Wkładki anatomiczne dla kobiet

Upławy, lekkie nietrzymanie moczu – wówczas doskonale sprawdzają się wkładki anatomiczne dla kobiet. W sklepach znajdziemy ich całkiem sporo, które więc wybrać, by najlepiej spełniły swoją funkcję?

Kobiety często zmagają się z kropelkowym nietrzymaniem moczu. Zdarza się, że podczas głośnego śmiechu, podnoszenia czegoś ciężkiego, jakiegoś wysiłku czy kichnięcia kilka kropel moczu wycieka na bieliznę. Nie tylko powoduje to dyskomfort, ale też jest dość wstydliwe, szczególnie że istnieje ryzyko mokrych plam na odzieży. A do tego dochodzi nieprzyjemna i zarazem bardzo charakterystyczna woń moczu. Co wtedy? Najlepiej sięgnąć po wkładki anatomiczne dla kobiet, które gwarantują uczucie suchości i świeżości.

Kropelkowy wyciek moczu to częsty problem

Wiele pań, w różnym wieku, nie tylko starszych, zmaga się z kropelkowym nietrzymaniem moczu. Powodem często są osłabione mięśnie dna miednicy. Często dzieje się tak (szczególnie w przypadku młodszych kobiet) w ciąży i po porodzie. Mięśnie osłabiają się także z wiekiem. Wówczas warto je ćwiczyć. Wystarczy wygodnie się ułożyć i zaciskać krocze oraz je rozluźniać naprzemiennie (jakbyśmy próbowali zahamować strumień moczu). Jak nabierzemy wprawy, wówczas takie ćwiczenia (są niezauważalne) można wykonywać w każdej chwili, nawet jadąc autobusem czy pracując. Po kilku tygodniach powinna nastąpić poprawa, jeśli tak jednak się nie stanie, konieczna będzie wizyta u specjalisty. W tym czasie, by móc wykonywać codzienne czynności bez obaw wycieku moczu, warto sięgnąć po wkładki anatomiczne dla kobiet, które świetnie zamaskują wstydliwy problem.

Wkładki anatomiczne – jakie wybrać?

W drogeriach znajdziemy wiele różnych wkładek dla pań. Nie ma co się dziwić, że często ciężko znaleźć produkt, który naprawdę spełni nasze oczekiwania. Jeśli popuszczanie moczu zdarza się bardzo rzadko, a do tego ilość wycieku jest minimalna, warto wybrać bardzo dyskretne wkładki anatomiczne, np. TENA Lady Slim Mini Magic. Taki produkt jest niemalże niezauważalny. Do tego dzięki technologii microPROTEX zapewnia odpowiednią chłonność. Jeszcze bardziej chłonna jest zaś TENA Lady Slim Ultra Mini, która błyskawicznie zamyka płyn wewnątrz wkładki i pochłania wilgoć, gwarantując suchość przez wiele godzin. Jest też nieco większa.

Większe zabezpieczenie daje zaś nieco dłuższa wkładka TENA Lady Slim Ultra Mini Plus. Również jest jednak dość cienka i świetnie sprawdzi się w przypadku pań, które sięgają po wkładki anatomiczne podczas ćwiczeń, joggingu czy jazdy na rowerze. Dłuższa wkładka lepiej dopasuje się do ciała i zagwarantuje większe bezpieczeństwo, że nic nie przecieknie.

Kiedy wkładki anatomiczne, a kiedy podpaski?

Wkładki anatomiczne sprawdzą się przy naprawdę małej ilości wycieku. Jeśli jednak problem jest nieco większy i częstszy – wówczas lepszym rozwiązaniem będą podpaski. Są grubsze, więc charakteryzują się większą chłonnością, a do tego często wyposażone są w system, który maskuje nieprzyjemną woń. Podpaski mogą być też większych rozmiarów – na noc – oraz mieć specjalne, cienkie skrzydełka, które gwarantują, że nic się nie przesunie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here