Tłuszcz można odessać praktycznie z każdej partii ciała. Zabieg określający odsysanie tłuszczu nosi miano liposukcji. Za jego pomocą zmniejsza się ilość komórek tłuszczowych. Wykonywany u osób bardzo otyłych wiąże się zwykle z koniecznością wykonania lipektomii czyli zabiegu polegającym na usunięciu nadmiaru skóry.

Liposukcja wiąże się z radykalną zmianą stylu życia


Wizja szczupłej sylwetki uzyskanej bez żadnego wysiłku jest kusząca dla niemal każdej kobiety. To tylko złudzenie. Liposukcja laserowa często wiąże się z koniecznością diametralnej zmiany stylu życia. Zapytany przez nas ekspert pracujący w jednej spośród wielu klinik laserowych, przekonuje co do bezpieczeństwa zabiegu. Zaznacza jednak od razu, że bez zmiany stylu życia, bez włączenia aktywności fizycznej oraz odpowiedniej diety jest całkowicie pozbawiony sensu. Liposukcja laserowa pozwala pozbyć się zbędnych komórek tłuszczowych całkowicie je pacyfikując. W ich miejsce mogą jednak pojawić się sąsiednie komórki tłuszczowe zwiększając swoją objętość. Ulegają one zwiększeniu na skutek powrotu do poprzedniej diety. Znów tyjemy.

Przeciwwskazania do liposukcji


Zabieg może być wykonany wyłącznie u osób cieszących się jak najlepszym zdrowiem. Przeciwwskazaniem mogą być niektóre choroby przewlekłe takie jak cukrzyca a nawet niektóre zaburzenia psychiczne. Zabiegu nie można przeprowadzać ponadto u osób palących. Przed wykonaniem zabiegu przeprowadza się szereg badań, między innymi morfologię krwi, glukozy, badanie moczu, badanie elektrolitów czy specjalne szczepienia.

Korzyści wynikające z liposukcji laserowej


Sam przebieg operacji jest dość prosty do wytłumaczenia. Za pomocą niewielkiego nacięcia w skórze wprowadza się końcówkę lasera. Specjalna wiązka emitowanego ciepła prowadzi do unicestwienia komórek tłuszczowych. Za pomocą specjalnego ssaka pozostałości po tkance tłuszczowej zostają usunięte. Klinika liposukcji pozwala więc cieszyć się szczuplejszą sylwetką w zaledwie kilka chwil. Ponadto temu zabiegowi skóra staje się bardziej ujędrniona. Liposukcja laserowa stymuluje do lepszej i intensywniejszej pracy włókna kolagenowe. W przypadku osób całkowicie zdrowych skóra po zabiegu niemal natychmiast wraca na swoje stare miejsce. Jest ponadto bardziej napięta.

Ile zapłacimy za liposukcję


Zastanawiać może cena, za którą oferowana jest liposukcja laserowa. W celu małej analizy posłużyliśmy się frazą liposukcja Katowice. Funkcjonujące w Katowicach kliniki laserowe specjalizujące się w liposukcji cenę zabiegu uzależniają od miejsca na ciele, w którym to zabieg liposukcji ma być przeprowadzony. Najwięcej zapłacimy za liposukcję brzucha bo aż 8-10 tys. zł. Sporo będzie kosztować nas liposukcja ud i pośladków bo około 6 tys. zł. Nieco mniej zapłacimy za liposukcję pleców, ramion, pach czy kolan – 4 tysiące złotych.

Odwiedź stronę klniki Lipoline i umów się na zabieg.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here