Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Często nie myśli się wtedy o diecie i je, na co tylko przyjdzie ochota. Po porodzie okazuje się jednak, że nadzwyczaj trudno spalić nadprogramowe kilogramy. Jak to zrobić skutecznie?

1. Ćwiczenia

Jest to najtrudniejsza część pracy nad sylwetką po ciąży. Najtrudniejsza, bo wymaga nie tylko samodyscypliny i silnej woli, ale również regularności i systematyczności w działaniu. Tymczasem jako świeżo upieczona mama w pierwszej kolejności dostosowujesz się do rytmu dnia dziecka i zwykle możesz zapomnieć o jakiejkolwiek regularności.

No dobrze, można zapomnieć o regularności, ale czemu by nie nauczyć się elastyczności w działaniu i „łapania okazji?” Grunt to wykorzystać daną okoliczność, np.:

– idąc na spacer z wózkiem wprowadź tzw. marszobieg lub nawet trucht (dużo zależy tutaj od typu wózka i nawierzchni); wykorzystuj też samo nosidełko

– podczas zabawy z maluchem wykonuj lekkie ćwiczenia nie odwracające uwagi od dziecka, np. unoszenie bioder w górę w pozycji bocznej leżącej lub skłony

–  kołysząc dziecko poruszaj rytmicznie biodrami

2. Dieta

Nie przechodź na restrykcyjną dietę – to dodatkowo osłabi Twój organizm i zabierze Ci energię potrzebną do opieki nad dzieckiem. To, czego potrzebujesz , to na pewno:

– węglowodany złożone (produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe, ryż brązowy, kasze)

– produkty bogate w żelazo (szczególnie 3-4 miesiące po porodzie)

– świeże warzywa i owoce

– chudy drób

– tłuszcze wielo- i jednonasycone (te pierwsze spożywane z większym umiarem)

– żywność naturalna i niskoprzetworzona

Co do samej diety, staraj się jeść w miarę regularnie 3-5 razy dziennie. Do dań głównych wykorzystuj małe talerze, no i przede wszystkim nie zapominaj o pożywnych, zdrowych śniadaniach. Koniecznie zaopatrz się w wodę – wypijaj około 8 szklanek dziennie.

3. Suplementacja

Twój organizm po porodzie jest osłabiony, dlatego potrzebujesz „zastrzyku” w postaci witamin i innych składników odżywczych, które postawią Cię na nogi, przywrócą równowagę i pomogą spalić tkankę tłuszczową. witaminy K i D. Witamina C ułatwi z kolei Tobie przyswajanie żelaza. Pamiętaj jednak, że do decyzji o wsparciu suplementami należy podejść rozważnie – najlepiej wybierać naturalne i przez to bezpieczne dla Ciebie i Twojego dziecka (jeśli np. karmisz piersią) wspomagacze, które zawierają odpowiedni skład i proporcje, a także są zdolne stymulować magazynowanie energii w komórkach tłuszczowych. Polecanym produktem tego typu jest Piperine Forte – zawiera wysoko stężoną, czystą piperynę, która stopniowo, ale stale spala tkankę tłuszczową, wspiera wydzielanie soków trawiennych, przyspiesza metabolizm oraz blokuje powstawanie nowych komórek tłuszczowych. Więcej informacji na temat tego preparatu można znaleźć na stronie https://pl.piperineforte.com/

Zrzucenie zbędnych kilogramów jest nie lada wyzwaniem, szczególnie po okresie ciąży. Nie jest jednak niemożliwe – powyższe rady pomogą Ci rozstać się z nadwagą szybciej, niż myślisz. Powodzenia!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here