dieta 1000 kalorii

Najważniejsze w tej diecie jest to, by obniżyć wartość energetyczną spożywanych przez cały dzień posiłków do 1000 kalorii. W ciągu miesiąca naprawdę możemy zrzucić 4 do 6 kilogramów. W czasie diety 1000 kalorii powinniśmy się zjeść od 4-5 posiłków. Dodatkowo każdy posiłek powinien posiadać odpowiednie ilość kalorii. Musimy wiedzieć, że podczas tej diety absolutnie musimy zrezygnować z większego wysiłku fizycznego, ponieważ mogłoby to doprowadzić do osłabienia naszego organizmu.

Zasady diety tysiąca kalorii

Według diety 1000 kalorii należy pamiętać, że śniadanie nie może mieć więcej niż 200 kcal, drugie śniadanie 150 kcal, obiad 350 kcal, podwieczorek do 100 kcal. Ostatni posiłek w ciągu dnia czyli kolacja może mieć maksymalnie 200 kcal, możemy jeść go najpóźniej do godziny 19. Koniecznie powinniśmy zrezygnować ze smażonych potraw. Dieta ta spowalnia działanie naszego organizmu, dlatego też spowalnia również przemianę materii.

Codziennie powinny pojawić się w menu produkty, które naszą przemianę materii przyspieszą. Są to na przykład  soki wyciśnięte ze świeżych owoców, siemię lniane, pestki słonecznika i dyni, naturalny jogurt oraz świeży ananas. Bardzo korzystny wpływ na przemianę materii mają również różne zioła, na przykład imbir i natka pietruszki. Należy pamiętać, że podczas tej diety tak jak przy każdej innej musimy pamiętać o spożywaniu dużej ilości wody. Jeśli chodzi o ćwiczenia, to możemy pozwolić sobie na  lekki wysiłek fizyczny, jaki można stosować podczas diety 1000 kalorii. Są to między innymi spacer, nordic walking, joga lub gimnastyka w domu.

właściwości i skuteczność stosowania diety 1000 kcal

Obiad…

Należy wiedzieć, że większą ilość kalorii należy zaplanować na obiad. Jeśli więc mamy ochotę na mięso to możemy  ugotować lub upiec pierś z kurczaka oraz dodać do niej warzywa, które przyrządzamy na parze. Poza tym warzywa można łączyć z makaronem bądź ryżem.

Kolacja…

Na kolację bardzo dobrze zjeść lekką warzywną sałatkę połączoną z kromką razowego pieczywa. Należy pamiętać, że ostatni posiłek nie powinien zawierać więcej niż dwieście kalorii.

Podsumowanie…

Uzupełnieniem śniadania czy obiadu powinny stać się ubogie energetycznie drugie śniadanie. Można więc sięgnąć po owoc czy szklankę gęstego soku marchwiowego połączonego z dodatkiem jabłka lub maślankę.

Pamiętaj!

Tysiąc kalorii to minimum, które należy codziennie spożyć. Nie wolno nam zejść niżej tej granicy, ponieważ może okazać się, że jest to niebezpieczne dla naszego zdrowia. Starajmy się, żeby pozostać przy wskazywanych wartościowych posiłkach.

Jest to bardzo skuteczna dieta, jednak należy pamiętać, że nie powinna trwać dłużej niż miesiąc bez konsultacji z lekarzem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here