Ciąża to piękny czas oczekiwania na nowego członka rodziny. Gdy już mamy go za sobą dobrze jest zadbać o swoją skórę i samopoczucie. Na szczęście są sposoby, które pomagają złagodzić dokuczliwe dolegliwości poporodowe –  masaże ciała oraz bezinwazyjne metody stymulujące skórę i tkankę tłuszczową. Pozwalają one na szybszy powrót do zdrowia, aktywności fizycznej i kondycji młodej mamy.

Masaż rewitalizujący

Masaż rewitalizujący można przeprowadzić od czwartego tygodnia po porodzie. W jego skład wchodzą elementy manualnego drenażu limfatycznego, który pobudza konkretne punkty na ciele. Skutkuje to odżywieniem i lepszym funkcjonowaniem całego organizmu. Ma on korzystny wpływ również na skórę – staje się ona bardziej elastyczna i jędrna. Następuje przyspieszenie metabolizmu tkanki tłuszczowej i sprawniejsza przemiana materii. Bardzo ważne jest też rozluźnienie nadmiernie obciążonych części ciała takich jak kark, ramiona, kończyny, stawy biodrowe, kolanowe czy skokowe, co przyczyni się do odbudowy ruchliwości i elastyczności. Zlikwidowanie napięcia mięśniowego działa relaksująco i antystresowo.

Masaż rekonwalescencyjny

Masaż rekonwalescencyjny stosuje się w trakcie i po połogu. Pozwala na szybszą regenerację powłok brzusznych. Dodatkowo zapobiega utrwalaniu się zmian w tkance skórnej, które powodują rozstępy i brak napięcia skóry. Jest to dobry sposób na radzenie sobie z wiotkością skóry, która w czasie ciąży została poddana nadmiernemu rozciągnięciu.

Masaż modelujący

Masaż modelujący polega na wspomaganiu procesu odchudzania. Pozytywnie wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej i napięcie skóry – będzie ona bardziej elastyczna. Dzięki niemu można zmniejszyć efekt „skórki pomarańczowej” cechującej cellulit, dzięki czemu skóra będzie gładsza. Dodatkowo poprawia jej ukrwienie i koloryt. Masaż modelujący po ciąży przyniesie świetne efekty w problematycznych miejscach naszego ciała, czyli takich, gdzie dochodzi do akumulacji tkanki tłuszczowej – biodra, uda, i talia.

Zabiegi

Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z nowoczesnych, bezinwazyjnych zabiegów pielęgnacyjnych. Młode mamy mogą bezpiecznie poddać się terapii wykorzystującej podczerwień, masaż ssąco-próżniowy, mezoterapię igłową i bezigłową, biloelektrostymulację oraz lipolizę. Dzięki temu skóra szybciej się zregeneruje, a dodatkowo poprawi się jej kondycja.

Po porodzie warto zatroszczyć się o siebie i wygospodarować odrobinę czasu na pielęgnację ciała. Doskonale pasuje tu powiedzenie – w zdrowym ciele zdrowy duch. Masaże wpływają rozluźniająco, a maluch chyba zasługuje na zrelaksowaną mamę, nieprawdaż?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here