Unikaj wyzwalaczy. Po wizycie u alergologa, prawdopodobnie będziesz świadomy, jakie substancje lub substancje powodują reakcje alergiczne. Z tą wiedzą powinieneś zrobić wszystko, aby uniknąć alergenu. Czasem jest to proste, jak u osób uczulonych na niektóre pokarmy. Innym razem, jeśli twoje zwierzę domowe powoduje alergie, nie jest to takie proste. Ponieważ w teorii wszystko może powodować alergię, nie ma jednej zasady, jak uniknąć wyzwalania. Ale jest kilka typów alergików, które mają standardowe procedury unikania.

Zachowaj ostrożność podczas przygotowywania żywności. Jeśli jesteś uczulony na określone pokarmy, sprawdź wszystkie etykiety żywności, aby upewnić się, że alergen nie znajduje się w żywności, którą kupujesz. Czasem wspólne składniki nie są wymienione na etykietach, więc porozmawiaj ze swoim alergologem, a nawet dietetykiem, jeśli w ogóle nie jesteś pewien czegoś. Zawsze informuj pracowników w restauracji o swojej alergii, aby uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego.

Wytnij kurz w domu. Jeśli jesteś uczulony na kurz, usuń wykładziny, zwłaszcza tam, gdzie śpisz. Regularnie wyczyść dom z próżni i nosić maskę przeciwpyłową. Użyj szmat na roztocza i poduszek i regularnie spłukaj wszystkie pościel gorącą wodą.

uMALGOSI

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here