Osocze bogatopłytkowe ze względu na swoje właściwości regeneracyjne stosowane jest w wielu dziedzinach medycyny, a od niedawna na potrzeby odnowy skóry sięgnęła po nie również medycyna estetyczna.

Chociaż potoczna nazwa mezoterapii z zastosowaniem własnego osocza bogatopłytkowego – wampirzy lifting – nie brzmi zbyt zachęcająco, jest to jedna z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod liftingu, które znajdziemy w ofercie gabinetu kosmetycznego. Dlaczego określa się go jako wampirzy? Jak działa?

Sekret wampirzego liftingu

Stosowane w mezoterapii osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z krwi pacjenta – stąd też nazwa zabiegu. Krew pobiera się najczęściej z żyły odłokciowej. Po odwirowaniu krwi w wirówce laboratoryjnej od innych składników krwi oddziela się osocze z dużą ilością komórek macierzystych i czynników wzrostu, które pobudzają odnowę komórkową. Dzięki temu zabieg jest autologiczny, a tym samym całkowicie bezpieczny dla pacjenta – nie następują reakcje alergiczne czy immunologiczne. Dodatkowo naturalny materiał biologiczny, stymulujący biologiczne procesy regeneracyjne daje długotrwałe efekty.

Osocze podaje się na skórę przy pomocy iniekcji – pojedynczych nakłuć skóry lub mikronakłuć wykonywanych głowicą do mezoterapii. Jest ono sygnałem dla organizmu do odnowy i rewitalizacji. Płytki krwi zawarte w osoczu dzięki dodanemu aktywatorowi uwalniają czynniki wzrostu, które przyspieszają rozwój i dzielenie komórek. Tym samym tworzą się naczynia krwionośne, poprawia się mikrokrążenie oraz stymulowana jest produkcja nowych włókien kolagenowych i elastyny. Tkanka staje się jędrna, napięta i sprężysta. Podsumowując – miejsca na skórze, które wymagają odbudowy otrzymują dzięki mezoterapii materiał niezbędny do regeneracji.

Wyraźne odmłodzenie twarzy

Wampirzy lifting przeznaczony jest dla starzejącej się skóry, która jest poszarzała, wiotka, zmęczona, ze zmarszczkami i przebarwieniami. Kuracja polecana jest również osobom borykającym się z bliznami potrądzikowymi.

Przede wszystkim dzięki regeneracji i głębokiej odnowie skóra odzyskuje gęstość, napina się, jest elastyczna i sprężysta. Wygładzone zostają zmarszczki, fałdy i bruzdy, a wszystko to przekłada się na młodszy wygląd. Cera odzyskuje blask, jest zrewitalizowana i ma wyrównany koloryt. Doskonałe efekty uzyskuje się po podaniu osocza w tak wymagające miejsca jak okolice oczu czy szyja, które bywają najbardziej oporne na zabiegi medycyny estetycznej. Mezotarapia doskonale wspiera również odbudowę skóry w miejscach zabliźnień; ciekawe rezultaty uzyskać można podczas połączenia jej z laseroterapią. Warto dodać, że bardzo często metoda ta stosowana jest jako wspomagająca przy regeneracji po wcześniejszych zabiegach kosmetycznych.

Źródło: Laguel.pl – Medycyna estetyczna

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here