Znamy ją głównie jako cenny dodatek do zdrowej diety oraz przyprawę, dzięki której nasze potrawy nabierają wyjątkowego smaku. Zdrowa cebula to jedna z najbardziej pospolitych roślin warzywnych, z jakimi możemy się spotkać. Każdy z nas doskonale wie, że jako dodatek do diety jest ona niezwykle wartościowym składnikiem. Cebula jest przecież jedną z najważniejszych roślin leczniczych, a dzięki jej powszechności, każdy z nas może korzystać z jej niezwykłych właściwości.

Cebula sprawdza się zatem doskonale w walce z grzybami i bakteriami, jest jednym z najlepszych środków dezynfekujących. Ze względu na znaczną zawartość siarki, jest ona wyjątkowo skutecznym lekiem, z którego naturalna medycyna korzystała już w czasach starożytnych. Lecznicze właściwości tej rośliny są nam znane doskonale, jednak nie każdy wie, że cebula doskonale sprawdza się też jako kosmetyk. W jaki sposób może z niej korzystać naturalna kosmetyka?

Dla naszej urody, cennym darem natury jest olejek lub wyciąg z cebuli. To właśnie po nie sięga naturalna kosmetyka. W jaki sposób? Olejki i wyciągi z cebuli znalazły dla siebie miejsce w przypadku kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów. To zasługa siarki, dzięki której cebula okazuje się cennym wsparciem dla osób cierpiących z powodu przetłuszczających się włosów. Dzięki cebuli można ograniczyć problemy z łupieżem oraz z znacznym stopniu poprawić stan skóry głowy. Cebula, a dokładniej wysuszona łuska tego warzywa, będzie też cennym wsparciem dla tych osób, które w naturalny sposób chcą zmienić kolor włosów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here