęste włosy to atrybut kobiecości i marzenie każdej z pań. Jednak negatywne działanie czynników zewnętrznych, jak choćby klimatyzacja, ogrzewanie, mróz czy wiatr, a także kwestie związane ze złą dietą, czy zbyt intensywną stylizacją pod wpływem wysokich temperatur, powodują, że pasma nie prezentują się zbyt efektownie. Jednak wiosna to szczególny czas, kiedy każdy chciałby prezentować się atrakcyjnie, dlatego też tak ważna jest regeneracja oraz odżywienie włosów.

Aby włosy odzyskały blask, nawilżenie, elastyczność warto wzbogacić pielęgnację. Bardzo korzystny wpływ na kondycję włosów mają oleje. Najlepiej bez względu na porowatość sprawdzają się takie olejki jak jojoba, arganowy, czy olej ze słodkich migdałów. Jeśli chodzi o olejowanie to w przypadku włosów ze skłonnością do przetłuszczania się warto aplikować olej poniżej linii ucha, jednak jeśli taki problem nie występuje, to wówczas można pokusić się o aplikację na całe włosy, gdyż oleje mają dobroczynny wpływ na cebulki włosowe oraz na porost włosów.

Kolejnym ważnym krokiem jest wdrożenie masek nawilżających oraz odbudowujących. Odpowiednie produkty sprawią, że pasma nabiorą witalności, elastyczności i będą wyraźnie zdrowsze. Warto zatem zaopatrzyć się w dobre maski do włosów i stosować je regularnie, jednak można także wzbogacić je samodzielnie takimi półproduktami jak gliceryna, sok z aloesu, czy też kwas hialuronowy bądź właśnie olejki. Najlepszym sposobem aplikacji takiej maski jest nałożenie jej na wilgotne włosy na dłuższy okres czasu, zrobienie turbanu, aby w cieple składniki odżywcze mogły skuteczniej wnikać w głąb włosa.

Oczywiście pielęgnacja jest bardzo ważna, jednak jeśli włosy będą regularnie poddawane stylizacjom z użyciem wysokich temperatur to mogą być w kiepskim stanie, dlatego też warto zrezygnować bądź przynajmniej ograniczyć takie stylizacje, zaś jeśli już je się wykonuje, to warto stosować dobre kosmetyki, których zadaniem jest ochrona pasm przed wysoką temperaturą.

Aby włosy były piękne i zdrowe wystarczy poświęcić im odrobinę uwagi, a także stosować się do pewnych zasad, aby po jakimś czasie cieszyć się włosami, które będą prawdziwym atutem.

Więcej urodowych porad znajdziesz na uroda.info.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here