Makijaż permanentny staje się coraz bardziej popularny i zyskuje coraz większe grono zwolenniczek. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych kobiet, które zawsze i wszędzie chcą wyglądać doskonale. Taki makijaż to wielka wygoda, nie trzeba codzienne rano poświęcać wiele czasu, a także obawiać się, iż na przykład coś się rozmazało. Taki makijaż to alternatywa dla osób, które na przykład nie mają brwi po chemioterapii.

Jednak wokół tego tematu krąży wiele mitów, pośród których wiele z nich nie ma nic wspólnego z prawdą. Warto przyjrzeć się temu wszystkiemu nieco bliżej.

Jak należy się przygotować przed wykonaniem takiego makijażu?

Przed takim zabiegiem konieczna jest najpierw konsultacja. Klienta zostaje wówczas poinformowana o możliwych konsekwencjach, a także zostaje ustalony plan i zarys takiego makijażu.

Czy to boli?

Nawet badania naukowe dowodzą, iż odczuwanie bólu to kwestia niezwykle indywidualna. Jednak podczas zabiegu stosowane są specjalne preparaty znieczulające dzięki którym jeśli ból nawet się pojawia- to jest do zniesienia, stanowi raczej odczucie dyskomfortu.

Ile czasu trzeba zarezerwować na tego typu zabieg?

Oczywiście czas trwania zależy choćby od tego, jak obszerny ma być to makijaż oraz od doświadczenia lingeristki jednak przyjmuje się, iż taki zabieg trwa około godziny.

Jaki efekt uzyskujemy od razu po zabiegu?

Zazwyczaj nie jest on do końca zadowalający. Bardzo często wydaje się zbyt mocny, przerysowany. Może pojawić się także lekka opuchlizna, czy zaczerwienienie. Jednak już niedługo po zabiegu wszystko wygląda tak jak powinno, jeśli oczywiście zabieg się udał.

Jakie są przeciwwskazania do takiego zabiegu?

Przede wszystkim odradza się go osobom, które cierpią na cukrzycę, łuszczycę, czy też kobietom ciężarnym.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Aby utrzymać efekt makijażu należy co jakiś czas go poprawiać i uzupełniać. Zazwyczaj na uzupełnienie należy się udać w przeciągu dwóch tygodni- a miesiąca.

Jeśli nie ma przeciwwskazań do wykonania takiego makijażu warto rozważyć jego wykonanie. Szczególnie w przypadku kobiet, które codziennie się malują i zajmuje im to mnóstwo czasu.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here