Jak uzyskać idealne brwi

Jednym z najważniejszych elementów wyglądu kobiety są brwi, których kształt i wyrazistość decyduje o charakterze całej twarzy. Zbyt cienkie kreseczki, lub też przeciwnie, nazbyt podkreślone, ciemne włoski potrafią zrobić o wiele więcej szkody niż pożytku. I choć uzyskanie brwi z Instagrama nie jest może najłatwiejszą rzeczą pod słońcem wystarczy kilka prostych zasad i stanie się to dziecinnie proste.

JAKIE PRODUKTY DO BRWI WYBRAĆ?

Najważniejszym elementem makijażu oczu są odpowiednio podkreślone i zaznaczone brwi, dzięki którym bez obaw można zrezygnować z cieni do powiek czy mascary. Kluczem do sukcesu jest wybrać kosmetyki do brwi pasujące do danego typu urody i efektu, jaki chce się uzyskać.  Na rynku znajduje się mnóstwo różnorodnych produktów, przeznaczonych do konkretnych celów. Wiele z nich znajdziemy w sklepach internetowych, jak np. Kissinger, którego ofertę zobaczycie w tym miejscu: https://kissinger.pl/k/brwi. Za pomocą kredki do brwi bez trudu wypełnić można puste miejsca między włoskami, dla delikatniejszego efektu lepiej użyć sypkich cieni lub pudru, z kolei żel, przypominający w użyciu tusz do rzęs, świetnie sprawdzi się zarówno do intensywnych lecz niesfornych włosków, jak i do bardzo delikatnych brwi jednocześnie nadając im pożądany kształt, jak i kolor.

KSZTAŁT TWARZY A KSZTAŁT BRWI

Umiejętność odpowiedniego makijażu brwi jest niezwykle ważna dlatego, że poprawnie wykonany pozwala mocno modelować wygląd twarzy, czasem całkowicie zmieniając jej wyraz. Jak jednak wybrać kształt idealny, który sprawi że uzyskamy brwi z instagrama idealnie pasujące do naszej urody? Dopasowując go do kształtu twarzy! Przy buzi owalnej kąt brwi powinien być wysoki i pod ostrym kątem, twarz trójkątną optycznie złagodzi zaokrąglony kształt włosków, miękki kąt pasuje do buzi owalnej, w przypadku twarzy podłużnej najlepiej sprawdzą się brwi o płaskim kształcie, brwi grubsze i o kształcie lekkiego wężyka złagodzą zaś wyraziste rysy pań o buzi kwadratowej.

JAK DOPASOWAĆ KOLOR DO TYPU URODY?

Kolor brwi źle dobrany do typu urody w jednej chwili potrafi całkiem zepsuć efekt. Jak więc wybrać kosmetyki do brwi, które subtelnie aczkolwiek wyraźnie podkreślą naturalne piękno? Najważniejsza zasada mówi o tym, że kolor brwi powinien być o ton lub dwa ciemniejszy od naturalnej barwy włosków. Co to oznacza w praktyce? Blondynki powinny sięgnąć po produkty w odcieniach jasnych brązów, szarości i ciemniejszych beżów, szatynki najlepiej będą wyglądały w brwiach w kolorze ciemnego brązu, z kolei brunetki o ciemnej karnacji bez obaw mogą sięgnąć po najciemniejsze odcienie brązu, aż po głęboką czerń.

BŁĘDY, KTÓRYCH LEPIEJ UNIKAĆ

Niestety droga do idealnych brwi bywa czasem wyboista, o czym przekonało się wiele z pań. Wiele niedoskonałości, a także błędów, ukryć można za pomocą właściwych kosmetyków do brwi, o jakich zasadach warto jednak pamiętać i czego się wystrzegać? Najczęstszym i chyba najbardziej przykrym w konsekwencjach błędem jest wyrywanie zbyt dużej ilości włosków. Super cienkie kreseczki już dawno odeszły do lamusa i naprawdę lepiej zostawić kilka włosków za dużo niż pozbyć się zbyt wielu. Z drugiej zaś strony zaniedbane, krzaczaste brwi, lub też zbyt mocno podkreślone kolorystycznie łuki dodają kilka lat i powodują wrażenie zmęczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here