Cały kraj ogarnęła moda na zdrowy tryb życia. Polacy, jeszcze do niedawna preferujący siedzenie na kanapie przed telewizorem, ruszyli tłumnie po zdrowie – chodzą na siłownię, uprawiają jogę, gimnastykują się i biegają, także w maratonach!

Każdemu amatorowi biegania przydadzą się dobre, pieczołowicie wykonane, buty. Tylko odpowiednio zaprojektowane i wyprodukowane z najlepszych materiałów modele zabezpieczą stopy przed ewentualnymi urazami. A o te ostatnie w trakcie biegania nie trudno. Wystarczy niefortunnie skręcić nogę, skaleczyć stopę na ostrej krawędzi kamienia, poślizgnąć się na korzeniu… możliwości jest niestety całkiem sporo. Dzięki odpowiednio dopasowanemu obuwiu ryzyko uszkodzeń można zredukować praktycznie do zera.

Sklep eObuwie.pl dysponuje modelami sportowymi, zaprojektowanymi specjalnie z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie biegaczy. Na stronie www.eobuwie.com.pl dostępna jest bogata oferta profesjonalnych butów sportowych, przeznaczonych do biegania po różnych typach nawierzchni. Podeszwy oferowanych modeli do biegania zostały wyprodukowane z materiałów, dzięki którym sport ten może być zarówno przyjemny, jak i bezpieczny.

Zgodnie z zasadami dynamiki, stopy podczas biegania dotykają podłoża z siłą nawet kilkukrotnie większą, niż przy normalnym przemieszczaniu się, chodząc – co, wziąwszy pod uwagę masę biegnącego, znacząco obciąża ścięgna i stawy. Odpowiednio zaprojektowana podeszwa jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwo w czasie biegu. Dzięki zawartości specjalnej pianki, a także właściwej obróbce technologicznej, producentom obuwia sportowego udało się uzyskać trzy rodzaje amortyzacji – od miękkiej, poprzez pośrednią, aż do najsztywniejszej – w zależności od rodzaju nawierzchni. Dopasowując buty, warto także zwrócić uwagę na ich bieżnik – to on ma uchronić biegacza przed niekontrolowanym poślizgiem.

Inne buty zaleca się zakładać do biegania po lesie, a inne w mieście. Jeśli mamy taką możliwość, biegajmy w terenie. Tam podłoże będzie zdrowsze dla naszych stóp, ścięgien i stawów, niż miejski beton i asfalt. Biegając po lesie, nie narażamy nóg na tak silne drgania, jak w przypadku biegania po asfalcie. Dodatkowo ruch w terenie uprzyjemnią widoki otaczającej przyrody i zdrowsze powietrze.

Zaopatrzeni w buty do biegania, przystosowane do naszych potrzeb i podłoża, trenujmy śmiało. Bądźmy w tym jednak raczej konsekwentni niż porywczy. Nic, co dobre dla naszego zdrowia, nie przychodzi błyskawicznie. Tylko regularne bieganie odwdzięczy się nam doskonałą kondycją, piękną i sprężystą sylwetką oraz witalnością, która – jeśli będziemy ją pielęgnować z głową – zostanie z nami na zawsze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here