Wygładza i napina skórę, ujędrnia i zmniejsza widoczność zmarszczek. Każda kobieta go zna, nie każda korzysta z jego właściwości. Dlaczego warto się przekonać do kwasu hialuronowego?

Dlaczego warto stosować kwas hialuronowy?

Chociaż często wydaje nam się, że kwas hialuronowy jest wynalazkiem chemików XXI wieku, jest on nieodłączną częścią człowieka. Ten mukopolisacharyd występuje bowiem – całkowicie naturalnie – w skórze, stawach, tkance łącznej, ścianach naczyń krwionośnych, a nawet… w pępowinie!

Niestety, wraz z wiekiem zmniejsza się poziom tej substancji w naszym organizmie, a niedobory te powodują problemy ze stanem naszej skóry i włosów, stawów, a nawet oczu. Właśnie dlatego warto (a czasem wręcz trzeba!) stosować kwas hialuronowy – aby uniknąć takich kłopotów.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetyce

Najczęściej kwas hialuronowy kojarzy nam się z zabiegami odmładzającymi w profesjonalnych zakładach kosmetycznych. To prawda, jednak z jego niesamowitych właściwości możesz korzystać także w domowym zaciszu, jest składnikiem wielu kremów i balsamów. Biocosmetics oferuje także kwasy hialuronowe do domowej pielęgnacji, o różnej wielkości cząsteczek – zależności od potrzeb Twojej skóry.

W kosmetyce stosowany jest hialuronian sodu. Co ważne, substancję można pozyskiwać m.in. z pszenicy, więc w kosmetyce naturalnej nie wykorzystuje się kwasu hialuronowego pobieranego z tkanek zwierzęcych.

Olga Pietraszewska, propagatorka naturalnej pielęgnacji i zdrowego stylu życia, w swoich publikacjach przekonuje, że kwas hialuronowy jest bezpieczny dla zdrowia człowieka. Wykazuje on pełną biozgodność z naszym organizmem, dlatego nie wywołuje podrażnień czy ataków alergii.

Kiedy stosować kwas hialuronowy?

Walka ze starością za pomocą tego kwasu opiera się w głównej mierze na intensywnym nawilżaniu skóry. W ten sposób poprawia się jej elastyczność i sprężystość. Kwas hialuronowy ma również właściwości higroskopijne, tj. wiąże cząsteczki wody i zatrzymuje je w komórkach – zapobiegając ich nadmiernej utracie.

Więcej informacji na temat właściwości substancji znajdziesz w artykule „Dlaczego warto stosować kwas hialuronowy?„!

Kwas hialuronowy można stosować w każdym wieku – jednak szczególnie zalecany jest on osobom, które mają problemy z wypadającymi i słabymi włosami oraz suchą i odwodnioną skórą. Jeśli tylko zauważysz, że pogorszył się jej stan, utraciła jędrność, elastyczność, pojawiły się zmarszczki… nie zwlekaj. Sięgnij po eliksir młodości w postaci kwasu hialuronowego!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here