Aby zdobyć wymarzone prawo jazdy pierwszym krokiem jest oczywiście wizyta u lekarza, który uprawniony jest do przeprowadzania badań kierowców. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które w najbliższym czasie planują przystąpić do egzaminu na prawo jazdy, ale nie mają zielonego pojęcia jak wyglądają badania lekarskie na prawo jazdy i jak się do nich przygotować.

Po co są badania lekarskie na prawo jazdy?

Na podstawie przeprowadzonych badań lekarz może stwierdzić, czy nie ma żadnych mniejszych lub większych przeciwwskazań zdrowotnych lub psychicznych do prowadzenia samochodu. Jeżeli mamy na przykład poważne problemy ze wzrokiem, to lekarz może wprowadzić na przykład obowiązek prowadzenia auta w okularach, a nawet zabronić nam prowadzenia auta, jeżeli wada wzroku jest bardzo duża.

Co warto wiedzieć?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że badania lekarskie kosztują 200zł. Mieszkańcy Warszawy i pobliskich okolic mogą zapisać się na badania na przykład w badania-kierowcow.warszawa.pl. Wszystkie badania są identyczne na terenie całego kraju, a co najważniejsze wykonanie badań jest niezbędnym elementem do założenia PKK i otrzymania stosownych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kto powinien zapisać się na badani?

Orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia samochodu jest niezbędne nie tylko gdy ubiegamy się o wydanie prawa jazdy, ale również, gdy ubiegamy się o ponowne wydanie prawa jazdy (po jego utracie). Badania trzeba wykonać również gdy spowodowaliśmy wypadek drogowy albo gdy zatrzymała nas policja i stwierdzona została jazda pod wpływem alkoholu. Badania lekarskie muszą wykonać także te osoby, które ubiegają się o uprawnienia egzaminatorskie. Warto wspomnieć także i o tym, że w Polsce istnieją stosowne organy, które mogą stwierdzić konieczność wykonania kontroli lekarskiej. Niektórzy kierowcy (na przykład z wadami wzroku) muszą zapisywać się także na kontrolne badania lekarskie. Częstotliwość badań jest ustalana indywidualnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here