Rozstępy to zmora większości kobiet. Głównie kojarzone są one z pozostałościami po ciąży, ale mogą powstać też na skutek nagłych zmian wagi albo szybkiego wzrostu w okresie dojrzewania. Wbrew powszechnej opinii, problem dotyczy także mężczyzn, choć w mniejszym stopniu. Ważną rolę w procesie powstawania rozstępów odgrywają również uwarunkowania genetyczne, ekspozycja na stres oraz stopień aktywności fizycznej i jej częstotliwość.

Rozstępy są częstym źródłem kompleksów i mogą spowodować, że ich posiadaczki, unikając odsłaniania naznaczonych fragmentów ciała, nie są w stanie w pełni cieszyć się plażowaniem, a nawet zaczynają unikać bliższych kontaktów z partnerem. Na szczęście istnieją sposoby, które mogą pomóc w walce z rozstępami. Najczęściej wybieranym środkiem jest krem na rozstępy. Jest to łatwy i szybki sposób na poprawę wyglądu skóry, ale przy wyborze produktu należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Dobry krem na rozstępy powinien zawierać naturalne oleje, na przykład migdałowy, jojoba lub z awokado, witaminy A, C i E oraz kolagen.

Im wyżej znajduję się one w składzie, tym lepiej. Krem na rozstępy można również wykonać samodzielnie. Internet pęka w szwach od przepisów, a składniki do nich można w większości bez problemu znaleźć w domu. Należy jednak pamiętać, że dobry krem na rozstępy może pomóc je wybielić, ale najważniejsze jest utrzymywanie skóry w dobrej kondycji – powinna ona być napięta i dobrze nawilżona. Dlatego tak ważna w walce z rozstępami jest regularna aktywność fizyczna połączona ze zdrową dietą.

W ten sposób zaczynamy również kontrolować naszą wagę i zmniejszamy ryzyko jej nagłych skoków, przez co uniemożliwiamy powstawanie nowych rozstępów. Taki duet – ruch i krem na rozstępy o dobrym, naturalnym składzie – doskonale się uzupełnia i jest w stanie zdziałać na skórze cuda. Na pierwsze efekty trzeba trochę poczekać, ale systematyczność i wytrwałość jest gwarancją sukcesu.

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here