Nawet masaż leczniczy warszawa ma kilka swoich odmian, z którymi warto się zapoznać jeszcze przed zapisaniem się na wizytę do masażysty. Każda z nich sprawdza się bowiem w nieco innych przypadkach.

Masaż limfatyczny (drenażowy)

To zabieg polecany osobom, którym zależy na efekcie odchudzającym. Dobrze wykonany wspomaga oczyszczanie całego organizmu, przyspieszając usuwanie wszelkich toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Masaż drenażowy polega na dość mocnym uciskaniu ciała, dlatego też jest skutecznym sposobem na poradzenie sobie z pomarańczową skórką. Zwiększa elastyczność ciała i wspaniale je wygładza.

Często też z tego masażu leczniczego warszawa korzystają pacjentki, które przeszły przez zabieg amputacji piersi. Dzięki niemu mogą one szybciej zrehabilitować swoje ciało, zmniejszając odczuwalny ból.

Masaż klasyczny

Zdecydowanie najpopularniejsza i najbardziej uniwersalna odmiana masażu. Wykonuje się go poprzez ugniatanie oraz głaskanie całego ciała. Wskazaniami do tego zabiegu mogą być: nerwica, depresja czy przemęczenie.

Masaż leczniczy warszawa jest doskonałą alternatywą dla mocno ingerujących w organizm leków psychotropowych. Potrafi on osłabić negatywne emocje, usunąć nadmiar stresu i oczyścić cały umysł. Już nawet jednorazowa wizyta u masażysty jest w stanie zagwarantować pacjentowi lepszy nastrój oraz uczucie odprężenia.

Masaż aromaterapeutyczny

Bezcenne rozwiązanie dla kobiet i dziewczyn mających problemy z bolesnymi i uciążliwymi menstruacjami. Przy pomocy dobrze dobranych substancji aromatycznych można złagodzić przebieg cyklu.

Aromaterapeutyczne masaże lecznicze warszawa stosuje się również w leczeniu nerwic, depresji oraz migren. Jako że ten zabieg jest bardzo delikatny, praktycznie każdy może z niego spokojnie i bezpiecznie skorzystać.

Masaż podwodny

Jedna z najnowocześniejszych technik, stosowana jedynie przez nielicznych masażystów. Ten masaż leczniczy warszawa wykonuje się bowiem w specjalnej wannie, naciskając na ciało strumieniem wody o odpowiednio dopasowanym ciśnieniu.

Masaż podwodny, choć wydaje się dość niepozorny, potrafi skutecznie wspomóc usuwanie blizn. Zauważono również, że redukuje on bóle reumatyczne oraz jest w stanie zapobiegać rozstępom. Niewątpliwą zaletą zabiegu może być również fakt, iż sam w sobie daje on pacjentowi niesamowitą przyjemność.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here