Nawet niewielkie luki występujące w uzębieniu mogą dość mocno pogarszać ogólny wygląd człowieka i tym samym jego samopoczucie bądź samoocenę. Całe szczęście stomatologia na tyle mocno się rozwinęła, iż dziś jest w stanie radzić sobie nawet z największymi ubytkami. Pacjenci, którzy na nie narzekają i chcieliby je jakoś zamaskować, mogą spokojnie zdecydować się na implanty zębów, inaczej nazywane protezami stomatologicznymi. Jest to jedno z najpopularniejszych uzupełnień tego rodzaju.

Implanty stomatologiczne tworzą dość sporą grupę produktów. Znajdują się w niej uzupełnienia różnego rodzaju. Najpopularniejsze są te tytanowe. Wykazują się dość wysokim poziomem bezpieczeństwa, jako że tytan jest metalem nieoddziałującym negatywnie na ludzki organizm. Wykonane z niego protezy charakteryzują się też imponującą wytrzymałością, dlatego można z powodzeniem je nosić całymi latami. Nieraz dentyści wykonują na nich protezy stałe bądź mosty protetyczne. Tytanowe uzupełnienie jest dla tych rozwiązań świetną podstawą.

Ostatnio coraz częściej jednak te tytanowe i najpopularniejsze implanty Warszawa Białołęka zastępowane są uzupełnieniami stomatologicznymi cyrkonowymi. Czasem nazywa się je także implantami ceramicznymi. Ich korzenie oraz korony tworzy się z cyrkonu. Bardzo dobrze imituje on prawdziwą ludzką kość i do złudzenia ją przypomina, dzięki czemu nie zwraca na siebie żadnej uwagi. Cyrkon, podobnie jak tytan, nie reaguje w żaden sposób z ludzkim organizmem i jest przez niego w pełni tolerowany. Wykonane z niego implanty stają się odporne na ścieranie, dzięki czemu też można je nosić przez bardzo długi czas.

U każdego pacjenta dobrze może zadziałać inny rodzaj implantu stomatologicznego. Przed jego założeniem nieraz trzeba też wykonać skomplikowany przeszczep kości, którym powinien się zająć profesjonalny lekarz. Myśląc o zainwestowaniu w implanty, warto po prostu udać się do zaufanej kliniki (na przykład vita-dental.pl) i o nie zapytać. Dentysta pracujący z powołania zawsze z miłą chęcią doradzi swojemu nowemu pacjentowi.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here