Problemy wynikające z braku zęba a implantologia

0
1026

Dbanie o zdrowy i piękny uśmiech to podstawa dobrego samopoczucia i przyjaznego nastawienia innych osób, dlatego wiele osób regularnie korzysta z usług gabinetów stomatologicznych. Pozwala to na poprawienie wyglądu oraz stanu zdrowia. Jedną z popularnych usług jest implantologia. Dowiedz się o niej więcej, jeśli wahasz się, czy warto zdecydować się na ten zabieg.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

W dzisiejszych czasach dbanie zarówno o wygląd, jak i o zdrowie, to priorytety wielu osób. Z tego względu warto zadbać nie tylko o cerę, włosy czy ogólny wygląd, ale również o zęby. Wizyta u stomatologa, w celu skontrolowania stanu uzębienia, powinna odbywać się co pół roku. Tylko to daje gwarancję, że nasze zęby będą wyglądały zdrowo.

Co więcej, w razie wystąpienia niepokojących oznak, lekarz z pewnością będzie miał wówczas okazję do tego, by zareagować bardzo szybko. W przypadku powstania ubytku specjalista oczyści ząb i przygotuje wypełnienie, co uchroni nas przed dalszym rozwojem stanu chorobowego, który mógłby się przyczynić do utraty zęba w przyszłości.

Czasem jednak, w wyniku zaniedbania ze strony pacjenta, z powodu wypadku czy choroby, można stracić ząb. Wówczas należy zdecydować, czym wypełnić lukę.

Dlaczego warto uzupełnić lukę i wstawić implant?

Przestrzeń po utracie bądź ekstrakcji zęba należy niezwłocznie wypełnić implantem. Jest to konieczne z wielu powodów. Przede wszystkim warto wspomnieć, że zęby są ruchome i kiedy pomiędzy nimi pojawi się przestrzeń, będą się przesuwać w niekontrolowany sposób, co może spowodować, że nasz zgryz będzie krzywy. Przy krzywym zgryzie łatwo jest uszkodzić o własne zęby błonę śluzową jamy ustnej, na przykład policzków. Po dłuższym czasie może to doprowadzić do poważnych zranień, a w efekcie do bliznowacenia naskórka. To z kolei może skutkować pojawieniem się nie tylko stanów zapalnych, ale również raka. 

Co więcej, u niektórych osób może pojawić się podrażnienie i stan zapalny języka. W efekcie utraty zęba język nie jest blokowany przez równą linię zębów i istnieje możliwość, że będzie wsuwał się częściowo w lukę pomiędzy nimi. Ocierając się o ich brzegi, może zostać uszkodzony. Objawia się to jednostronnym pieczeniem w miejscu, gdzie znajdował się usunięty ząb. Długotrwałe ocieranie się języka o zęby również może przyczynić się powstawania raka.

Kolejnym problemem, jaki może towarzyszyć braku zęba, jest możliwość uszkodzenia dziąsła, w którym kiedyś znajdował się ząb. Dzieje się tak zazwyczaj podczas przeżuwania twardych pokarmów. W efekcie może dojść do zranienia lub stanu zapalnego dziąsła w tym miejscu.

Imlant – rozwiązanie problemów

Odpowiednio przygotowane implanty pomogą w uniknięciu wszystkich wspomnianych wyżej problemów. Należą do najbardziej nowoczesnych rozwiązań na rynku. Jak przebiega ich zakładanie, można się przekonać, kontaktując z gabinetem LaDentica, którego pełna oferta znajduje się na stronie https://ladentica.pl/implanty-zebow-2/.

Warto wspomnieć, że dzięki implantologii można uzupełnić nie tylko brak jednego zęba, ale również całe uzębienie, w zależności od wskazań, jak i preferencji danej osoby. Z pewnością skorzystanie z takiej usługi medycznej poprawi zarówno samopoczucie, jak i stan zdrowia pacjenta. Dzięki niemu możliwe będzie także uniknięcie wielu nieprzyjemnych konsekwencji, które wynikają z braku całości, bądź poszczególnych zębów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here