Zabieg plastyki powiek

Wśród wszystkich schorzeń dotyczących oka tym najmniej estetycznym zdecydowanie są opadające powieki. Niby nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, dlatego czysto teoretycznie nie trzeba niczego z nimi robić, ale jednak każdy, kto ma z nimi do czynienia, wolałby jak najszybciej się ich pozbyć.

Opadająca powieka sprawia, że oko wygląda tak, jak gdyby cały czas było zamknięte bądź przynajmniej przymrużone. Przytłacza spojrzenie. Zamyka oko i utrudnia wykonanie makijażu. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, które pozwalają się jej raz na zawsze pozbyć – są to oczywiście zabiegi medycyny estetycznej.

Przyczyny opadającej powieki

W przypadku opadającej powieki sporym problemem może być zbyt duża ilość skóry. Tworzy ona swego rodzaju wał, który zaczyna opadać na oko, utrudniając widzenie. Nie dość, że jest to defekt mało praktyczny, to jeszcze do tego zupełnie nieestetyczny, gdyż otoczone fałdem skóry oko wygląda na zmęczone lub smutne. Przeważnie problem dotyczy wyłącznie jednego oka, ale zdarza się, że opadające powieki pojawiają się i z jednej, i z drugiej strony. Nie ma tutaj reguły.

A skąd w ogóle bierze się ten problem? Co sprawia, że powieki zaczynają opadać na oczy? Przyczyny mogą być oczywiście bardzo zróżnicowane, ale ta, którą można uznać za główną, polega po prostu na starzeniu się skóry. Wraz z wiekiem ciało nie nabiera elastyczności. Robi się coraz bardziej wiotkie, co może być zauważalne na poszczególnych jego partiach. Mimo iż ten niższy poziom elastyczności najczęściej dostrzega się na nogach, rękach czy brzuchu, to jednak może się on tyczyć także i powiek.

Zabieg na opadające powieki

Zabieg plastyki powiek jest jednym z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej. Opisano go na stronie wrosinski.pl, na której znajdują się wszystkie najważniejsze informacje na temat sposobu przeprowadzania zabiegu. Metodą, która umożliwia podniesienie skóry górnych powiek jest blepharoplastyka, czyli rodzaj operacji chirurgicznej. Sama nazwa brzmi już strasznie, ale wbrew pozorom zabieg jest w pełni komfortowy dla pacjenta. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu nie powoduje on żadnego bólu czy dyskomfortu.

Oczywiście zabieg nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dlatego też ten, kto chce z niego skorzystać, sam musi za niego zapłacić. A czy warto? Zdecydowanie tak. Wygląd zewnętrzny jest w końcu bardzo ważny dla każdego człowieka, dlatego gdy coś z nim jest nie tak, może to powodować frustrację, obniżenie samooceny czy nawet nastroje depresyjne. Skoro więc tak łatwo da się pozbyć różnych defektów urody, warto to zrobić. Ten, kto dobrze czuje się w swoim ciele, zwykle jest też szczęśliwszy.

Tak naprawdę jednak lepiej zapobiegać pewnym rzeczom, niż później je leczyć. Aby cieszyć się młodym i pięknym wyglądem jak najdłużej, wystarczy odpowiednio wcześnie zacząć o siebie dbać. A zaleca się, by kurację zapobiegającą przedwczesnemu starzeniu się skóry rozpocząć już w okolicach dwudziestego roku życia. Jest to najlepszy moment na sięgnięcie po specjalistyczne kremy i inne preparaty przeciwzmarszczkowe, dzięki którym – być może – zabieg plastyki powiek nie będzie potrzebny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here