Studia pielęgniarskie w trybie niestacjonarnym, Mazowiecka Uczelnia Medyczna

Studia zaoczne stają się coraz powszechniejszym wyborem wśród osób, które cenią sobie niezależność i samodzielność przy jednoczesnym rozwoju. Wybór kierunków o trybie niestacjonarnym gwarantuje proces kształcenia, który może odbywać się równolegle ze zdobywaniem doświadczenia lub pracą zarobkową. To idealne rozwiązanie dla wielu młodych ludzi i nie tylko. Osoby, które pragną się dokształcić czy odkryły swoje prawdziwe zainteresowania w późniejszym wieku nie muszą rezygnować z realizacji swoich marzeń. Mazowiecka Uczelnia Medyczna oferuje kilka kierunków do wyboru, w tym pielęgniarstwo studia zaoczne.

Na czym polegają studia pielęgniarskie?

Studia licencjackie na kierunku pielęgniarskim, trwające 3 lata, to idealne połączenie wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi. Studenci zdobywają niezbędną wiedzę w ramach prowadzonych zajęć, na które składają się: wykłady, ćwiczenia, seminaria, praktyki oraz laboratoria.

Student nabywa szeroki wachlarz wiedzy teoretycznej w obszarze nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz z dziedziny kultury fizycznej i kierunkowej wiedzy o pielęgniarstwie. Poza ściśle praktycznymi informacjami student zapoznaje się z niezbędnymi normami w zakresie etyki pracy czy sankcji prawnych i obowiązujących w zawodzie przepisów prawa. Absolwent pozyskuje umiejętności konieczne do wykonywania elementarnych działań służących przywróceniu, utrzymaniu lub poprawie zdrowia lub życia pacjenta. Przy czym zdobyte wiadomości dotyczą zarówno podejmowania działań samodzielnych jak i zespołowych na zróżnicowanej grupie docelowej: osobach zdrowych, chorych, dotkniętych różnego rodzaju niepełnosprawnością czy innymi niedogodnościami. Student po zakończeniu edukacji potrafi pozyskać niezbędne dane w celu rozpoznania sytuacji chorego, stwierdzenia właściwej diagnozy pielęgniarskiej oraz podjąć odpowiednie środki pomocowe.

Zalety Mazowieckiej Uczelni Medycznej

Uczelnia posiada profesjonalny sprzęt oraz wyposażoną salę przygotowaną do przeprowadzania symulacji działań pielęgniarskich, co przyczynia się do szlifowania umiejętności praktycznych niezbędnych w zawodzie. Pozyskane umiejętności można dalej doskonalić podczas odbywania praktyk studenckich w renomowanych placówkach współpracujących z uczelnią. Ponadto Mazowiecka Uczelnia zatrudnia wykwalifikowanych i kompetentnych pracowników naukowych, którzy  posiadają nie tylko ogromną wiedzę, ale przede wszystkim zdolności dydaktyczne.

Studia trwają 3 lata, co daje 6 semestrów zakończonych egzaminem dyplomowym w zakresie praktycznym i teoretycznym oraz obroną zrealizowanej pracy licencjackiej. Uczelnia współpracuje również z innymi placówkami oświatowymi z krajów europejskich w ramach programu Erasmus.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here