Świece i woski Yankee Candle

Celebryci, blogerzy, niemal wszyscy oszaleli na punkcie świecy i wosków zapachowych firmy Yankee Candle. Dlaczego? Powodów jest wiele! Przede wszystkim z racji olbrzymiej popularności, za którą stoi bogata tradycja poświadczona wieloletnią wiedzą i doświadczeniem.

Historia marki Yankee Candle

Początki działalności tej firmy sięgają 1969 roku, kiedy to Mike Kittredge podarował pierwszą świecę swojej mamie na prezent gwiazdkowy. Jako, że był bardzo biedny i nie stać go było na zakup sklepowego podarunku, postanowił wykonać go samodzielnie Wytopił zatem z kredek pierwszą świecę, zyskując w ten sposób zachwyt matki, jak i sąsiadki, która zamówiła u niego kolejny egzemplarz. Tym razem odpłatnie. I w tak nieoczywistych, ale pełnych emocji okolicznościach zaczęła funkcjonować działalność chłopca, która dziś jest wielkim przedsiębiorstwem, zatrudniającym ponad 5000 pracowników. Produkty Yankee Candle sprzedawane są w 26 krajach europejskich i 45 poza granicami Europy.

Siła tkwi w prostocie i naturze

Podstawowym założeniem marki jest starannie zaprojektowana, pobudzająca fantazje kompozycja zapachowa, a także przywołująca na myśl piękne momenty w życiu. Dostępny asortyment, obejmujący 150 różnych aromatów w stałej ofercie oraz zapachy pojawiające się sezonowo najlepiej świadczą o różnorodności i bogatym doświadczeniu marki Yankee Candle. Oprócz najbardziej znanej kolekcji Classic, obejmującej świece w stożkowych słojach i kolorowe tartaletki, mamy do dyspozycji także eleganckie świece Decor oraz serie aromatów do samochodów i domu – dyfuzory zapachowe czy spraye do pomieszczeń. Analizując ofertę firmy Yankee Candle nie sposób pominąć także produktów do palenia wosków i świec. Mowa oczywiście o kominkach na woski zapachowe, gasidełkach do knotów, podstawkach na świece, świecznikach na tealighty czy nożycach do przycinania.
Rodzaje

Choć początkowo ceny wosków i świec Yankee Candle mogą przerażać to na dłuższą metę okazują się zrozumiałe. Ich wysoka jakość, trwałość, intensywność spalania i długość palenia w połączeniu z efektownym designem będącym dekoracją samą w sobie musi kosztować. Nic zatem dziwnego, że ich zakup może być dość dużym wydatkiem. Niemniej jednak, na wysokość ceny wpływa wielkość świecy. Podczas gdy duże, umieszczone w słojach, sięgają kilkudziesięciu złotych, tak woskowe tartaletki można nabyć za kilka złotych. Dlatego im większa gramatura i czas palenia, tym większy koszt nabycia stoi po stronie konsumenta.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here