Wyniki regularnie przeprowadzanych badań i ankiet nie kłamią – nie odżywiamy się zdrowo. Wielu z nas nie przykłada uwagi do tego, jakie posiłki spożywa i jakie wartości odżywcze one zawierają. To błąd! Racjonalne, rozsądne odżywianie się może przynieść nam wiele korzyści.

Zdrowa dieta wcale nie musi być wyrzeczeniem i nie musi być nieprzyjemną koniecznością. Zdrowe odżywianie może bowiem być równie smaczne i urozmaicone, jak niezdrowa dieta, do której przywykliśmy wcześniej. Co więcej – kiedy zaczniemy jeść zdrowo, otworzymy się na nowe doznania smakowe i możemy odkryć wiele przysmaków, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia.

Często powodem do przejścia na zdrowszą dietę jest chęć zrzucenia zbędnych kilogramów, ale nawet jeśli nasza waga jest prawidłowa, to zawsze warto mieć na uwadze własne zdrowie. Zdrowe odżywianie i wyeliminowanie z codziennego jadłospisu niezdrowych i bezwartościowych produktów wpłynie pozytywnie na funkcjonowanie naszego organizmu, nasze samopoczucie a nawet kondycję fizyczną. Może się okazać, że nagle czujemy się mniej zmęczeni, przestaje nas boleć głowa, a poranne wstawanie nie jest już tak trudne.

Zdrowa dieta to przede wszystkim znaczne ograniczenie produktów wysoko przetworzonych, zawierających znaczne ilości cukru – tak jak słodycze, węglowodanów prostych i nasyconych tłuszczów. Warto jeść za to dużo owoców i warzyw, kasz, pełnoziarnistego pieczywa i nabiału. Ważne jest także picie dużych ilości wody, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here