projektant odzieży

Zajęcie krawca nie ogranicza się jedynie do szycia na miarę oraz tworzenia nowych ubrań. Jest to również cała masa drobnych poprawek, przeróbek czy napraw, których potrzebują klienci. Cenieni specjaliści w takim zawodzie nie tylko będą w stanie wykonać takie poprawki, ale również postarają się wykonać najbardziej wyszukane zamówienia klienta. Sporo klientów korzysta z usług tak zwanych second handów lub zakupuje ubrania na aukcjach internetowych. Taka odzież sprzedawana jest w bardzo niskich cenach, ale często wymaga nieco podrasowania. W takim celu możemy udać się właśnie do krawca.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/poprawki-i-przerobki-czyli-drobne-zlecenia-dla-krawca/

Jakie drobne zlecenia otrzymuje krawiec w swoim salonie?

W dobrym zakładzie krawieckim dysponuje się cenionymi fachowcami oraz niezawodnym sprzętem, który pozwala na swobodne manipulowanie ubraniem. W ten sposób powstać mogą naprawdę unikalne wzory czy kompozycje, które będą oddawały charakter i osobowość osoby, która takowe odzienie nosi. Nowo nabyte ubrania wymaga często drobnych poprawek takich jak skrócenie rękawów czy nogawek. Ludzie bardzo często pomimo tego, że mają taki sam wzrost, mają różną tuszę, dlatego popularne jest zamówienie poszerzania czy zwężania ubrań, tak aby dobrze układało się na ich ciele. Dodatkowo często do krawca trafiają zlecenia, w których potrzebne jest wszycie czy wymiana zamka od spodni czy sukienki. Na czas trzeba wymienić, doszyć czy nawet przysnąć guziki. Elegancka łatka potrafi dodać zadziornego charakteru ciuchowi, ale nie każdy chciałby zmienić coś w swoim ubraniu.

Ile zapłacimy za takie usługi?

Jeżeli chodzi o cenę, to konkurencja pomiędzy poszczególnymi warsztatami powoduje, że ceny są naprawdę zróżnicowane. Nie można zatem podać dokładnej ceny dotyczącej każdego zakładu i każdej usługi. Na to wpływ będą miały czynniki takie jak: ilość zamówień, poziom skomplikowania zamówienia oraz czas potrzebny do jego wykonania. Zazwyczaj usługi krawca nie są drogie, ponieważ pracę, które są mu zlecane nie są niczym specjalnym. Przykładowo za wszycie taśmy do firan zapłacimy około 3 do 5 zł za metr. Na wszycie łaty na dziurawe kolano w spodniach wydamy około 8 zł, a za cerowanie spodni zapłacimy 20 zł. Skrócenie dżinsów będzie to wydatek 15 zł, a jeżeli mają mankiet to około 26 zł. Rękawy w marynarce można skrócić za 40 do 55 zł. Tak jak mówiliśmy wcześniej są to ceny uogólnione. 

Zobacz też: http://www.piotrnatanek.pl/kogo-wybrac-oraz-ile-kosztuje-naprawa-obuwia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here