zioła
fot.: pexels.com

Naturalne płukanki do włosów, są jednym z najpopularniejszych sposobów ich pielęgnacji. Płukanki cieszą się taką popularnością ze względu na fakt, że można je samodzielnie wykonać w domu. Potrzebne są jednak do tego odpowiednie zioła. Które z nich wybrać?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/plukanki-ziol-wlosy/

Polecane zioła w pielęgnacji włosów

Ze względu na szeroki wachlarz wyboru składników oraz ich właściwości, wybierając zioła, warto wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby włosów. Aby stworzyć płukankę, wystarczy przygotować świeży napar. Po tym jak ostygnie, można w nim wypłukać włosy. Zaleca się komponować mieszanki z dwóch lub trzech ziół, gdyż razem ich działanie jest mocniejsze.

Polecane zioła w pielęgnacji włosów to m.in. chmiel (wzmacnia cebulki i pomaga w walce z przetłuszczającymi się włosami), kora dębu (działa na włosy przyciemniająco), lawenda (ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze), lipa (polecana do włosów suchych i łamliwych), mięta (ma działanie odświeżające), rumianek (rozjaśnia włosy) i wiele innych. Jak widać, wybór ziół jest całkiem spory, tak samo jak ich właściwości pielęgnacyjne. Zioła można łączyć też z innymi składnikami, jak np. cytryna, która nada włosom piękny zapach.

Efekty płukanek

Naturalne płukanki ziołowe, mogą przynieść naprawdę spektakularne efekty pielęgnacyjne. Wiele kobiet po regularnym ich stosowaniu, chwali je m.in. za odżywienie włosów, ograniczenie ich przetłuszczania się; dzięki właściwościom rozjaśniającym lub przyciemniającym – za brak konieczności farbowania włosów, ich lepsze układanie się, większy blask i gęstość, naturalne składniki czy też niską cenę.

Ta ostatnia kwestia potrafi być w szczególności zachęcająca. Zioła są bowiem powszechnie dostępne w przeznaczonych do tego sklepach lub aptekach. Można je dostać też w atrakcyjnych cenach, co sprawia, że każdy może sobie pozwolić na ich regularne stosowanie. Zamiast więc po raz kolejny decydować się na sklepowe szampony, odżywki czy maseczki do pielęgnacji włosów, warto wykonać naturalne płukanki, które przywrócą włosom zdrowy wygląd.

Przeczytaj też: http://www.piotrnatanek.pl/jak-wybrac-idealny-kolor-wlosow

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here