Jeśli znudziły się paznokcie zdobione w jednym kolorze albo jeśli szukasz inspiracji do kolejnego zdobienia swoich paznokci wypróbuj najmodniejsze i niebanalne w tym sezonie zdobienie typu ombre. Ombre oznacza cień, jeśli mowa o manicure chodzi oczywiście o metodę cieniowania koloru na paznokciach. Najprostsza i najszybsza metoda zdobienia typu ombre to pomalowanie każdego paznokcia na inny odcień tego samego koloru tak, aby uzyskać efekt stopniowania na całej dłoni. Jednak cieniowanie można zrobić także na każdej płytce paznokcia z osobna.

Piękne i zadbane dłonie to wizytówka każdego człowieka, nic więc dziwnego, że kobiety bardzo często zwracają uwagę na dłonie oraz na paznokcie. Każda kobieta chce mieć paznokcie, które przyciągną uwagę lub dopełnią jej wizerunek. Dlatego tak często paznokcie kobiet są pomalowane na różnorodne kolory. Co zrobić zatem jeśli paznokcie zdobione w jednym kolorze już nie wystarczą? Bardzo modne w tym sezonie są paznokcie ombre.

Obecnie coraz częściej widoczne również na paznokciach kobiet. Ombre oznacza cień, więc jeśli mowa o manicure to mamy na myśli oczywiście o metodę cieniowania koloru na paznokciach. Istnieją dwa rodzaje zdobienia paznokci typu ombre. Najprostsza i najszybsza metoda zdobienia tego typu, to pomalowanie każdego paznokcia na inny odcień tego samego koloru tak, aby uzyskać efekt stopniowania na całej dłoni. Jednak cieniowanie można zrobić także na każdej płytce paznokcia z osobna. Biorąc pod uwagę drugą ewentualność możliwości pojawia się znacznie więcej.

Można zatem cieniować kolor zarówno wzdłuż jaki i w poprzek paznokcia. Można także tworzyć zaawansowane kompozycje, które tworzą całość na pięciu palcach (na przykład wykorzystać ombre tylko na dwóch paznokciach u jednej dłoni a na pozostałych nie). Najczęściej wybierany manicure typu ombre polega na stopniowanie na jednej płytce paznokcia odcieni jednego koloru (kiedy jaśniejszy przechodzi w ciemniejszy), ale pojawiają się także wersje łączenie dwóch różnych kolorów a nawet całej palety barw na jednym palcu tworząc „tęczę”. Wszystko zależy wyłącznie od naszej wyobraźni.

A co najważniejsze, aby uzyskać taki efekt na paznokciu nie trzeba umawiać się na wizyty do specjalistów, nie trzeba mieć specjalistycznego wyposażenia. Wystarczy odrobina cierpliwości i wszystko można wykonać samodzielnie nie ruszając się z domu.

Manicure ombre w domu – krok po korku

Poniżej krótko omówione zostaną kolejne etapy wykonywania manicure typu ombre samodzielnie w domu.
Wszystkie czynności należy rozpocząć od przygotowania niezbędnych akcesoriów do wykonania ombre na paznokciach. Należy zatem przygotować lakiery do paznokci, które zostały wybrane do wykonania zdobienia. W zależności od wyboru możemy użyć do tego od dwóch do kilku kolorów. Oczywiście im więcej kolorów na jednym paznokciu tym trudniej wykonać poprawne i satysfakcjonujące zdobienia typu ombre, zwłaszcza kiedy robi się to po raz pierwszy.

Potrzebna będzie także baza pod lakier, utwardzacz, wazelina lub krem, patyczek do uszu i zmywacz do paznokci oraz gąbeczki. Do tego celu możemy kupić w drogerii specjalną gąbkę do ombre ale możemy także użyć kuchennej małej gąbki do mycia naczyń.

Wszystkie czynności zaczynamy od przygotowania paznokci czyli krok drugi: polega przede wszystkim na spiłowaniu paznokci i nadania im odpowiedniego kształtu, odsunięcie, wycięcie skórek, odtłuszczenie płytki zmywaczem i nałożenie bazy, która chroni płytkę paznokcia przed wszelkimi przebarwieniami oraz utrzymuje lakier na dłużej na paznokciu. Bazą może być także odżywka do paznokci.

Malowanie zaczynamy od nałożenia na płytkę paznokcia dominującego koloru z wybranego zestawu do ombre lub koloru, który został wybrany w miejscu nasady paznokcia. Malowanie zaczynamy dopiero po całkowitym wyschnięciu bazy.
I tu zaczyna się najtrudniejszy etap całego manicure typu ombre czyli tak zwane stemplowanie. Jak to wykonać? Jeśli zdecydujemy się na użycie gąbki kuchennej należy ją pociąć na mniejsze kawałki. Pozwoli to na dokładniejsze nałożenie kolorów i odpowiednim miejscu na płytce paznokcia.

Na gąbce malujemy warstwy wybranych lakierów dowolnej grubości (zgodnie z zakładanym efektem). Kolory powinny być tak pomalowane aby przechodziły łagodnie z jednego w drugi. Można także nałożyć warstwy lakierów na folii aluminiowej i maczać gąbkę w powstałej palecie barw oraz nanosić na płytkę paznokcia. Tak przygotowaną gąbkę przykładamy do każdego albo wybranego paznokcia jaki ma być pokryty zdobieniem typu ombre.

Oczywiście dla pełniejszego efektu proces ten należy powtórzyć kilkakrotnie.

Po uzyskaniu zadowalającego efektu na płytce paznokcia należy usunąć lakier, który być może osadził się na skórkach wokół paznokci. Można to zrobić maczając patyczek w zmywaczu do paznokci i delikatnie poruszać nim po miejscach zabrudzeń.
Na samym końcu należy utrwalić powstały manicure utwardzaczem. Preparat ten bardzo poprawia wygląd paznokcia nadając połysk i gładki wygląd powstałemu zdobieniu

Tak przygotowane paznokcie na pewno wymagają cierpliwości a także dużej determinacji ale z pewnością zostaną zauważone przy każdej okazji, ponieważ zawsze prezentują się zjawiskowo.

Dobre rady:

  • Im dłuższe paznokcie tym łatwiej wykonuje się ombre, oraz tym lepsze możliwości wykorzystania większej liczny kolorów na jednej płytce
  • Do wykonania zdobienia typu ombre najlepiej nadają się lakiery hybrydowe, ponieważ dłużej schną, dzięki temu można dłużej i łatwiej dopracować łączenie kolorów na płytce paznokcia
  • Paznokcie w stylu ombre będą wyglądały jeszcze efektowniej, jeśli właściwie dopasujesz kształt paznokci do płytki paznokcia!
  • Gąbka do wykonani ombre powinna być wilgotna przed nałożeniem lakieru, wtedy mniej będzie chłonęła lakier przez co mniej lakieru zużyjemy a efekt będzie zadowalający
  • Ładniejszy efekt uzyskamy na paznokciach wybierając gąbkę o małych porach. Gąbka o większych porach może zostawiać na paznokciu niechcianą fakturę lub koła.
  • Aby łatwiej zmyć lakier ze skórek wokół paznokci przed rozpoczęciem malowania należy posmarować je wazeliną lub grubszą warstwą kremu.
[Głosów:7    Średnia:3.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here