Wpływ platformy wibracyjnej na sylwetkę

Platformy wibracyjne, które stosuje się w branży fitness, znane są właściwie nie od dziś, ale przez ostatnich kilka lat zostały zapomniane. A szkoda, bo to urządzenia, na które naprawdę warto zwrócić uwagę. Dobra platforma wibracyjna może przynieść zaskakujące efekty dla twojej sylwetki. Sprawdź, dlaczego warto dać im szansę!

Co musisz wiedzieć o platformie wibracyjnej?

Platforma to urządzenie, które pozwala spalić tkankę tłuszczową i zarazem poprawić ogólną sprawność organizmu. Sprzęt wytwarza konkretny rodzaj wibracji, tzw. lipolistyczny, który świetnie oddziałuje na tkankę tłuszczową. Efektem takiego działania jest pobudzanie podskórnej tkanki tłuszczowej i jej szybsza likwidacja. Dodatkowo platforma wibracyjna oddziałuje również na złogi tłuszczu osadzające się na narządach wewnętrznych; wibracje sprawiają, że usuwanie ich jest znacznie szybsze.

Wibracje świetnie oddziałują nie tylko na tłuszcz, ale również na mięśnie. Przy regularnym korzystaniu z platformy wibracyjnej można zauważyć między innymi zwiększenie sprawności mięśni, poprawę elastyczności ścięgien oraz ogólne wzmocnienie elastyczności skóry – wszystko dlatego, że wibracje sprzyjają pobudzeniu wydzielania kolagenu oraz elastyny.

Dlaczego warto korzystać z platformy wibracyjnej?

Jest dobra dla osób początkujących. Ćwiczenia nie wymagają od ciebie wielkiego wysiłku i pozwolą organizmowi przyzwyczaić się do aktywności fizycznej. Z drugiej strony będziesz działać od razu – już pierwsze ćwiczenia zaczną wpływać na zmniejszenie tkanki tłuszczowej, przez co nie będziesz tracić niepotrzebnie czasu.

Platforma wibracyjna znakomicie działa nie tylko na wygląd ciała, ale też na ogólną poprawę samopoczucia oraz na wzmocnienie układu immunologicznego. W jaki sposób? Gdy platforma zaczyna wytwarzać wibracje, oddziałuje nie tylko na krążenie krwi, ale również limfy. Limfa to ważny składnik ciała ludzkiego, który chroni przed infekcjami i stanami zapalnymi. Co więcej, limfa (nazywana również chłonką) wpływa na oczyszczanie organizmu z toksyn. W momencie, gdy krążenie jest słabe, tj. np. gdy nie uprawiamy aktywności fizycznej lub mamy organizm przeciążony toksynami (co może zdarzyć się chociażby wtedy, gdy stosujemy nieodpowiednią dietę), to przepływ limfy jest znacznie utrudniony. Platforma wibracyjna może wspomóc przywrócenie prawidłowego krążenia limfy, co zarazem będzie też miało wpływ na wydalenie toksyn z organizmu. Z nieprawidłowym przepływem limfy wiąże się jeszcze jedna, dla wielu kobiet ważna rzecz – powstawanie cellulitu. Platforma wibracyjna może zapobiec temu, ale też może zmniejszyć już powstały cellulit.

Warto wiedzieć, że stosowanie wibracji może również zredukować stres! A to dlatego, że ćwiczenia obniżają poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu, którego namiar bardzo negatywnie wpływa na pracę całego organizmu. Dodatkowo odpowiedni program pomoże ci rozluźnić napięte ciało i zrelaksować się. Wibracja sprzyja dotlenieniu wszystkich komórek ciała, co też ma wpływ na lepsze ogólne samopoczucie i zdrowie psychiczne oraz fizyczne.

Różne platformy – różne efekty

Platformy wibracyjne nie są takie same. Niektóre są nastawione ściśle na odchudzanie (np. takie modele jak platforma professional body fit), inne z kolei skupiają się raczej na funkcji relaksującej, choć oczywiście również mają wpływ na wygląd ciała (platforma vibro power). Wiele zależy od tego, z jakiego programu zamierzamy korzystać podczas ćwiczeń z platformą wibracyjną. Mocne, intensywne wibracje będą bardziej stymulować organizm, z pewnością więc sprawdzą się podczas aktywności fizycznej oraz u osób, które mają już dobrą kondycję. Osoby początkujące oraz te, które chciałyby stosować platformę w celu zredukowania stresu, mogą korzystać z łagodniejszych, spokojniejszych wibracji. Większość modeli, np. takie jak wspomniana platforma vibro power, umożliwiają wybór trzech prędkości oraz manualne ustawianie czasu. Dzięki temu każdy może dostosować wibracje do swoich możliwości.

Autor: Pozycjoneria.pl Mariusz Zakrzewski. Artykuł powstał dzięki uprzejmości właściciela sklepu medycznego Kredos.

[Głosów:33    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here