Popękane naczynka na nogach to problem, który dotyka wielu kobiet. Prowadzi do kompleksów i tym samym zmniejszenia pewności siebie. Na szczęście współczesna medycyna ma w swojej ofercie zabieg, który pozwala zlikwidować szpecące nogi pajączki. Jest to laserowe zamykanie naczynek. Czy warto go wykonać?

Dlaczego na nogach pojawiają się pajączki?

Popękane naczynka mają różnorodne podłoże. Mogą pojawić się nawet ze względu na zbyt niską czy zbyt wysoką temperaturę. Dlatego tak ważne jest, żeby zimą zakładać na siebie więcej warstw ubrań, które ochronią skórę przed siarczystym mrozem. Latem natomiast należy nosić przyjemne dla skóry materiały, które pozwalają jej oddychać. Lniane spodnie sprawdzą się doskonale.

Nieodpowiednia temperatura to nie jedyny powód, dla którego na nogach mogą pojawić się naczynka. Zdarza się, że zwiastują problemy z hormonami. Mogą być również pierwszą oznaką problemów z żyłami. Warto więc zdecydować się na badanie USG Dopplera, które wykaże, czy żyły są drożne. Jeśli tak, przyczyn należy szukać gdzie indziej, na przykład w pracy, która wymaga ciągłego stania.

Zabieg laserowego zamykania naczynek na nogach

Kiedy maści z escyną nie pomagają, warto wypróbować nowoczesnych sposobów na zamykanie naczynek. Najlepszą propozycją jest zabieg laserowy. Nie wiąże się on ze zbyt wieloma powikłaniami. Jeśli wystąpią, są krótkotrwałe. To na przykład strupki lub zasinienia skóry.

Zabieg ten polega na naświetlaniu chorobowo zmienionych miejsc. Długość naświetlania jest różna dla każdego pacjenta. Ocenia ją lekarz na podstawie wielu czynników na przykład występujących na skórze znamion i przebarwień. Laser powoduje niejako zniszczenie naczynka i trwałe usunięcie go.

Przeciwwskazania do zabiegu

Jak w przypadku każdego zabiegu, ten również ma pewne przeciwwskazania. Niestety nie wszyscy mogą z niego skorzystać, ponieważ niesie to ryzyko większych niż zasinienia powikłań. Mogą pojawić się infekcje skóry bądź przebarwienia. Jest to jednak bardzo rzadkie, ale należy pamiętać o takiej możliwości i powiedzieć lekarzowi o wszystkich chorobach, na jakie się cierpi oraz przyjmowanych lekach.

Przeciwwskazaniem do zabiegu laserowego zamykania naczynek jest na przykład cukrzyca. Nie powinny go stosować także osoby opalone. Nie należy przeprowadzać zabiegu, jeśli jest się w ciąży bądź karmi piersią. Przeciwwskazaniem są również zaburzenia krzepliwości krwi oraz bielactwo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here