W dzisiejszych czasach coraz więcej osób dba o swoją urodę. Z pewnością pomocne jest to, że chirurgia plastyczna jest dziś łatwo dostępna dla każdego. Najczęściej chcemy pozbyć się zmarszczek. Tutaj najwięcej kobiet, ale także mężczyzn widzi problem, który chce szybko poprawić. Pomocny może być lifting. Obecnie bardzo popularny jest lifting twarzy, ale także brzucha, piersi i innych części ciała.

Zabieg ten często nazywany jest zabiegiem odmładzającym. Musimy jednak wiedzieć, że w tym przypadku mamy do czynienia z „naciągnięciem” skóry, a nie z usuwaniem z niej tłuszczu (liposukcja). W przypadku liftingu usuwany jest nadmiar skóry. Operację tą można wykonać jak już zostało wspomniane na twarzy – tutaj celem jest usunięcie zmarszczek. Zaraz po twarzy ludzie decydują się na lifting brzucha – chętnymi są często kobiety po ciąży albo osoby, które zrzuciły dużo kilogramów i borykają się z dosłownie wiszącą skórą.

Jeśli już zdecydowaliśmy się poprawić swoje ciało musimy wiedzieć, że lifting to poważna operacja podczas której jesteśmy pod narkozą. Jak każda inna operacja wymaga ona od nas przygotowania. Na początek musimy wykonać niezbędne badania (te z pewnością przekaże nam lekarz). Są to chociażby morfologia krwi czy EKG. Niezmiernie ważne jest także nasze krzepnięcie krwi, a jego utrudnienia może powodować nawet zielona herbata. Stąd też niezmiernie ważna jest konsultacja z lekarzem co możemy jeść kilka tygodni przed operacją. Oczywiście wykluczone jest picie alkoholu czy palenie papierosów. To czego możemy spodziewać się po liftingu to oczywiście ból, który zawsze towarzyszy takim operacjom.

Często występuje także obrzęk, ale jest to zupełnie normalne. Zniknie on po ok. miesiąca czasu. Musimy mieć poza tym świadomość, że taka operacja niesie za sobą komplikacje, a są nimi: krwiaki czy pozostanie blizn. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów sprawdzajmy opinie o danej kliniki, w której chcemy wykonać lifting. Poza tym pamiętajmy, by trzymać się zasad wytyczonych przez lekarza.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here