Regeneracja delikatnej skóry po wakacyjnych wojażach

Latem skóra narażona jest na działanie wielu niekorzystnych czynników, takich jak słona woda, wiatr, gorące i suche powietrze. Każdy z nich może powodować liczne podrażnienia, przesuszenie skóry, parzenia, a także wywoływać reakcje alergiczne. Dlatego też w okresie jesiennym niezwykle ważna jest pielęgnacja, która pozwoli zregenerować skórę po lecie.

Zabiegi i kosmetyki pozwalające podkreślić naturalne piękno

Każdemu z nas znane są podstawowe kosmetyki do pielęgnacji, takie jak maseczki do twarzy, balsamy, olejki, peelingi do twarzy i ciała, maski i odżywki do włosów. Niewiele osób wie jednak, że istotną rolę w pielęgnacji skóry odgrywają także akcesoria, takie jak szczoteczki do oczyszczania twarzy, rękawice do masażu czy gąbki do ciała. Sprawiają one, że codzienne rytuały stają się nie tylko o wiele skuteczniejsze, ale również o wiele przyjemniejsze. Przy pomocy akcesoriów w postaci gąbek można zadbać o skórę na przykład stosując kroki trzystopniowej pielęgnacji. Pierwszym z nich jest korzystanie przynajmniej raz w tygodniu z gąbki przeznaczonej do relaksu, kolejnym – używanie gąbki do masażu dwa razy w tygodniu, a trzecim – korzystanie minimum raz w miesiącu z gąbki peelingującej. Tych kilka prostych etapów pozwoli cieszyć się skórą o lepszym wyglądzie i kondycji, a to tylko jeden z wielu sposobów domowej pielęgnacji.

Konkurs Calypso

Dzięki konkursowi zorganizowanemu przez markę Calypso – eksperta w dziedzinie pielęgnacji skóry, uczestniczki mogły poznać również inne tajniki domowych zabiegów SPA. Do wygrania były produkty przeznaczone do codziennego użytku (hipoalergiczne gąbki do peelingu, miękkie gąbki z włóknami celulozy oraz gąbki do masażu, a także dopełniające trzy stopniową pielęgnację żelowe skarpetki i Beauty Brush – nowoczesne szczoteczki do oczyszczania i masażu twarzy i ciała). Uczestnicy chętnie dzielili się swoimi sposobami na zdrową i piękną skórę czy przepisami na domowe kosmetyki. W odpowiedziach często podkreślali również, że należy dbać o skórę nie tylko za pomocą kosmetyków i produktów do pielęgnacji, ale także poprzez jej odpowiednią ochronę o każdej porze roku, zdrową dietę i aktywność fizyczną. Pośród ponad 100 wartościowych odpowiedzi można znaleźć bardzo wiele porad na temat pielęgnacji, dlatego też warto się z nimi zapoznać: https://tinyurl.com/y833jz6z. Najciekawsze z nich to na przykład nakładanie na twarz rozgniecionych owoców, jak poziomki, truskawki, czerwone porzeczki. Jeszcze inne to płukanie włosów wywarem z orzecha, pokrzywy czy bratków, cotygodniowa kąpiel solna lub rumiankowa, a także oczyszczanie organizmu naparem z mięty, a skóry naparem z rumianku i pokrzywy. Konkurs miał zaangażować użytkowników do podzielenia się swoimi sposobami na piękną i zdrową skórę oraz spowodować wzrost świadomości na temat marki wśród potencjalnych klientów. Jednocześnie podkreślił znaczenie systematycznej pielęgnacji dopasowanej do potrzeb skóry, a także pokazał, że wystarczy niewiele, aby zmęczona i podrażniona skóra każdego z nas znów zaczęła zachwycać swoją kondycją i nieskazitelnym wyglądem. Takie konkursy uwielbiamy!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here