olej lniany
fot. pixabay.com

W naturze chowa się wiele dobroczynnych składników, które doskonale wpływają na nasz organizm oraz ciało. Jednym z nich jest olej lniany, który znany jest od bardzo dawna, a nawet stosowany był już w starożytności! Na czym polega jego sekret? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/wlasciwosci-zdrowotne-oleju-lnianego/

Olej lniany

Olej lniany pochodzi z nasion lnu, które tłoczy się na zimno. Posiada on pełną wartość zdrowotną, a także wiele zalet, które wpływają na nasze zdrowie. Między innymi jest on bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega-6. Dzięki nim w naszym ciele dochodzi do obniżenia złego cholesterolu LDL oraz zwiększenia wskaźnika dobrego cholesterolu, którym jest HDL. A to z kolei ogranicza ryzyko chorób, które są związane z układem krążenia.

Ta bogata zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych w oleju lnianym ma ogromne znaczenie! Nasz organizm nie jest zdolny do samodzielnego ich wytworzenia, przez co musimy je sobie dostarczać wraz z pokarmem. Są one bardzo potrzebne w prawidłowym transporcie lipidów w krwi, zwłaszcza cholesterolu.

Bogaty w witaminy

Olej lniany jest również bogaty w witaminy. Posiada bardzo dużo witamy E, która zwana jest potocznie witaminą młodości. Jej działanie jest zbawienne dla naszej skóry oraz urody, ale niewiele osób wie, że zmniejsza ona również ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, a także ogranicza odkładanie się blaszek miażdżycowych, a także obniża poziom cholesterolu w naszej krwi.

Jak go stosować?

Olej lniany można stosować zarówno jako dodatek kulinarny, a także może być stosowany zewnętrznie w chorobach skórnych, a także przy wypadaniu włosów. Dodatkowo przyspiesza regenerację naskórka oraz skóry właściwej. Poprawia również kondycję organizmu oraz nasze samopoczucie.

Warto stosować olej lniany każdego dnia, zwłaszcza jako dodatek do potraw lub właśnie nakładając go na skórę lub robiąc olejowanie włosów. Z pewnością efekty stosowania oleju lnianego zobaczymy bardzo szybko!

Przeczytaj też: http://www.30wtrampkach.pl/na-co-warto-uwazac-po-30-tce/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here