Szpecą nasza twarz, pozbawiają nas pewności siebie i sprawiają, że staramy się ukrywać je pod grubą warstwą makijażu. Czy zaskórniki można pokonać w skuteczniejszy sposób? Tak. I, wbrew pozorom, wcale nie musi nam w tym pomagać kosmetyczka. Domowe zabiegi kosmetyczne na wągry mogą zdziałać cuda. Z jakich metod walki z zaskórnikami każda z nas może skorzystać w domowym zaciszu?

Mycie zanieczyszczonej cery

Podstawą w walce z wągrami jest dokładne oczyszczanie skóry. W jaki sposób? Pierwszym krokiem powinno być jej dokładne mycie, najlepiej przy wykorzystywaniu odpowiednich kosmetyków. Najlepszym rozwiązaniem będą tu kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji zanieczyszczonej cery. Mają one lekką konsystencję, a w ich składzie brak tłuszczów. Dodatkową zaletą takich kosmetyków jest fakt, iż większość z nich wzbogacana jest o specjalne środki łagodzące, zapewniające skórze maksymalną ochronę. W takich preparatach mile widziane są też składniki antybakteryjne oraz te, dzięki którym praca gruczołów łojowych nieco się reguluje.

Peelingi

Domowe peelingi są delikatniejsze od tych, które wykonuje się w gabinetach kosmetycznych, jednak i dzięki nim można osiągnąć wiele wspaniałych rezultatów. Najlepszym rozwiązaniem jest peeling enzymatyczny – delikatny, a przez to idealnie nadający się do oczyszczania nawet tej wyjątkowo delikatnej i skłonnej do podrażnień cery. Złuszczanie skóry za pomocą peelingu to prosty zabieg kosmetyczny, który – wykonywany dwa razy w tygodniu – może pomóc każdej z nas oczyścić cerę i poprawić jej wygląd.

Stosowanie kremów złuszczających

Dobre efekty w walce z zaskórnikami można też osiągnąć dzięki systematycznemu sięganiu po kremy złuszczające. Z kosmetyków takich należy jednak korzystać rozsądnie, a podstawa to sprawdzenie składników, które w danym kremie zostały wykorzystane. Są przecież takie składniki, które – w przypadku osób o bardzo delikatnej cerze – mogą wyrządzić więcej szkody, niż pożytku.

Domowe zabiegi kosmetyczne na zaskórniki mogą pomóc każdej z nas w walce o piękny wygląd. Warto z takich zabiegów korzystać, a pamiętając o jednym – najlepsze efekty osiągniemy wtedy, gdy zabiegi i kosmetyki wykorzystane w ich trakcie będą możliwie jak najlepiej dopasowane do potrzeb naszej skóry.

Więcej o zdrowiu przeczytasz na serce.info.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here