Piękne i jędrne usta są obecnie bardzo pożądanie. Niestety nie każda kobieta może pochwalić się pełnymi ustami. Dlatego coraz większą popularnością cieszy się zabieg powiększania ust. Jest to najpopularniejszy zabieg z medycyny estetycznej. Jego koszt waha się od 700 zł do 130 zł za 1 ml żelu hialuronowego. Najczęściej wykonywany jest u kobiet z cienkimi, czy też wąskimi ustami, a także w przypadku ich asymetrii. Również wiele kobiet decyduje się na powiększenie ust ponieważ chcą one poprawić swój wygląd i zmienić proporcje twarzy.

Kwas hialuronowy – naturalność i bezpieczeństwo

Usta powiększane są przy użyciu kwasu hialuronowego. Jest on wstrzykiwany za pomocą igły i strzykawki z ampułką. Miejsce jest znieczulone, najczęściej kremem znieczulającym, jednak sam zabieg może wiązać się z lekkim dyskomfortem. Trwa około 30 minut, po wstrzyknięciu lekarz rozmasowuje usta, by rozprowadzić preparat i nadać ustom pożądany kształt. Oczywiście przed zabiegiem konieczne jest przeprowadzenie wywiadu, aby lekarz wyraził na niego zgodę. Na kilka dni przed planowanym powiększeniem ust nie można zażywać środków przeciwzapalnych, jak i aspiryny. Również choroby przewlekłe i występowanie alergii powoduje, że pacjent nie będzie mógł skorzystać z zabiegu. Do zabiegu używany jest kwas hialuronowy. Jest w pełni bezpieczny i występuje w ciele człowieka.

Powiększanie ust – jak zachować się po zabiegu

Efekt jest widoczny niemal natychmiast, a całkowity efekt można zauważyć po upływie 2-3 dni. Po zabiegu nie można zbyt mocno się forsować, zatem ćwiczenia na siłowni odpadają. Ponadto powinno ograniczyć się nadmierną mimikę, a także nie można się opalać. Powiększenie ust utrzymuje się nawet do pół roku, następnie można powtórzyć zabieg. Warto jednak zachować umiar, aby nie osiągnąć karykaturalnego efektu.

Gdzie wykonać zabieg powiększania ust?

Odpowiedź jest prosta i łatwa. Zabieg powiększania ust powinien być wykonany tylko i wyłącznie przez lekarza medycyny estetycznej w jego gabinecie . Dzięki temu będzie on bezpieczny dla zdrowia, a lekarz poinformuje o ewentualnych efektach ubocznych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here