Jak samopoczucie wpływa na naszą urodę? Poradnik dobrego samopoczucia

Każda kobieta pragnie zawsze pięknie wyglądać i czuć się atrakcyjną – taka już nasza natura. Zachowane promiennego wyglądu na co dzień to nie lada sztuka, zwłaszcza w czasach, gdy pogoń za lepszym życiem przyprawia nas o nieustanny stres. Warto jednak zacząć coraz intensywniej myśleć o własnych potrzebach i swoim samopoczuciu, które ma ogromny wpływ na naszą urodę. Nawet najdroższe kosmetyki na rynku pozostaną nieskuteczne, gdy podły nastrój będzie towarzyszyć nam zbyt często. Zatem jak zawalczyć o dobre samopoczucie na dłużej?

Zdrowy sen na lepsze samopoczucie

Walkę o dobre samopoczucie warto rozpocząć od samych podstaw, czyli zdrowego snu. Przyjmuje się, że dorosły człowiek powinien przesypiać od 6 do 8 godzin na dobę, czego warto się trzymać. Sen pozwala organizmowi na skuteczną regenerację i uregulowanie gospodarki biochemicznej. To właśnie nocą nasza skóra lepiej przyswaja substancje odżywcze z kremów czy balsamów. Nocna regeneracja poprawia ukrwienie naszej skóry, a także niweluje zmarszczki mimiczne, zasinienia czy opuchliznę. Spokojny, długi sen pozwala również zredukować stres i oczyścić umysł z niepotrzebnych myśli.

Na lepsze samopoczucie aromaterapia

Każda kobieta zna to uczucie bezradności i beznadziejnego wyczerpania, nie tyle pod względem fizycznym co psychicznym. Presja związana z życiem zawodowym czy rodzinnym generuje szereg czynników stresogennych, które z czasem coraz bardziej utrudniają normalne funkcjonowanie. Nadmierny stres i chroniczne zmęczenie negatywnie odbija się nie tylko na równowadze psychicznej, ale również naszej urodzie. Skóra jest bardziej podatna na mikrouszkodzenia, włosy tracą swój blask i nadmiernie wypadają, a paznokcie łamią się jak zapałki.

Dobroczynny wpływ ziół na zdrowie i urodę

Dlatego też warto wykorzystać potencjał relaksacyjny, jaki tkwi w roślinach czy ziołach. Aromaterapia, czyli zastosowaniu naturalnych olejków eterycznych do poprawy samopoczucia to jedna ze skuteczniejszych metod na zredukowanie wyniszczającego wpływu stresu na zdrowie i urodę. Wystarczy kilka kropel dodanych do kąpieli by uzyskać pierwsze zadowalające efekty. Nie od dziś wiadomo, że zioła działają kojąco na duszę i ciało, przez co powszechnie wykorzystywane są jako środki przeciwbólowe czy przeciwzapalne. Zioła na ból głowy i migreny takie jak rumianek, szafran, eukaliptus, melisa, mięta czy szałwia są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych leków przeciwbólowych – są bezpieczne dla zdrowia i nie obciążają wątroby.

Samopoczucie a aktywność fizyczna

Sport to zdrowie, dlatego tak ważne jest, aby każda z nas miała stały kontakt z wysiłkiem fizycznym. Wystarczy codziennie wychodzić na półgodzinny spacer, aby poczuć się lepiej we własnej skórze i zauważyć pozytywne zmiany we własnym wyglądzie. Podczas aktywności fizycznej w naszym krwiobiegu pojawiają się endorfiny, czyli hormony szczęścia, które poprawiają nasze samopoczucie. Wytwarza się również adrenalina, która pomaga zredukować uczucie zmęczenia i „naładować baterie” na dalszą część dnia. Sport to również walka o zgrabną sylwetkę – smukłe, wysportowane ciało to powód do dumy, a co za tym idzie, świetnego nastroju. Nie można jednak zapominać, że sport to przede wszystkim batalia o lepsze zdrowie – już umiarkowany wysiłek pozwala zminimalizować ryzyko zachorowania np., na cukrzycę, otyłość czy inne choroby cywilizacyjne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here