Jak wybierać kosmetyki do mezoterapii bezigłowej? Jakich składników aktywnych szukać?

Szukasz sposobu na to, by twoja skóra wyglądała lepiej? Myślisz o mezoterapii bezigłowej, ale nie wiesz, jak wybrać kosmetyki? Jakich składników aktywnych do nich szukać? Wyjaśniamy największe wątpliwości.

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia to niechirurgiczny zabieg medyczny, który stosowany jest miejscowo. Polega na bezpośrednim dostarczeniu do skóry właściwej substancji o działaniu leczniczym, regenerującym, odżywczym. Najczęściej stosowana jest w medycynie konwencjonalnej – przy urazach sportowych, stanach napięcia mięśniowego, nerwobólach i w medycynie estetycznej – przy wiotczeniu skóry, zmarszczkach, rozstępach, cellulicie, łysieniu.

Wyróżnić można 4 rodzaje mezoterapii: igłową, bezigłową, sonoforezę, jonoforezę. Pierwsza jest najbardziej inwazyjna – substancje aktywne wprowadza się strzykawką o cienkiej igle lub innym urządzeniem, który wykonuje niewielkie nakłucia, np. Dermapenem, rollerem.

Mezoterapia bezigłowa pozwala na wtłoczenie wgłąb skóry składników aktywnych przy wykorzystaniu metody elektroporacji. Specjalne urządzenia, które wykorzystują prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości czasowo zwiększają przepuszczalność błony komórkowej.

Odmianą mezoterapii bezigłowej jest według niektórych sonoforeza. W niej substancje aktywne są wprowadzane w skórę przy wykorzystaniu metody ultradźwiękowej. Niestety bardzo często konieczne jest stosowanie wyższych stężeń kosmetyków, aby w ogóle zauważyć działanie składników. Często więc nie sprawdzają się tradycyjne gotowe kapsułki do mezoterapii.

Jonoforeza mylona jest często z mezoterapią bezigłową, ale w niej proces zachodzi inaczej. Składniki aktywne w formie jonów dostają się do skóry pod wpływem prądu stałego, który powoduje dysocjację elektrolityczną roztworu. Właśnie dlatego zupełnie inny musi być skład stosowanych preparatów.

Jak wybierać kosmetyki do mezoterapii bezigłowej?

Niezależnie od tego, jaką metodę się wybierze, należy dobrać kosmetyk do mezoterapii. W sprzedaży są gotowe mieszanki, które tworzone są pod kątem leczenia konkretnego problemu. W gabinetach kosmetycznych stosowane są z kolei koktajle lecznicze, do stworzenia których lekarze sami dobierają związki lecznicze, regenerujące, odżywcze. Kosmetyk powinno się wybierać w zależności od tego, jaki cel chce się osiągnąć, jakimi środkami się dysponuje i którą metodę się wybiera. Wiele osób stawia na gotowe ampułki do mezoterapii, jak te dostępne na Revitacell.pl. Ich cena nie jest wysoka, a składniki w nich zawarte mają szerokie działanie. Dysponując urządzeniem do mezoterapii można je zaaplikować, by w pełni wykorzystać ich lecznicze działanie.

Jakich składników aktywnych szukać w mezoterapii?

W przypadku mezoterapii najczęściej wykorzystywane są różnego rodzaju kwasy, wyciągi i ekstrakty, witaminy – zarówno naturalne, jak i syntetyczne. Oprócz nich inne składniki, które wpływają na konsystencję i trwałość. Witaminy, jakie znaleźć można w kosmetykach do mezoterapii to A, C i E – ich najważniejszym zadaniem jest ochrona przed działaniem szkodliwych wolnych rodników i wspomaganie regeneracji. Dobrze, gdy w ampułce jest krzemionka organiczna, gdyż jest budulcem tkanki łącznej. Ważnym składnikiem do mezoterapii jest też kwas hialuronowy. Okazuje się, że można spotkać w gotowych ampułkach do mezoterapii składniki powstałe na bazie komórek macierzystych, tak jak w przypadku kosmetyków wspomnianej marki Revitacell.

[Głosów:8    Średnia:1.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here