Ze względu na to, że terapia osoczem wpływa na regenerację komórek i ich odbudowę, świetnie sprawdza się u osób, które chcą wygładzić zmarszczki i odmłodzić swój wygląd. Idealna jest również dla tych, którzy mają cerę trądzikową lub rozstępy. Terapia osoczem daje też bardzo dobre rezultaty w przypadku łysienia.

Odmładzanie

Jeśli zależy Ci na liftingu twarzy i pozbyciu się zmarszczek, zdecyduj się na zabieg mezoterapii z wykorzystaniem osocza. Dzięki wprowadzeniu osocza w warstwę podskórną za pomocą drobnych nakłuć, możesz zniwelować zmarszczki i wygładzić cerę. Za pomocą tego zabiegu możesz też pobudzić do regeneracji skórę dekoltu, szyi oraz dłoni. W trakcie mezoterapii osocze podaje się w formie mikrodepozytów. Wtedy też następuje pobudzenie komórek macierzystych, co sprzyja odnowie skóry. Dochodzi również do stymulacji fibroblastów, które odpowiedzialne są za wytwarzanie kolagenu. W wyniku ich aktywności cera odzyskuje sprężysty i młody wygląd.

Likwidacja blizn i rozstępów

Rozstępy to bardzo duży problem nie tylko świeżo upieczonych mam, których skóra nadmiernie rozciągnęła się w trakcie ciąży, ale również kulturystów, czy też osób szybko przybierających na wadze. Rozstępy bardzo często przypominają bliznę, choć do końca nimi nie są. Powstają w wyniku uszkodzenia włókien na poziomie skóry właściwej. Blizna jest to z kolei nowa, zastępcza tkanka łączna, która powstała w miejscu zranienia lub urazu. Zarówno rozstępy jak i blizny są bardzo trudne do usunięcia. I tu z pomocą przychodzi terapia osoczem. Osocze używane do zabiegu zmieszane jest z płytkami krwi. Płytki te wydzielają substancje, które bardzo pozytywnie wpływają na regenerację tkanek. Stymulują np. fibroblasty do wytwarzania kolagenu albo umożliwiają przebudowę tkanki łącznej i tworzenie się nowych naczyń krwionośnych. Dzięki nim skóra łatwiej się regeneruje, a blizny i rozstępy spłycają się, stają się węższe i mniej widoczne.

Leczenie łysienia

Terapia osoczem daje też świetne rezultaty w przypadku łysienia. Osocze podaje się tu w trakcie zabiegu mezoterapii, w ten sposób można najłatwiej pobudzić do wzrostu nowe włosy. W jaki sposób? Osocze bogatopłytkowe zawiera w sobie czynniki wzrostu, które stymulują uśpione mieszki włosowe. Dzięki aktywizacji mieszków wyrastają z nich nowe włosy. Niewiarygodne, ale prawdziwe. Często wydaje się nam, że jeśli na danym obszarze głowy nie ma włosów, to nasze cebulki włosów obumarły. Ale to nieprawda. One mogą tam być, tylko mogą pozostawać w stanie uśpienia. Podanie osocza pobudza je do aktywności i sprawia, że z uśpionych cebulek ponownie zaczynają wyrastać nowe włosy. Ponadto substancja wstrzyknięta podczas mezoterapii zwiększa liczbę naczyń krwionośnych wokół włosów, co powoduje lepsze ich odżywienie i dotlenienie, a więc i szybszy wzrost.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w medycynie

Terapia osoczem znalazła zastosowanie również w medycynie, gdzie wykorzystywana jest do licznych zabiegów ortopedycznych czy stomatologicznych. Dzięki niej można leczyć bóle kręgosłupa, schorzenia stawów, zaburzenia zrostu kostnego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here