Stosowanie odpowiedniego kremu nawilżającego jest ważnym elementem codziennej pielęgnacji twarzy nie tylko u kobiet, ale również i mężczyzn. To bardzo ważne, by męska skóra była właściwie nawilżona, bowiem każdego dnia jest ona narażona na działanie wielu niekorzystnych czynników zewnętrznych. Czy jednak nawilżanie to jedyna rola męskiego kremu do twarzy? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie kremu nawilżającego dla niego!

Krem nawilżający dla mężczyzn – dlaczego jego stosowanie jest tak ważne?

Męska skóra jest na co dzień narażona na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych – są to nie tylko mechaniczne uszkodzenia wynikające z nieprawidłowego użycia maszynki do golenia, ale też ciężkich warunków pogodowych np. ostrego słońca, wiatru czy mrozu. Choć skóra mężczyzn charakteryzuje się dużo grubszą strukturą niż skóra kobiet, nie oznacza to, że wymienione wyżej czynniki nie są w stanie zaszkodzić męskiej skórze. Wręcz przeciwnie, mogą one również doprowadzić do nadmiernego przesuszenia się skóry i szybszego powstania zmarszczek. Brak odpowiedniego nawodnienia skóry może też wywołać problem podrażnień i pieczenia skóry, a dodatkowo narazić ją na częstsze urazy mechaniczne.

Dobry krem nawilżający dla mężczyzn – jaki powinien być?

Dobry krem nawilżający dla mężczyzn powinien spełniać kilka podstawowych warunków. Musi on z jednej strony dokładnie dokładnie nawilżać skórę, z drugiej nie powodować jej nadmiernego przetłuszczania i błyszczenia. Krem dla mężczyzn najlepiej zatem, gdy posiada formułę oil free (bez tłuszczu i na bazie wody), która jest zdecydowanie lżejsza dla skóry. Jednakże w zimę, gdy na zewnątrz panuje mroźna pogoda, jak najbardziej warto zabezpieczyć skórę bardziej tłustymi preparatami. Codzienny krem do twarzy dla mężczyzn powinien być też bogaty w składniki łagodzące i wzmacniające skórę tak, jak np. orzeźwiający krem nawilżający Hydra Power L’Oréal Paris, który zawiera specjalny składnik aktywny łagodzący podrażnienia i wspomagający odporność skóry. Męski krem do twarzy powinien też przynosić wyczuwalny efekt orzeźwienia i odżywienia skóry.

Męskie kremy do twarzy – jak je stosować?

Przy stosowaniu wszelkich kosmetyków do twarzy, bez względu na to, czy są kosmetyki dla kobiet czy dla mężczyzn, bardzo duże znaczenie ma regularność – jeśli będziemy stosować wybrany przez nas krem sporadycznie, z pewnością nie przyniesie on nam oczekiwanych efektów. Tylko regularne nawilżenie skóry jest w stanie skutecznie ochronić nas przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Krem do twarzy starajmy się też dokładnie wcierać w naskórek, nie zaś jedynie wklepywać. Mocne wcieranie kremu wraz z delikatnym masażem skóry pozwoli nie tylko lepiej wchłaniać się aktywnym składnikom preparatu, ale też poprawiać napięcie skóry. Krem warto nakładać na twarz zarówno rano, jak i wieczorem, by zapewnić skórze kompleksową pielęgnację przez całą dobę. Panowie po 30. roku życia powinni jednak zadbać o to, by na noc stosować nieco mocniejsze i bardziej odżywcze produkty, które lepiej będą radzić sobie z usuwaniem oznak starzenia się skóry. Pamiętajmy też o tym, by przed nałożeniem kremu dokładnie oczyścić twarz z zanieczyszczeń – nie tylko przy pomocy wody, ale też specjalnych środków do mycia twarzy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here